Krokodýl Dundee 2

• slovenský

Krokodíl Dundee 2

Akční / Dobrodružný / Komedie

Austrálie / USA, 1988, 105 min

Jako (skoro) každá dvojka horší než první díl. Už to není tak svěží, scény v buši nemají takové kouzlo jako ty z New Yorku.(10.11.2002)

Já vím, proč nemám rád Kolumbijce;) K tomu, co jsme si už trochu okoukali v jedničce, tu máme novou nálož vtipů, fórků a úskoků, tentokrát i v režii Mickových přátel (v čele s Donkem, Wallym a Aboriginy). Takže až v buši uvidíte na stromě viset podprsenku, nechte ji tam...pro vlastní dobro. Velmi vydařená dvojka, kterou měla "série" skončit. 80%(15.2.2003)

O dosdt slabší než první díl(20.3.2003)

Oproti prvnímu dílu Krokodýla je tenhle o poznání slabší, ale pořád ještě si drží docela slušnou úroveň. Dundeeho chování ve městě je i nadále stejně svérázné, tak jako tomu bylo v 1. části, jen už to zkrátka nepřijde až tak směšné, jako když to člověk viděl poprvé.(17.7.2002)

Kontrast velkoměsto versus australská divočina se v druhém díle přilepil na tuctovou kriminální zápletku a stejně jako v prvním díle i nyní mě bavila více ta australská část, kde se využívá exotické prostředí k "likvidaci". Nejedna se o žádné hardcore představení, vždy je na prvním místě nadhled a humor s trochou akčním kořením. Na Linde s Paulem je vidět jak jsou do sebe zamilovaný a spolu jim to velmi sluší.(9.2.2019)

Klesající kvalita je ještě dostačující na jedno dvě shlédnutí, ale už se plní klišé a nudnými pasážemi. Série by se měla ukončit a o Dundeeovi bych už nechtěl slyšet. Bohužel takové štěstí nemám.(10.3.2006)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $109,306,210Tržby Celosvetovo $239,606,210/75%/(30.1.2006)

Stale jeste hodne vtipne a zdarile pokracovani, ktera ma co nabidnout - i kdyz ze stretu Dundeeho s pro nej zcela novou civilizaci (velkomesto) se dalo vytezit vice.(5.8.2002)

• Radek99

Australská mutace Clinta Eastwooda přesídlila v pokračování úspěšné jedničky blíže ke svému vzoru...což reflektují přímo ve scénáři tvůrci, když v newyorském metru nechají svérázné japonské turisty dlít v domnění, že Paul Hogan je skutečně Clint...což je patrně jediná chvályhodnost celého filmu...(26.6.2015)

• Dever

// Production Companies: Paramount Pictures //(10.5.2011)

• tron

„Ahoj, volám sa Mike, som tu nový a hľadám si prácu. Viete niekto o nejakej?“ – „Hahahahahahaha.“ Jednotka v roku 1986 predstavovala svieži závan z jedinečnej Austrálie, ktorá nerobí veľa filmov, ale ak sa raz za čas spálení lenivci k nejakému konečne rozhýbu, spravidla stojí za to (ŠIALENÝ MAX 2, MUŽ OD SNEŽNEJ RIEKY, ÚPLNE BEZVETRIE). Ja som síce bol ako školák z KROKODÍLA DUNDEEHO enormne sklamaný (čakal som vraždiaceho krokodíla, viete), ale dnes naňho nedám dopustiť. V roku 1988 prišla dvojka a s ňou, ako to už chodí, strata prekvapenia. Paul Hogan je stále skvelý a s Lindou Kozlowski mu to sekne. Scenár je však mimoriadne slabučký, sem-tam bijú do očí až NECHUTNÉ Dundeeho skautské, patetické scénky s „deťmi v parku“ a čo je najhoršie, nemalá časť deja sa odohráva v nudnom New Yorku. V druhej polovici sa síce vrátime do austrálskeho buša s obľúbenými postavičkami z minula, ale už je neskoro. Občas poteší hláška ("To bol Clint Eastwood.").(25.5.2009)

No tak dvojka uz je slabsi, to se ostatne dalo cekat, ale nejak vyraznej pokles kvality to neni. Problem je, ze oproti jednicce tu je uz vcelku slusnej pribeh, kterymu vsechno podleha, tudiz nema Hogan prostor, aby jen tak blbnul. Nicmene porad je to ten frajer, takze celej film opet spolu s Lindou tahne a porad to je slusna zabava. Jen by to chtelo drobet zkratit.(9.8.2008)

I když se druhý díl kvalitativně jedničce nevyrovná tak pořád je to slušná jízda, která dokáže slušně pobavit.(1.12.2007)

Většinou, když se přilepí na první skvělý film pokračování, tak je to málokdy opět to pravé ořechové, takže tady jsem byla už v hodnocení přece jen skromnější.(2.7.2014)

Bohužel druhý díl už je o něco slabší a to i když se tvůrci sanžili odlišit děj od jedničky, jenže už je to stejně dost ohraný a tolik dobrých vtipů jako bylo v jedničce už se tu taky neobjevuje. Hogan je sice stále výbornej, ale už to taky neni ono a taky mi připadalo že některý scény byly vykradený z jiných filmů. Ale abych pořád nekritizoval tak musim uznat že jsem se vlastně vůbec nenudil, jen už mi to prostě nepřišlo tak dobrý jako první díl, holt laťka byla po něm moc vysoko, ale komedie je to dobrá(15.3.2006)

Ještě ujde, ale s odřenýma ušima díky pár velmi povedeným vtipům, které pozvedávají celek.(10.7.2007)

Klasický sequel. Osobně jsem takový film přivital neboť jsem nebyl dost nabažený Dundeeho akcí a hlášek. A zde měl možnost se opět předvést dokonce na své půdě. To, jak po svém a s humorem postupně přivádí k šílenství partičku drogového bosíka se neochodí a klidně bych se na to podíval znovu. V jedné ruce držel vychlazeného Heinekena a druhou hladil malého krokodýlka.(8.7.2011)

Já Dundeeho vůbec nemám rád a s radostí se mu vždy obloukem vyhnu, ale jelikož jsem se včera nudil, přeci jen jsem riskl tento skvost zhlédnout. A bavil jsem se. Snímku nechybí vtip a díky vcelku zdařilé režii utíká docela rychle. Jediným záporem je jeho až příliš velká neoriginalita, zejména závěr moc nápadů nepobral.(7.7.2007)

Slušná dvojka, která obrací koncept jedničky a tentokrát je to Dundee, kdo se musí zorientovat ve velkoměstské džungli. Městská část je zábavná, akční koncovka v džungli trochu zbytečná.(10.7.2019)

Bílý Aborigin s ostrým nožejkem je zpět! V newyorkské pasáži je již zřetelná absence nápadů těžících ze střetu dvou rozdílných kultur, což bylo právě ozdobou prvního dílu, ovšem jakmile se Mick vrátí za bručivého zvuku didgeridoo zpátky na rodnou půdu zahrát si hru na australskou divokou kočku a rozklepané kolumbijské myši, je ten starý známý Dundee v saku od Cageova krejčího z Wild at Heart spolehlivě zpět. Netřeba dodávat, že P.Hogan a L.Kozlowski jsou jeden z nejsympatičtějších (nejen) filmových párů vůbec. Australský Belmondo, pro něhož díky nadhledu, hravosti a humoru není nic problém a šarmantní kůstka Linda, kvůli níž jsem v minulosti absolvoval několik lekcí windsurfingu na oplachtovaném krokodýlovi, aby nakonec dala nerozvážně přednost Paulovi. Asi to bude tím větším… nožem.(28.6.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11