poster

Vrať se mi

 • USA

  Return to Me

 • Slovensko

  Vráť sa mi

Drama / Komedie / Romantický

USA, 2000, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  **

  Minnii nijak nemusím, spíš bych přivítal, kdyby si to ty dvě ženský (co hrála Duchovnyho manželku a Minnii) vyměnily. Občas mi to přišlo příliš sladkobolný, občas přeslazený, občas melodramatický a občas trošku moc nereálný. A ani David mě nepřesvědčil, že to opravdu prožívá. Asi ho už mám bohužel příliš zažitýho jako Muldera. Jinak zápletka celkem ujde, ale kdyby jen tam všichni nebyli tak přes toho boha. To jsem zatínal zuby i do pohovky. Nebo kdyby každej úžasně a jasně a přirozeně neprojevoval co cítí a neříkal, co si myslí (tím nechci říct, že se mají přetvařovat, ale spíš nikdo, kromě nějakých histerických osob, neprojevuje a neříká co si myslí a cítí, tahle móda skončila s romantismem), ale jinak se mi to docela líbilo, když si odmyslím tady to, co jsem právě řekl.(11.12.2005)

 • Derek
  ****

  skvelá romantická komédia s originálnym námetom (duchovnemu zomrie žena a ešte pred jej smrťou jej srdce dajú na transplantáciu mladej dievčine, do ktorej sa neskôr david zamiluje. i keď to znie trochu šialene, je to nakrútené našťastie dobre) ktorý dokazuje, že i v hollywoode stále dokážu nakrútiť film bez zbytočných vulgarít, príjemnými vtipmi, s dobrými hercami a zábavnými vedlajšími figúrkami (talianska rodinka).(18.4.2004)

 • MickeyStuma
  ****

  Krásný, jednoduchý a velice půvabný romantický snímek, kde není nouze ani o city a slzy. Takřka dvouhodinová stopáž sice budí rozpaky, ale ukázalo se, že je v takovémto plynulém a nespěchajícím tempu přínosná. Vývoj děje tedy všemu dává přirozený čas a vlivem humorných částí pospolu se správnou jiskrou nenudí. Romanticky založené diváky dokáže oslovit a přinést jim skutečný romantický filmový zážitek. Pravda, už ze začátku je vše naprosto předvídatelné, ale proč si to tím kazit. Romantická šablona je zachována, takže jako obvykle se končí svatbou. Tady však trochu šalamounsky a tak se jedná o jedinou scénu, která předvídatelná rozhodně není. Tak či onak, je to dobře napsané, dobře natočené, dobře zahrané, zkrátka dobře odvedená práce. Jedná se o režisérský debut herečky Bonnie Hunt a povedl se.(19.7.2018)

 • lennyd
  **

  Bob (David Duchovny) neprožívá právě nejšťastnější léta svého života. Nedávno mu zemřela žena při automobilové nehodě, a aby se vyhnul stále větším depresím, noří se stále víc do své práce architekta. Kamarád se jej snaží rozptýlit, a tak jej jednoho dne pozve do zapadlé irské restaurace, kde Bob poznává Grace (Minnie Driver), místní servírku. A tak nějak se stane, že si ti dva padnou do noty, a brzy spolu začnou randit. Ale ani jeden z nich netuší, že je spojuje ještě jedna věc - Grace nedávno podstoupila transplantaci srdce, a shodou okolností dostala srdce Bobovy manželky... Těžko přetěžko se mi tento film hodnotí. Ač přeslazený jako by vypadl z knihy od Danielle Steelové, samotná zápletka není nijak špatná (sice už jsem někde něco podivného viděl, ale co je dneska originální, že?). Problém ale je, že David Duchovny hrál tak dlouho agenta Muldera, že si ho v jiné roli představit nedokážu, a stále jsem čekal, kde se vynoří agentka Scullyová. A druhým problémem je, že Minnie Driver z nějakého (mi) neznámého důvodu nesnáším - ač je určitě dobrá herečka, film ve kterém hraje mi rázem o několik stupínků klesá (zvlášť pokud hraje jednu z hlavních rolí). Je mi to líto, ale jinak to nejde - být jiná ústřední dvojice, bylo by i moje hodnocení jiné...(30.1.2009)

 • derryl
  ****

  Příjemná romatická komedie, která si nehraje na stupidní hollywoodskou sladkobolnou romanci a dobře napsaným scénářem a solidními výkony hlavních představitelů. Překvapil mě hlavně David Duchovny, který se končeně přenesl přes stín agenta Muldera, jeho příběh nekončí, dá se říci, happy endem a je příjemně zlehčován výstupy tlupy staříků. Myslím, že jsme se konečně dočkali oddechové podívané, kterou můžeme bez zaujetí a s chutí sledovat.(12.8.2004)