Akta X - Film

The X Files

Akty X - Film

Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Horor

USA, 1998, 117 min

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jako bych už všechny složky filmu Akta X někde viděl... Zpočátku napínavý thriller měnící se v méně napínavé konspirační drama mixované se sci - fi a na závěr prvky z Vetřelce v kombinaci s létajícím talířem. Čekal jsem více, než jsem dostal. Trailer: http://www.csfd.cz/film/12312-akta-x-film-x-files-the/videa/(25.10.2009)

Tento film by som mohol pozerať stále. To najlepšie z celých Aktov X v jednom celovečernom filme, ktorý nadväzuje na piatu sériu a predchádza šiestej, ktorá na tento film voľne nadväzuje. Dalo by sa povedať, že je to niekoľko epizód spojených do jednej dlhej. Film zároveň rozširuje mytológiu a venuje sa prevažne Syndikátu. Opäť nás čaká geniálny Mulder a jeho Scullyová, zákerní a podlí agenti, skvelé prostredia a scenérie a hlavne silný príbeh.(17.1.2015)

Ten začátek, 35 000l. př. n. l. je úžasný. Ukazuje to jaký jsme břídilové se svým průměrným věkem 75 - ti let. Tato planeta potřebuje kolektivní stálé myšlení, abychom se vyvarovali opakujících se chyb. Černá hmota z Akt X je použita i v jiných příbězích, třeba Spiderman nebo v jednom nezfilmovaném Lobovi. Jedno moudro Muldera: Když nebudeme čekat neočekávané v nepřeberné záplavě možností, budeme na milost všemu, co se nedá zařadit do škatulky. Kdo je vlastně Mulder? Klíčová postava vládního spiknutí na popředí mimozemské civilizace. Tohle není kolonizace, ale spontánní repopulace!!! Včely a kukuřice nespadají pod hrozbu mezinárodního terorismu!! A ještě jedno moudro: Jeden člověk se nemůže sám postavit budoucnosti, že Scullyová?(19.3.2009)

Ze seriálu Akta X jsem neviděl ani díl, přesto jsem však neměl pocit, že bych o něco přicházel. Film má poměrně dlouho velmi hutnou atmosféru, Herci jsou skvělí, a celé je to úžasně natočeno. nevypadá to jako obyčejný film, vypadá to jako... sci-fi :) BOHUŽEL ke konci se začne vyskytovat až příliš nedotažeností, trhlin, nelogičností, a nebo to prostě nepůsobí přesvědčivě a místy to vyloženě vypadá, že studio stříhalo, aby ho stáhlo na přijatelnou délku (například: v jedné scéně se Fox Mulder octne sám uprostřed města jen s nějakým lékem, a v dalším záběru jede v rolbě, je na Antarktidě, kde se nachází tajná cosi, k čemu NĚKDĚ sehnal přesné souřadnice, zároveň se mi nechce věřit, že by to tam uběhal bez čepice a rukavic, notabene nedávno postzřelenej a vůbec sem si nevšim, kde potom vzal druhý kalhoty - nechci říkat na co, abych nespoilerova až moc :)). To samé platí o konci, nutno ovšem podotknout, že ta ufonská loď hodně pomáhá od čistých 3 hvězd..Takhle je to na těch 7/10...(5.12.2006)

8 / 10 Seriál som, bohužiaľ, nesledoval, no tento celovečerák ma dostal na plnej čiare - hustá atmosféra prešpikovaná konšpiračnými teóriami rovnako ako prepečený biftek kúskami slaniny, okorenený výbornými hereckými výkonmi a podliaty technicky zručnou réžiou. Žánrový mix science fiction a detektívky šmrncnutý prvkami hororu, po ktorého konzumácií vám zle rozhodne nebude, práve naopak - labužnícky si pooblizujete všetky prsty, vrátane tých na nohách. Ale pozor! Je dosť veľká šanca, že po vzhliadnutí tohto filmu už nebudete veriť nikomu a ničomu - obed, ktorý vám s radosťou navarila vlastná mama, dáte pre istotu najprv ochutnať psovi, fakt, že sa na vás konečne usmiala vaša platonická láska, si vyložíte ako vedľajší účinok napadnutia mimozemským parazitom a ako vrchol všetkého sa odhlásite z CSFD, potencionálneho strediska tajných služieb.(8.2.2006)

• - Scéna, kdy Mulder a Scullyová běží přes pole a pronásledují je helikoptéry, je odkazem na film Na sever severozápadní linkou. V obou filmech navíc hraje Martin Landau. (novoten)

• - Závěrečná scéna se natáčela na stejném místě, kde se v Star Wars: Epizodě IV a Star Wars: Epizodě VI natáčely scény z Tatooine. (Karlos80)

• - V chronologii televizního seriálu je film dějově mezi pátou a šestou sérií. (cariada)