Reklama

Reklama

Sparta

Trailer 1

Kontroverzní snímek Sparta byl uveden na soutěži filmového festivalu v San Sebastianu poté, co byl jen několik dní předtím stažen z programu filmového festivalu v Torontu. Už jméno samotného tvůrce spolu s námětem naznačují, že půjde o hutné, provokativní a komplikované dílo. Snímek vypráví příběh čtyřicetiletého pedofila Ewalda, který se potuluje po několika malých městech v rumunské Transylvánii, kde hledá uspokojení svých tužeb, ale zároveň se snaží ovládat a neřídit se svými pudy. Ve zchátralých domech buduje „judo centra“, která se stávají zvláštním útočištěm pro mnoho dětí mimo domov, které je navštěvují, protože většina jejich rodičů jsou alkoholici, kteří je zneužívají. Sparta navazuje na snímek Rimini a vytváří spolu s ním dvoudílný příběh o dvou zcela odlišných synech bývalého nacisty stiženého demencí (Hans-Michael Rehberg ve své poslední roli). Jde o drsný, na hranici odpudivosti balancující, ale zároveň podivně působivý portrét člověka, který se snaží nepříliš úspěšně bojovat se svými vnitřními démony. Příběh ztracené duše, tuláka, viníka i oběti. (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (2)

sochoking 

všechny recenze uživatele

Film, pri ktorom som sa cítil kurevsky nepohodlne. Absolútne som nevedel, čo očakávať. Až po jeho ohodnotení som si prečítal obsah v anotácii a teraz, píšuc tento koment, si uvedomujem, že som rád, že som sa do filmu pustil "naslepo". Keby som to pozeral s vedomím, že je mi jasné o čo ide, celá tá 'paráda' by asi vyšla navnivoč a stálo by to zahovno v konečnom dôsledku. Tá určitá neistota mi robila z tejto snímky ukrutne drsný a silný zážitok. Takto dlho našponovaný u jednoho filmu som už pekne dlho nebol! ()

katakomb 

všechny recenze uživatele

Musím uznat, že se tvůrcům povedlo mě dostat přesně tam, kam chtěli - cítil jsem lítost, nepohodlí, marnost, zoufalství, náklonnost, odpor, vztek i úlevu. Syrovost tohoto filmu měla podobně nakopávací efekt, jako dvojité espresso.. jenom se zamýšlím nad tím, jestli bude podobné i schéma jeho působení: rychle nakopne, nabudí, rozproudí krev, ale po čase stejně rychle odezní a nezanechá po sobě ani stopu. Připomnělo mi to české V síti - ukázat perverzi ve vší syrovosti a bez skrupulí, film všechny musí šokovat.. O širším, trvalejším přesahu (tedy pro mě hodnotnějších kvalitách) filmu ale mírně pochybuju ()

Reklama

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Podle zjištění týdeníku Der Spiegel režisér dětské herce dostatečně neobeznámil s ožehavým tématem filmu a vystavoval je nahotě, násilí a alkoholu. Ulrich Seidl obvinění odmítá. (MFDF Ji.hlava)

Reklama

Reklama