Dokonalý džentlmen

Distinguished Gentleman, The

Dokonalý džentlmen

Komedie

USA, 1992, 112 min

Eddie to jako vždy rozjel. Sice to nebyla totálně výborná podívaná ale pohodičková komedie to určitě. Nadrůměrných 75%(12.7.2008)

"Koho budeme voliť?... Však zakaždým volíme Johnsona" Toto podľa mňa sedí Ediemu 100X viac ako prdenie v Zamilovanom profesorovi. Príjemná komédia, i keď bez štipky humoru ktorá sa dá pozrieť avšak len raz.(13.3.2010)

Eddie a gentleman - to k sobě prostě sedí. Eddie tohle umí a film byl díky tomu svěží a humorný.(23.6.2010)

Zase celkem dobrý Eddie. Čím více se přehrabuju v jeho filmografii zjišťuju že zase v tak špatných filmech nehrál. Trapárny jako: Zamilovaný profesor, Pluto Nash nebo Norbit tohle rozhodně nepřipomíná. Spíše je to takové zrcadlo vysoké politiky, které si běžný člověk umí představit. Takhle nějak to podle mě totiž funguje. Eddie nepředvádí nějaké gejzíry vtípků a ve filmu působí vyspělým hereckým dojmem. Pro mě dostatečné večerní odreagování, když v televizi nic pořádného není. 55%(1.3.2011)

Ač se opravdu nemusíme - tedy já a Eddie Murphy :-)) - tak na tohle se dalo koukat a docela jsem se pobavil...(22.12.2008)

• - Jedná se o první film Eddieho Murphyho, který nebyl publikován u Paramount Pictures, jeho domovského studia. (SeanBean)

• - Jonathan Lynn, britský režisér tohoto filmu, se mimo jiné scénáristicky podílel i na satirických politických britcomech "Jistě, pane ministře" či "Jistě, pane premiére". Za svůj režijní výkon v tomto filmu získal Lynn tři ocenění (2001 & 2002: Political Film Society, 1993: Enviromental Media Awards). (MovieFan55)