Kdo je Cletis Tout?

Who Is Cletis Tout?

Kto je Cletis Tout?

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2001, 92 min

Zajímavé převyprávění filmu - i když se z toho dalo vycucat mnohem víc, všechno bylo dobré - ale trošku více života by to chtělo vnést do filmu. I ty scény s nějakou akcí nebyly skoro vůbec akční. Připomíná mi to reklamu na ČT ( dobrej film, ale špatná, někdy až hodně suchá reklama, která nikoho nenavnadí, kdo film nezná ). Každopádně přijemnej film. Doporučuji ale v nějaké bandě - pro lepší atmosféru.(29.7.2007)

Zabiják najatý mafií, aby zabil nepohodlného muže jménem Cletis Tout, konečně dostihl svou oběť. Nicméně se zdá, že došlo k omylu - pod touto identitou se skrývá uprchlý vězeň namočený do krádeže diamantů. Ale možná je to všechno ještě jinak. Scénář : Chris Ver Wiel. Kamera : Jerzy Zielinski. Hudba : Randy Edelman.(13.5.2011)

Průměrný film s hezkým záměrem vyprávět příběh klasickým, anachronickým způsobem starého Hollywoodu. Filmy, v nichž se plaše usmívala Audrey Hepburnová, vyšiloval Jack Lemmon a nápaditě loupil David Niven, MILUJU. Ale silně mi vadila postava Tima Allena. Ten totiž s nadutým výrazem opakovaně poučuje Christiana Slatera o tom, jaké se dřív točily filmy a proč byly lepší než ty současné. To mi připomíná patetické rozmluvy národního tragéda Luďka Munzara, jehož se můžete zeptat na cokoli (třeba kolik je hodin), načež zdvihne ruku v dramatickém gestu a pustí se do stereotypní tirády "Jó, to za nás, to byli herci: Štěpánek. Pivec. Šejbalová. Záhorský..." (následuje pětiminutový výčet legend. Tak přesně takhle otravný je Tim Allen. Pikantní je, že když jsem to popisoval jednomu kolegovi, trpělivě mě vyslechl a pak suše řekl: "Ty to ale děláš taky." :-) 50%(24.11.2005)

• manonfire

Hrozný nesmysl. Naprosto naivní scény a pohnutky hlavních hrdinů....zavřít se do vězení, aby mohl hrabat lžící do písku. Motiv o tom, že nájemný vrah se dá ukecat, je věčné téma a lidé si ho rádi poslechnou, ale v podstatě je to jen další pohádkový nesmysl. Není to ani kvalitní komedie a krimi probůh už vůbec ne. Navíc Christian Slater je asi nejmíň charizmatický herec, kterého znám. 10%(13.1.2008)

Na začiatku to malo svižné tempo a dej. Lenže s postupom času od polovice filmu to strácalo šťavu. Kuriozitou českého dabingu bolo, keď Tim Allen (gangster, bravúrne ovládajúci filmovú históriu) vyšperkuváva svoje myšlienky citáciami z filmovej klasiky. Pri jednej nezabudol poznamenať, že je z filmu "Špinavý tucet" (hahahahaha - pán prekladateľ)." Dirty Dozen" - jedine ako " Tucet špinavcov"(26.7.2003)

• - Ve své knize 'Nesnesitelná lehkost', ve které popisuje svůj boj s mentální anorexií, Portia de Rossi prozradila, že během natáčení tohoto filmu vážila pouhých 35 kilogramů. Několikrát bolestí zkolabovala a většinu natáčení protrpěla. (Patw)

• - Calista Flockhart odmietla rolu Tess Donellyovej. (fandafilmov)

• - Louis Di Bianco soutěžil o cenu Kanadské filmové komedie v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)