poster

Pěsti v kapsách

 • Itálie

  I pugni in tasca

 • Velká Británie

  Fists in the Pocket

 • USA

  Fist in His Pocket

Drama

Itálie, 1965, 105 min

Scénář:

Marco Bellocchio

Producenti:

Enzo Doria
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Charlizee
  *****

  Snímek, který mnou v několika momentech opravdu otřásl. Postava mladíka, jenž se bouří proti zavedenému systému, je zahrána tak expresivně a sugestivně, až jsem si chvílemi zapomněla uvědomovat, že nesleduji skutečnost. Scéna, kdy si Sandro ležérně natáhne nohy přes rakev s mrtvou matkou, perfektně vystihuje jeho psychózu. Vražda je zde jakousi formou vzpoury, stejně jako otevřený konec. Ten, ve spojení s rychlým střihem, který umocňuje Sandrovo běsnění, působí patřičně naléhavě.(8.1.2012)

 • Flego
  ****

  Režisér sa na svojej celovečernej prvotine podielal aj autorsky a tento aspekt sa prejavil v kompaktnosti príbehu a dokonalom vykreslení zdegenerovanej meštiackej rodiny. Jeho drsná kritika časti talianskej spoločnosti je nekompromisná a zachádza až do fatálneho konca. Symbolom tohto mravného úpadku je predovšetkým syn Alessandro, epileptik s paranoickými sklonmi, ktorý sa v snahe niečo zmeniť neštíti najohavnejšieho zločinu. Príbeh je postavený na dialógoch medzi členmi rodiny a jeho komornosť a sugestívnosť je ozdobou snímku.(30.8.2014)

 • Slarque
  ****

  Suverénní autorský debut s hrdinou, na kterého nezapomeneme. Sandro je totiž mírně řečeno zvláštní. Nejdříve se objevil jeho incestní vztah k sestře Giulii. Jenže pak se rozhodne odlehčit staršímu bratrovi od břímě, které pro něho znamená zbytek rodiny. Nejlepší tedy bude všechny zabít (včetně sebe samotného). Tím se liší od většiny filmových monster, protože prostě nesleduje vlastní zištné cíle, ale hodlá svou nefunkční rodinu prostě zničit. Revolta mladých byla refrénem 60. let, ale málokdo ji dovedl takhle daleko.(21.3.2016)

 • faana21
  *****

  Taková NEnormální rodinka! S jedním ze synů jako protagonistou. Aneb kdo s čím zachází, tím také schází. Ač kromě rodinného kruhu nevystupují žádné jiné postavy, puzzle událostí a vztahů je to přepestré a Sandrovo nutkání je všedně řečeno - nevšední. Debutní mastrpís a hvězdiček tolik, že se jich sem víc nevejde.(14.8.2012)

 • vypravěč
  *

  Bezohledně snímaná skličující studie nesvobody. Do zkroucených, sebou spoutaných těl se propadá čas, který nepřestává horečnatě tekoucí svědět a dráždit, i prostor, který se nevnímaný, ale hltavě pojídaný, hroutí a svými troskami dále brání v pohybu, o nějž však monstra stojí jen jako o prostředek k měření svých zbývajících sil. Jak se ale celé to nekonečné šmodrchání halí do alibistického hávu psychózy, šílenství, ztrácí se z celé bedlivě konstruované katastrofy tvar a zůstává jen u nudného sebeobelhávání. Zbývají jen pokorně sloužící obrazy, neústupně snaživě hrající herci a příběh se připéká k ne(s)rozumění. Útěcha experimentem to marné nakládání se životem nespasí. Nad vším převládne dojem mnohomluvnosti, vděčnosti za odpozorované a nakonec se jen drmolí…(8.12.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace