Modrous

• Austrálie Blueback (více)

Při výzkumu australských korálových útesů se mořská bioložka Abby dozví o mrtvici své matky Dory. Když Abby spěchá do přímořského rodného města, aby se starala o Doru, vzpomíná na svá dětská léta strávená v harmonii s oceánem a na snahu matky ochránit zátoku před chamtivými developery i invazivními rybáři, často na úkor jejich vlastního vztahu. Mezi korálovými zahradami se Abby spřátelí se vzácnou rybou z rodu vráskavců, modrým hrabáčem, kterého láskyplně pojmenovala Blueback-Modrous. On se stal jejím poutem k životnímu prostředí a klíčem k připomenutí vzájemné lásky mezi dcerou a matkou i zranitelných vod, které se jmenují domov. Film je natočen na motivy nejprodávanější a kritikou oceňované novely Tima Wintona z roku 1997. Je to příběh o vášni matky a dcery pro oceán a jejich vzájemné lásce. Emotivní a vizuálně ohromující snímek slouží jako krásná připomínka přátelství, rodiny a síly v nás něco změnit. (JOJ Cinema)

blondboss

Na jednej strane veľmi pekný snímok s príjemnou atmosférou, ktorý má v sebe ducha a čaro lásky k prírode, na strane druhej ale natočený veľmi neobratne s chaotickými prelínaniami v čase aj priestore. Celkovo možno povedať, že je to vlastne priemerný snímok s klišé scenárom, akých tu už bolo veľa, ale aj napriek tom je tento film niečím zvláštny. Asi aj tým, že hlavným hrdinom je špecifický druh ryby a tiež dej odohrávajúci sa vo viacerých časových obdobiach. V globále teda možno hodnotiť pozitívne, aj keď dieru do sveta to neurobí. 60 % ()