Neříkejte mamince, že pečovatelka zemřela

Don't Tell Mom the Babysitter's Dead

• slovenský

Nepovedzte mamičke, že opatrovateľka zomrela

• slovenský

Nehovor mamičke, že opatrovateľka zomrela

Komedie

USA, 1991, 102 min

Tohle jsem viděl kdysi jako malé dítě a z prvního zhlédnutí tohoto filmu v dětství jsem si pamatoval jen tu zlou pečovatelku. Takže jsem si to celé osvěžil a docela jsem se i pobavil. Je to takový nenáročný pohodový snímek, který má jedinou ambici, a to pobavit. V hlavní roli jsem si užil Christinu Applegate, která si na natáčení tohoto filmu odskočila ze seriálu Ženatý se závazky, který se v době natočení tohoto filmu natáčel teprve čtvrtým rokem. Já jsem prostě spokojen, svůj účel, a to sice pobavit mě, tento film splnil, a tak dávám průměrné tři hvězdičky, jako je ostatně už u mne v případě neambiciózních komedií, které mě dokáží pobavit, mým dobrým zvykem.(13.6.2008)

Co s tím, když umře pečovatelská fúrie a nechcete, aby matka sedla z dovolené na první letadlo domů za svými pěti ratolestmi? Nezbedná dítka tak musí najít klíč k získání peněz. Potenciál byl bezpochyby větší, ale tvůrci (režisér Stephen Herek stál u zrodu kultovních Critters) se rozhodli podřídit vkusu nenáročného zaoceánského publika a zkombinovali tak situační komiku s přeslazenou melodramatičností (podobně jako třeba u Kudrnaté holky). PŘÍJEMNĚ naivní rodinná komedie z doznívajících let osmdesátých zaručeně pobaví svou nekomplikovaností a přímým tahem na branku, přičemž logické lapsy házíte za hlavu a těšíte se na košatý happy-end, který nesmí chybět!!(18.3.2008)

Dobrá komedie s trochou černého humoru. Film nabídne velmi zajímavou zápletku. Neuvěřitelně protivná pečovatelka, která má hlídat bandu děti, za pár dní umře a děcka jsou samy doma. Musím však uznat, že si poradili velmi dobře a všechno zvládli na výbornou. Děj je celkem poutavý, sem tam se zde objeví nějaká ta humornější situace. No a poslední scéna je geniální.(12.4.2010)

Já si kolikrát řikám, že tyhle typický americký komedie jsem už musel snad vidět všecky a ona se pokaždý najde mezera, o který jsem v životě neslyšel. Tak se třeba stalo i s touhle komedií, kde se objevuje kupodivu docela dost známých herců, kteří jsou ale mladší, než já si vůbec dokážu představit. A ti figurují v docela bláznivým příběhu, který ale nenudí a příjemně pobaví. Nic většího jsem od toho taky nečekal a počáteční nadšení mi taky naplno splnil.(10.11.2010)

• Martin741

Detom v domacnosti odide kamsi matka a nastupi chuva. Ta vsak coskoro umrela atak deti neumyvaju riady, nevysypaju kose a celkovo delaji hrozny bordel. o tom film je. Nie je to prilis dobre ani po reziserskej stranke , dialogy krivaju a herecke vykony o nicom. Vlastne velka nuda, ktoru nezachranila ani Christina Applegate. 40 %(15.10.2016)

• - Původně se film měl jmenovat The Real World. Z názvu nakonec sešlo, kvůli pořadu se stejným jménem, který měl běžet na MTV - The Real World (1992). (DexMASTER094)

• - Keith Coogan je ve filmu mladším bratrem Christiny Applegate. Ve skutečnosti je ale o dva roky starší. (DexMASTER094)

• - Většina filmů s ratingem PG-13 povoluje jedno užití slova „fuck“ bez sexuálního kontextu. V tomto filmu je možné slyšet sedm těchto slov, přičemž rating je stále PG-13. (DexMASTER094)