Série(3) / Epizody(25)

Recenze uživatele Genryuusai k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2000) (S01)

Seikai no Senki je, i když na prequel Seikai no Monsho prakticky přímo navazuje, žánrově úplně jinde. Nadešla válka, a tak je podle mě docela správně, že ji autoři neodbyli přenesením se o tři roky do budoucnosti, ale věnují ji zde celý seriál. A samotnou válku zvládli imho na výbornou. Řekl bych, že to nejde nepřirovnat k Legend of Galactic Heroes, z kterého si SnS vybralo a vypilovalo nejen design některých lodí... Animace openningu, představování postav pro snažší orientaci diváka a styl vůbec - díky tomu všemu jsem si občas i myslel, že se dívám na nějakou bitevní epizodu v LoGH. A co víc, SnS netrpí těmi několika vadami, které jsem shledával u již tak skoro dokonalého LoGH a pyšní se navíc dokonalou animací a skvěle pasujícím soundtrackem. Snad jediným zaváháním tak pro mě zůstává to, že United Mankind zůstává jako bezejmenný nepřítel bez jakékoli postavy, která by ke všemu mohla vnést jiný úhel pohledu. Takhle to vypadá, jako by Abhové bojovali jen s neoriginálníma mimozemšťanama. Pro mě na úrovni řečeného LoGH, protože LoGH jen o těch bitvách (naštěstí) není. ()

Season 2 (2001) (S02)

Velice dobře zrežírované, to se musí nechat. I když to ze začátku nemá takový spád, vše se (ohledně rychlosti ubíhání děje) v dobré obrátí. Každopádně mi to tak přišlo, ale možná to bylo jen tím, že sem byl ze začátku dějem docela zklamán. Pro vytrvalé to rozhodně doporučuju shlédnout na jeden zátah, i když se to může zdát jako mrhání dobrým anime.)) ()