poster

Kdo je Cletis Tout?

 • USA

  Who Is Cletis Tout?

 • Slovensko

  Kto je Cletis Tout?

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2001, 92 min

 • petaspur
  ***

  Cletis Tout je spálená mrtvola, ale to je celkem jedno. Jde o to, že jeden chlápek v touze zachránit si život vykládá druhému chlápkovi svůj příběh. Slater je sice tradičně nepřesvědčivý, ale hodně zachraňuje Allen, který je se svým chladnokrevným pohybem a intuicí v roli nájemného vraha nečekaně skvělý. Vyššímu hodnocení však brání zabijáci, kteří neustále hodnotí filmy (ano už zase) a jsou s tím všichni (včetně Allena) neskutečně otravní.(28.2.2009)

 • Dever
  ****

  // Production Companies: Fireworks Entertainment, Itasca Pictures, Nichol Moon Films, CT Productions, Seven Arts Productions //(22.5.2011)

 • Radyo
  ****

  Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale právě pro onu atmosféru jsem nakonec dal za 4, i když s odřenýma ušima. Námět a scénář jsou sice dost zajímavé, ale upřímně řečeno, některé scény se ani příliš nesnaží, kulantně řečeno, "zastírat inspiraci jinými snímky". Už samotná hlavní dějová linie - jeden se vyptává, druhý odpovídá a od jejich dialogu odbíháme v retrospektivě do "víru událostí." To už tady přece bylo. Ale nebudu jen kritizovat, musím i pochválit. A hlavně herci si pochvalu zaslouží. I když s jejich charakterizací si tvůrci nijak zvlášť hlavu nelámali, hlavně Tim Allen, ale vlastně i Christian Slater se zhostili svých úloh dobře. Výborný je ale i Billy Connolly, byť nemá ve filmu moc prostoru. Každopádně jde o celkem pohodový filmeček, v němž sice divák asi nenajde žádné velké překvapení a bude muset překousnout i pár hollywoodských klišé, ale jinak se asi bude bavit docela dobře.(13.7.2003)

 • Tom Hardy
  ****

  Kdo je Cletis Tout? se dá v podstatě rozdělit na dvě různé části. V té první máme spletitý příběh, který se pozvolna rozplétá a ukazuje náhodná setkání, o kterých jsme neměli tušení. Ta druhá polovina je herecký koncert zůčastněných, kteří své snažení opírají o scénář. A ač je scénář v některých momentech slabší a ač nelze toto dílo srovnávat s Pulp Fiction, je Kdo je Cletis Tout? slušným přírůstem do tarantinovského žánru. Nenabízí sice nikterak genilání situace, ale má uvolněnou atmosféru, výtečné herce (lahůdkový je Allen, i když je fakt silně nevhodně nadabován - Soukup) a slušně promyšlený scénář. V kinech by to žebříčky nikdy netrhalo, ale divácký zájem si bezesporu zaslouží.(4.5.2003)

 • genetique
  ****

  Kvalitný krimi žáner s gangsterským pozadím, z ktorého si robí poriadnu prču komediálna príchuť som v takomto nenásilnom prevedení dávno nevidel. Obsadenie je nenáročné, za to vkusné, na Portiu de Rossi som si síce chvílu zvykal, ale podarilo sa to a som rád, že som (po pár narážkach) film nevidel s českým dabingom. Nenápadný, no veľmi nápadový scenár, množstvo vtipne vytiponavých postavičiek, síce trošku neoriginálny záver, ale dajme tomu. 75%.(12.3.2008)

 • - Louis Di Bianco soutěžil o cenu Kanadské filmové komedie v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)

 • - Calista Flockhart odmietla rolu Tess Donellyovej. (fandafilmov)

 • - Ve své knize 'Nesnesitelná lehkost', ve které popisuje svůj boj s mentální anorexií, Portia de Rossi prozradila, že během natáčení tohoto filmu vážila pouhých 35 kilogramů. Několikrát bolestí zkolabovala a většinu natáčení protrpěla. (Patw)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace