Černý pes

• Německo

Čierny pes

Akční / Thriller / Krimi / Drama

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 1998, 89 min

V požičovni to bol jeden z mojich prvých filmov, takže mierna nostalgia tu panuje a pamätám si to ako výborný akčňák so Swayzeem, ktorý je vďaka svojej dĺžke nabitý veľmi dobrými scénami a to hlavne súbojmi truckov na ceste, ktoré aj napriek svojej nedomyslenosti vtedy pre mňa nemali konkurenciu. 75%.(17.5.2006)

Kevin Hooks toci len priemerne filmy, ktore asi nikdy neopustia sivy, sedivy priemer. Tuna ide o chaby pokus ozivit karieru Patricka Swayzeho ...... Swayze sice hrat nevedel, ale snazil sa. Atmosfera dobra ... na nedelne uprsane popoludnie origilnalny film ... alebo ked sa Vam nechce ist ist von do rozmrznuteho snehu a blata . 65 %(4.12.2018)

• MM_Ramone

V roku 1998 sa herec Patrick Swayze objavil v koprodukčnom snímku "Čierny pes". Stvrátnil postavu bývalého trestanca Jacka Crewsa, čo začne pracovať ako vodič nákladného auta. Chce sa živiť podctivou prácou a starať sa o svoju rodinu. Nevedomky sa však zapletie s ľuďmi, ktorí pašujú nelegálne zbrane. Začne mu ísť o život a ohrozená je aj jeho manželka a malá dcéra. Afro-americký televízny režisér Kevin Hooks natočil jednoduchý, predvídateľný akčný kamióňacký thriller. **(2.9.2017)

• Lynn

Tenhle film mi připomíná jiný snímek s tématikou řidiče-bývalého trestance, co musí převést nelegální radioaktivní náklad a zachránit rodinu, respektive získat peníze na operaci svého dítěte. (Bohužel už si nevzpomínám na název - bylo to dávno, co jsem jej viděla). Jenže Black Dog z tohoto srovnání vychází podstatně hůře. Je to pekelná nuda, kterou nezachrání ani Patrick Swayze, jehož éra už dávno minula.(31.10.2004)

Řidič kamiónu Jack Crews ( Partrick Swayze ) je po nehodě v podmínce a nemůže oficiálně jezdit. Potřebuje však peníze pro svou rodinu a tak přijme nabidku svého šéfa na převoz jisté zásilky. Z rutijní jízdy se stane ale noční můra, když Jack s partákem Earlem zjistí, že o jejich náklad má zájem i banda gaunera Reda, který se nezastaví před ničím. Když Jack odhalí, že veze opravdu smrtící zásilku, chce z nebezpečné akce vycouvat. Šéf se, ale zmocní jeho rodiny a udělá si z ní své rukojmí. Jack se rozhodne konat. Zařadí vyšší rychlost, sešlápne pedál až k podlaze a v honičce se zabijáky i s policií na dálnici rozpoutá skutečné peklo. Kamión se v Jackových rukách stává smrtící zbraní - využívá svých šoférských schopností. Začíná hra na život a na smrt... Vyhrává ten, kdo má pevnější nervy a dokáže neuhnout z cesty..... Závěr = 50%(18.2.2012)