poster

Otázka chleba a smrti (TV film)

 • Česko

  Wallace and Gromit: Otázka bochníku a smrti

 • Česko

  Wallace a Gromit: Otázka chleba a smrti

 • Velká Británie

  Wallace and Gromit in 'A Matter of Loaf and Death

Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný

Velká Británie, 2008, 30 min

Režie:

Nick Park

Scénář:

Nick Park

Hrají:

Peter Sallis
 • neoBlast
  ****

  Zase dovedeno k dokonalosti. Udivující je, jak má Park nakoukané žánry a hraje si s nimi (opět) i s diváky. Trochu mě děsí ta představa, že ví přesně jak budu reagovat, jak se budu u jednotlivých scén cítit. Park je skutečným inženýrem kinematografie, který by mohl vyučovat jak přesně jednotlivé filmařské postupy fungují. 80 %(19.10.2009)

 • Mikeel
  ****

  Bohužel už není tahle tlustá ženská tak pekelný padouch jako byl tučňák nebo robo pes. Ani tu nejsou roztomilé ovečky! Párkrát jsem se zasmál, ale žádná scéna, u které bych přímo řval smíchy tu nebyla. Ale vůbec to nevadí, protože Wallace s Gromitem si stále zachovávají své kouzlo v plastelínové animaci!(4.6.2011)

 • LeoH
  ****

  Píšu to pokaždé, ale nemůžu si pomoct: Všecky ty povedené popkulturní vtípky bych s chutí vyměnil za trochu víc pomalé neakční poezie staré dobré Cesty na Měsíc. Animace je zas o kus vybroušenější, po všech ostatních stránkách (zábavnost, napětí, specifická nadsázka etc.) W&G standard, který by u kohokoli jiného znamenal nadšené ovace, ale u mistra Parka začíná trochu připomínat stagnaci. ***1/2(7.6.2016)

 • majo25
  *****

  Opäť raz humorná štandartka od Nicka Parkera. Wallaceovi a Gromitovi velmi sluší pečenie bochníkov chleba, nechýba akcia od začiatku po koniec a milý humor. K tomu štandartne veľa vtipných a zaujímavých nápadov. Miestami to síce zaváňalo americkým klišé, v zápetí však kontrovala britská originalita. Hodnotenie: 90%(9.6.2014)

 • Hoak
  ****

  Klasicky nápadití Wallace a Gromit - stopáž mohla být klidně trošku delší, protože se na to dobře kouká, ale dějově tam nic nechybí... Gromit je jako vždycky výbornej hlavní hrdina co tentokrát/už zase zachraňuje svýho nadutýho pána a neskutečně mě pobavily nenápadný odkazy na jiný horory...dům z Psycha, ale hlavně pak závěrečná scéna, která mi Vetřelcema zaváněla, už když vlezl pod tu mřížovanou podlahu, ovšem to co přišlo pak mě (jako milovníka Vetřelců) neskutečně pobavilo! Dávám jen 4 jen pro to, že příběh o Králikodlakovi si v mým srdci vyslouží mít navrch(14.5.2014)

 • - V příběhu je použito několik parodujících záběrů z filmu Vetřelci (1986). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace