Reklama

Reklama

Akta X – Akta 1: Neotevřená akta

(video kompilace)
  • USA The X-Files – File 1: The Unopened File (více)

Obsahy(1)

Přijde čas, kdy lži budou znovu přezkoumány a pravda odhalena. Pro agenta FBI Foxe Muldera tento čas právě nadešel. Když anarchista nalezne akta "UFO", přísně utajovaná Ministerstvem obrany, je to pro speciálního agenta FBI Foxe Muldera první článek ze sérií lží a záhad. Pátrání ho přivádí do pouště, kde je po mnoho let zdánlivě pohřbeno mimozemské plavidlo. Po dobu tajného vyšetřování musí Mulderova partnerka, agentka Dana Scullyová, lhát, aby ho ochránila. Kdosi ve vládě totiž chce, aby tajemství UFO zůstalo pohřbeno a neštítí se ničeho, aby agenty Muldera a Scullyovou zastavil. Ani vraždy. Každá odhalená lež vás vtahuje hlouběji do intrik - až nedokážete rozlišit dobré lidi od zlých. Tam někde venku je pravda... (Bontonfilm)

(více)

Recenze (29)

AllShallFall 

všechny recenze uživatele

Opravdu snímek který doslova nechá hubu otevřenou. Pár nudných chvil se tam našlo. Ale pokud chcete vědět pravdu tak budete pečlivě sledovat až do konce. Pak zjistíte, že ty dvě hodiny napětí za to skutečně stáli. Pátrání Muldera o existenci mimozemské civilizace bylo částečně vysvětleno. Pokusy na lidech a mimozemšťanech...... nečekané, mysteriózní, napínavé......a vznikl příběh lepší jak celá Akta X. ()

Colonist 

všechny recenze uživatele

Nejdřív bych chtěl říct, že se nejedná o žádný film, ale kolekci tří mytologických epizod na pokračování, které vyšly na VHS jako jeden celek- 2x25 Anasazi, 3x01 The Blessing Way a 3x02 Paper Clip. Celé se to týká katalogizace obyvatelstva, experimentů s mimozemskou DNA a jedné digitální pásky s důkazy existence mimozemského života. Jedná se o jednu z nejzásadnějších kapitol mytologie i celého seriálu a rozhodně je to za plný počet. Pro mě nejlepší mytologický trojdíl. ()

Reklama

Žralok 

všechny recenze uživatele

Nejde ani tak o film jako spíše o společné vydání poslední epizody 2. řady a prvních dvou řady 3. Které na sebe přímo navazují a společně jsou perfektním politickým thrillerem s prvky sci-fi. Což k Aktům X patří. Po této trilogii již nic nebude jako dřív. Všichni intrikují proti všem a nikdo si nemůže být jist životem. Nikdo neví komu věřit, zradit vás můžou vaši nejbližší... Jediná nevýhoda - Bez znalosti předchozích mytologických (příběh utvářejících) epizod se asi moc nebudete chytat. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Jedného dňa sa Fox Mulder dostáva k tajným spisom potvrdzujúcim existenciu mimozemskej civilizácie. Samotné dokumenty sú však zašifrované kódom "Navajo", ktorý dokáže rozlúštiť len hŕstka ľudí. Keď po pár dňoch niekto zavraždí Mulderovho otca, pričom všetka vina spadá na svojského agenta F.B.I., všetko nasvedčuje tomu, že sa ho chce niekto všemožnými spôsobmi zbaviť. Mulder však netúži po ničom inom, ako odkryť pravdu, ktorú rôzne vlády svetových veľmocí skrývajú po desaťročia. Napriek tomu, že je tento krát skutočne blízko, bude potrebovať pomoc agentky Scullyovej omnoho viac, ako sa pôvodne domnieval. Napriek počiatočnej nedôvere, je jediná, ktorej môže naozaj veriť. Z pohľadu tématiky o UFO, jednoznačne najlepšia trilógia, ktorá je doslova alfou a omegou pre tento seriál. Akty X ma bavili, no samostatné epizódy o mimozemšťanoch ma vždy zaujímali najviac. O horor sa síce nejedná, taktiež obsahuje hluché pasáže, no myslím, že s fanúšikmi "X Files" sa určite zhodnem, že tento "video film" je proste TOP, čo dokázala táto séria ponúknuť. Kam sa hrabú tie novodobé šesťdielne zvratky, ktoré sú tak hrdo prezentované komerčnými televíziámi. "Fujtajbl!" ()

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Tři na sebe navazující díly seriálu 02x25 Anasazi, 03x01 Požehnaná cesta, 03x02 Kancelářská spona. Velmi napínavá a nervy drásající atmosféra nedá vydechnout a vy to prostě musíte skouknout naráz! Jedny z nejlepších dílů celého seriálu. Mulder a Scullyová nebyli nikdy blíž dosud pravdě. Zkrátka - jde do tuhýho. "Pravda je stále tam venku!" (97 %) ()

Reklama

Reklama