Parfumér

Trailer

Vyšetřovatelka chce získat zpátky čich i milence, a tak spojí síly s výrobcem parfémů, který při vývoji dokonalé vůně využívá smrtící metody. (Netflix)

Trailer

FilmFan24

Zcela zbytečná modernizace slavného románu Patricka Süskinda je zcela bez chuti a bez zápachu s otravným vše dovysvětlujícím voice-overem téměř v každém záběru. ()

BOURQUE

Moderná adaptácia Süskindovho románu, opäť v nemeckých rukách. V porovnaní s klasickou adaptáciou sa jedná o podpriemerné spracovanie, kde postavy nemajú dostatočnú hĺbku a ani vedenie príbehu nie je úplne dobré – to predovšetkým platí pre druhú polovinu príbehu. Film, ktorý v danej forme v podstate nebolo potrebné natočiť. Odporúčam radšej Tykwerovu verziu. Osobné hodnotenie: 56% (*) ()

a0001

Policajtka bez čuchu, "asi po korone?!“, uzatvorí slovnú dohodu s vrahom x žien len preto aby jej vrátil čuch. Ten scenár je tak tupý, že by som jeho autorovi schválil v momente a bez výhrady invalidný dôchodok. ()

Arsenal83

Nepáčil sa mi ani ten experiment z 18. storočia, lebo mne príde ten príbeh fakt úchylný a psychický stav autora predlohy musí byť na úrovni Matoviča. Táto verzia sa však našťastie nestala galapredstavením hnusu, dalo sa to ako tak pozrieť. ()