Evan (Harrison Gilbertson) je introvertný teenager, ktorý sa spoločne so svojimi rodičmi presťahuje do nového domu s temnou minulosťou. Spozná sa s krásnou susedkou Samanthou (Liana Liberato) a začne to medzi nimi iskriť. Spoločne začnú objavovať záhady nového domu a nevedomky sa dostanú do veľkého nebezpečenstva. (kubqo)

Bloody13

Těžko budeme hledat originální prvky v moderním duchařském hororu. Tenhle kus je však smutnou ukázkou marné snahy poslepovat ta nejprovařenější klišé a sjednotit je v důstojný celek. Někomu se to povede s přehledem (třeba Flanaganovi se svou novinkou Oculus), Carter tenhle případ bohužel není. Takže ačkoliv tu máme tajemnou minulost domu, podezřelou ženu, která ví víc, než je zdrávo, holčičku, povídající si s panenkou, skupinu vlezlých duchů a černé kontaktní čočky při posednutí zlým démonem, výsledek působí křečovitě. A i když se konečně objevil digitální (ale povedený) bubák, můj zájem dále stagnoval. Při závěrečném titulku s rudě blikajícím názvem filmu a výraznou smyčcovou hudbou se navíc automaticky vybaví Wan - jasný odkaz na Insidious. ()

zelvopyr

Proč vzít na milost tuhle značně nenápaditou věc, lineární, s od začátku tušenou pointou... to jsou dost sympatičtí snad všichni herci. Což nebývá zvykem, naopak v obdobných slátaninách ba i výrazně oceňovanějších kusech typu Insidious bývají mnohem větší slabinou. No a snad docela přívětivě vypadající udělátko na komunikaci s duchy. Ale to je hrozně málo... ()

juta

EVP komunikace s mrtvými byla rozhodně dobrá volba. Bylo znát, že Mac Carter jako režisér toho nemá hodně za sebou, ale cením jeho snahy udělat alespoň z části slušnej duchařskej horor. Sice lidé/duchové chodící v záběru z jedné strany na druhou nikoho nemůžou vyděsit, ale dalo se tu tak 2x leknout a atmosféra byla vytvořena také velmi dobře. Ústřední dvojice je také tahounem a tajemství prokletého domu stojí za to, i když převratné také není, prostě je to povedený horor, který vyčnívá z řad průměrných. Jen tak dál Cartere. ()

*CARNIFEX*

Evan sa spolu s rodinou nasťahuje do nového domu. Po krátkom čase sa zoznámi s mladou, krásnou Sam, ktorá mu jedného večera ukáže prístroj, určený na komunikáciu s duchmi. Nakoľko sa o novom príbytku Evanovej rodiny šíria historky o prekliatí, rozhodnú sa za pomoci prístroja nadviazať kontakt so zosnulými predošlej famílie. Tento krok spustí sled udalostí, ktoré budú mať tragické následky. Síce otrepaná, no podľa mňa zároveň nevyčerpateľná téma duchárského príbehu ( ktorú určite uvidíme spracovanú ešte prinajmenej "trilión" krát ), ktorá síce nijak mimoriadne neprekvapila, no zároveň musím jedným dychom dodať, že prekonala moje "nulové" očakávanie. Pomerne dosť dobre prevedené efekty, pár priemerných lakačiek, či pokus o slušnú atmosféru, potešili. Človek sa síce nijak veľmi nevystraší, neľakne, no vďaka kvalitnej kamere a sympatickým hercom, tento "ghost house" nijak negatívne nenarušil moju myseľ. Napriek plusom, a váhaniu pri udelení hodnotenia, predsa len, na tri hviezdy by musel ponúknuť trošku viac - 50%. ()

George Stobbart

Teenagerský haunted house horor s bežným príbehom rodinky, ktorá sa nasťahuje do domu v ktorom sa deje niečo nadprirodzené. Synáčik sa teda spojí so susedou od vedľa a rozhodnú sa tieto bu-bu-bu tajomstvá minulosti odhaliť. Vcelku pohodový, nenápadný hororík, ktorý síce nepozbiera body za originalitu, no čo môže, to snaživo vyvažuje slušným spracovaním, obstojnými hercami a mrazivou atmosférou. ()

• Film se natáčel v Salt Lake City v Utahu. (rafix)