Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak se vyvíjel dosavadní děj? Jak to bude pokračovat? Jaký je vztah Muldera a Scullyové? Ohlédnutí za prvními pěti sezónami seriálu X-Files, shrnutí dosavadní mytologie, upoutávka na film, mnoho zajímavostí a rozhovory s mnoha tvůrci. (skrblik007)

Recenze (6)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Parádní dokument natočený po pěti řadách tohoto kultovního seriálu. Shrnuje ty nejdůležitější momenty mytologie, monstra, dostává se pod kůži postavám... ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Velmi pěkný dokument z poloviny 5. série (z hlediska seriálové chronologie spadá mezi díly 5x09 a 5x10 - mezi nimi byl původně v USA vysílán). Kromě obligátní clip show nám dokument nabízí i zjednodušené shrnutí dosavadního průběhu mytologie a rozhovory s Chrisem Carterem a klíčovými hereckými představiteli. Plus tu najdeme několik zajímavostí z natáčení, zákulisní střípky a vystřižené scény (věděli jste například, že Scullyová měla mít v Pilotní epizodě přítele?). Závěr dokumentu je pak lehkým nalákáním na připravující se celovečerní film. Nejlepší jsou ty rozhovory. Herci analyzují své postavy a je na nich vidět, že je mají opravdu v merku. Oni tím seriálem a postavami žijí. Baví je to, neberou to jen jako práci. Je hrozně fajn pozorovat u všech zúčastněných to nadšení (úplný opak rozhovorů z pozdějších sérií, které dělali herci víceméně jen z povinnosti). Místy jsem byl až překvapen, jak moc mají herci seriál v malíku. William B. Davis si pamatuje jméno epizody, v níž Kuřák poprvé promluvil ("Tooms"). Nicholas Lea ví, že na koni ho honili v dílu s názvem "Tunguska" (tohle ale asi není tak těžké si vybavit, když ho honili na stejnojmenném místě). Jsou to drobnosti, ale potěší. Můžu to srovnat třeba s Kieferem Sutherlandem z 24 hodin (další můj oblíbený seriál), který dával rozhovory, v nichž si nepamatoval věci, které se jeho postavě staly v předcházející sezóně. Herci z Akt X si dokáží přesně vybavit záležitosti staré několik sérií a ještě i se jménem dílu. Za to jim patří velký obdiv. Možná jsem jen naivní a herci měli napsáno ve scénáři, co mají říkat, ale já si tu iluzi zapálených fanoušků nenechám vzít :-). V dokumentu padne i několik zajímavých teorií. Podle Williama B. Davise je Kuřák vlastně kladnou postavou. Chris Carter si zase pohrává s myšlenkou, že by mohl být Kuřák biologickým otcem Samanthy Mulderové - tohle bylo později definitivně vyvráceno a už v té 5. sérii šlo o nesmysl, ale aspoň tu máme nahraný doklad toho, že Carter celou mytologii vymýšlel za pochodu a neměl to promyšlené. Díky tomuto dokumentu se také můžeme dozvědět, že Gillian Anderson má nakažlivý smích (v nepovedených záběrech je kouzelná). Akta X mají obecně povedený dokumentární a bonusový materiál a "Inside the X-Files" není výjimkou. Je to příjemných 45 minut, které utečou jako voda. Hardcore fanoušci seriálu se tu nic zásadního asi nedozví, ale i tak to stojí za vidění. Minimálně kvůli těm rozhovorům. A ty klipy ze starších epizod jsou dobře vybrané, vyvolají správný pocit nostalgie. P. S. Dokument byl nadabován i do češtiny. Nevím, jak je to na domácích médiích, ale minimálně na Primě ho kdysi vysílali. V anglickém znění se dá najít na Youtube či jiných videoportálech. ()

mrx.friend 

všechny recenze uživatele

Dokument vsazený mezi epizody poloviny páté série rekapitulující dosti zásadní věci, které jsme mohli v předchozích obdobích zhlédnout (respektive mytologii seriálu) prokládaný rozhovory protagonistů hlavních i vedlejších postav seriálu, vtípky z natáčení a pozvánkou na (tehdy) právě chystaný Akta X: Film. Nahlédněte pod roušku Akt X a odhalte pravdu... :) ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Parádní dokument plný zajímavých rozhovorů a informací. A navrch shrnutí mytologie a celkově toho nejdůležitějšího z prvních pěti sérií, tzv. Před filmem, tedy těch, které jsou nejlepší. Tím nejlepším jsou určitě rozhovory se Stevenem Williamsem, W.B.Daviesem a pár nepovedených záběrů. Pro fanoušky povinnost. 100%. ()

Ještěřák 

všechny recenze uživatele

Nesmírně poutavé ohlédnutí Cartera, Duchovnyho, Andersonové, Owense etc. za zřejmě nejlepšími roky mého oblíbeného / bezesporu kultovního seriálu. Narozdíl od většiny televizní produkce si po těch letech JE o čem povídat, takže sondu Inside the X Files shledávám poněkud krátkou... + Zajímavé komentáře "Kuřáka" a "Pana X"! ()

Utero 

všechny recenze uživatele

Tenhle skvělej dokument je součástí bonusového disku k páte sézoně. Obsahuje kopu rozhovorů, nejdůležitější scény, spoustu vystřižených scén, nějaké ty nepovedené záběry a tak dále. Dobře se to sleduje, není to zbytečně dlouhý a pro pravé fans je to prostě lahůdka! ()

Reklama

Reklama