Chladná voda

La Page blanche

Cold Water

Francie, 1994, 92 min

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 1994 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(5.4.2013)

Film, které můžeme znovuobjevovat díky Criterion Collection. Pocitový "teenagerovský" film, krásně temný a chladný a s jednou z nejpůsobivějších párty sekvenci, kde jedou nadpozemské fláky. Oliviera Assayase já můžu.(23.9.2018)

Film běžel v TV pod českým názvem Chladná voda. Další z těch podivuhodně minimalistických filmů. Psychologická sonda do duší dvou mladých lidí, suše dokumentaristicky sleduje jejich "tápání" - oba jsou tzv. problémové děti. Děj je zasazen do 70. let - doznívá vliv hippies (dlouhá sekvence táborákové párty). Nádherný je nevyřčený a mrazivě chladný závěr, přes všechny klady chybí jasnější koncepce.(7.8.2008)

Nemastné neslané a hlavně trochu suché. Halucinogenní párty zachraňuje výborný soundtrack (Knockin' on Heaven's Door a jiné dobové pecky). Hodinu a dvacet pět minut jsem čekal, až si Virginie Ledoyen ten svetřík sundá. Film, který rychle vyšumí.(28.8.2014)