poster

Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela

 • anglický

  Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

 • slovenský

  Nepovedzte mamičke, že opatrovateľka zomrela

 • slovenský

  Nehovor mamičke, že opatrovateľka zomrela

Komedie

USA, 1991, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • P@\/EL
  ****

  Dobrá komedie s trochou černého humoru. Film nabídne velmi zajímavou zápletku. Neuvěřitelně protivná pečovatelka, která má hlídat bandu děti, za pár dní umře a děcka jsou samy doma. Musím však uznat, že si poradili velmi dobře a všechno zvládli na výbornou. Děj je celkem poutavý, sem tam se zde objeví nějaká ta humornější situace. No a poslední scéna je geniální.(12.4.2010)

 • Falko
  ***

  Asi priblizne pred 18-timi rokmi, ked tento film vychadzal na videokazetach ma tato komedia velmi bavila, dovod bol ten, ze ako 15-rocny som sa dival na tento film uplne inak, ako dnes. Uplnou nahodou som tento film objavil v telke a tak som si ho chcel opät pripomenut a prekvapivo ma bavil aj dnes, aj ked mi bolo uplne jasne, ze je to len rodinna zabavna komedia, v ktorej vsetko, co robi hlavna hrdinka vo firme, by jej v realnom zivote vobec nepreslo, ale o to tu neslo. Jednoducho je to prijemna rodinna komedia, ktora splnila svoj ucel pobavit. Prekvapilo ma i to, ze reziser Stephen Herek natocil neskor aj krasnu dramu OPUS PANA HOLLANDA (1995) s Richardom Dreyfussom. _________ Christina Applegate - (Sue Ellen Crandell) +++ Joanna Cassidy - (Rose Lindsey) +++ John Getz - (Gus) +++ Josh Charles - (Bryan) +++ Keith Coogan - (Kenny Crandell) +++ Concetta Tomei - (Mama) +++ David Duchovny - (Bruce) +++ Kimmy Robertson - (Cathy) +++ Jayne Brook - (Carolyn) +++ Christopher Plummer - (Howard) +++(8.1.2012)

 • kingik
  *

  Když děti zůstanou bez dozoru je ke katastrofě blízko. A ta nenechá na sebe dlouho čekat. Paní, která se měla starat o dobrý chod domácnosti vytuhne a milé odrostlejší detičky tuhle skutečnost nikomu nenahlásí. Chtějí si ještě užívat dny bez mámy a stejně tak jak bude tenhle film nezáživně pokračovat po úmrtí pečovatelky, vyvstane otázka na co tenhle film vlastně vznikl. Námět je ukradený a jen mírně vylepšený z jiných filmů s "mrtvolou" a svojí triviálností si moc dobré jméno neudělá. V podstatě se tady nevyskytuje vtip.Tedy vyskytuje,abych nekecal, ale mě to tedy nerozesmálo. Svým formátem se film blíží televizním parametrům a tam se také mnohem více hodí než do kin ve kterých se dokonce hrál. Záměrem tvůrců bylo asi (to fakt přesně nevím) natočit černohumornou komedii se situační komikou pro mládež. Ano, nenároční diváci si film užijí, ale přece jenom pronudit se celým filmem to přece není žádný divácký zážitek. Stephen Herek šel hodně pod svoje možnosti a nedokázal do svého filmu vložit nic co by utkvělo v paměti. Komedie by měla být vtipná, ale o téhle platí, že je na 100% nevtipná. Kladně hodnotím pouze dabing a snad i tu přihlouplou Christinu Applegate. Mé hodnocení: 20%(14.3.2013)

 • tron
  **

  „Nežiadala som ťa tepovať gauč.“ – „Nie... ale potreboval to.“ Početným súrodencom odíde mama kvôli zamestnaniu a za ten čas sa o ne má postarať prísna opatrovateľka. Tá však, v súlade s názvom snímky, čoskoro zomrie. Deti sa ale v tradícii „bláznivej rodinnej komédie s poučením“ rozhodnú neohlásiť nič na polícii, o mame nehovoriac. Namiesto toho sa radšej začnú starať samé o seba. To znamená, že nikto neumýva riad, nevysýpa kôš a nerobí si domáce úlohy. S výnimkou najstaršej z nich: dospievajúca Sue Ellen (televízna hviezdička Christina Applegateová má s humorom skúsenosti, viď. sitcomy „Ženatý so záväzkami“ či „Jesse“) urobí podvod so svojím dátumom narodenia a začne robiť kariéru. Na konci sa všetci naučia zodpovednosti. Snímka je nudná, scenár plný otravných klišé a nezachráni to ani fušerská réžia rutinéra Stephena Hereka (KRITERI) a solídne herecké obsadenie.(1.1.2005)

 • castor
  ***

  Co s tím, když umře pečovatelská fúrie a nechcete, aby matka sedla z dovolené na první letadlo domů za svými pěti ratolestmi? Nezbedná dítka tak musí najít klíč k získání peněz. Potenciál byl bezpochyby větší, ale tvůrci (režisér Stephen Herek stál u zrodu kultovních Critters) se rozhodli podřídit vkusu nenáročného zaoceánského publika a zkombinovali tak situační komiku s přeslazenou melodramatičností (podobně jako třeba u Kudrnaté holky). PŘÍJEMNĚ naivní rodinná komedie z doznívajících let osmdesátých zaručeně pobaví svou nekomplikovaností a přímým tahem na branku, přičemž logické lapsy házíte za hlavu a těšíte se na košatý happy-end, který nesmí chybět!!(18.3.2008)

 • - Většina filmů s ratingem PG-13 povoluje jedno užití slova „fuck“ bez sexuálního kontextu. V tomto filmu je možné slyšet sedm těchto slov, přičemž rating je stále PG-13. (DexMASTER094)

 • - Původně se film měl jmenovat The Real World. Z názvu nakonec sešlo, kvůli pořadu se stejným jménem, který měl běžet na MTV - The Real World (1992). (DexMASTER094)

 • - Keith Coogan je ve filmu mladším bratrem Christiny Applegate. Ve skutečnosti je ale o dva roky starší. (DexMASTER094)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace