poster

Dokonalý džentlmen

 • Česko

  Dokonalý gentleman

 • USA

  The Distinguished Gentleman

 • Slovensko

  Dokonalý džentlmen

Komedie

USA, 1992, 112 min

 • randycz
  ****

  Není tomu pravidlem, ale tady Vás Eddie nasměruje do sféry dobré zábavy. Tato komedie si utahuje z amerického kongresu a zkorumpovaných politiků, kteří těží z blbosti úředníků a voličů. Ostatně stejně jako v běžném životě. Zde jsou však věci dotažené do takových konců, o kterých věřím, že nejsou možné.(8.8.2018)

 • JohnnyD
  ***

  Distinguished Gentleman tvorí prechod medzi tvorbou Eddieho z 80s do 90s. Dejovo jednoduché a chytré, potenciál na množstvo gagov, ale je to akosi len na polovicu využité. Hudba zábavná, žiadne orchestrálky, ale ani syntetizátory. Všetko ostalo tak na pol ceste a na hranici medzi dvoma komediálnymi érami.(28.4.2007)

 • Radyo
  ***

  Zajímavý a satirický pohled na americkou politiku. Eddie Murphy hraje docela s chutí a daří se mu přesvědčit diváka o tom, že ne každý politik musí být špatný a ne každý hrabe jen pro sebe. Brzy po tomto přesvědčení ale divák nahlédne do aktuálních novin a ty jej zase vrátí do skutečného světa, v němž žádný takový politik neexistuje.(31.7.2002)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Hlavouni musí stát ve frontě, aby mu mohli sypat do kapsy peníze." Američani byli dlouho omezováni tím, že mohli volit jen Demokraty nebo Republikány. Jenže nyní jsou tu Stříbrné lišky a kandidát, jehož jméno znáte - Jeff Johnson. A s vyděračem Johnsonem přichází zábava, protože bezelstně naráží na to, co se v politice běžně děje - úplatky, střety zájmů, protichůdné studie, politické sliby a hlavně to, že nikdo netuší, o čem se hlasuje. Ona to není žádná novinka, ale já umím ocenit, když to někdo řekne nahlas a ještě k tomu poměrně zábavnou formou.(4.10.2018)

 • Roman.Ticka
  ***

  "Vařila myšička kašičku, na zeleném rendlíčku, tomu dala, tomu nedala, ten plakal, ten naříkal, a na toho nezbylo nic, tak utíkal do komůrky, chytil tam tu myšičku a ukousnul jí hlavičku". Tornádo Eddie jako správný zmetek se rozhodl napapat ve Washingtonu D.C., aniž tušil rozsah politických praktik Systému. Naštěstí má správnou záklopku na srdíčku, takže myšička dostane co proto. Komedie na téma politika je v jeho podání vždycky trefa do pohody. Nesmím zapomenout na výborný infarktový projev Lane Smitha.(23.3.2011)

 • - Jedná se o první film Eddieho Murphyho, který nebyl publikován u Paramount Pictures, jeho domovského studia. (SeanBean)

 • - Jonathan Lynn, britský režisér tohoto filmu, se mimo jiné scénáristicky podílel i na satirických politických britcomech "Jistě, pane ministře" či "Jistě, pane premiére". Za svůj režijní výkon v tomto filmu získal Lynn tři ocenění (2001 & 2002: Political Film Society, 1993: Enviromental Media Awards).