Siska (TV seriál)

Siska

Krimi

Německo, 1998, 91x60 min

Herbert Reinecker

Peter Kremer, Matthias Freihof, Juraj Kukura, Christian Kohlund, Hansa Czypionka, Uwe Ochsenknecht, Sabine Petzl, Marian Lösch, Ursela Monn, Sibylle Canonica, Lisa Kreuzer, Ulrich Noethen, Gerit Kling, Bettina Kupfer, Antonia Reidel, Hans Peter Hallwachs, Katja Studt, Volker Lechtenbrink, Michael Zittel, Dirk Martens, Enzi Fuchs, Sepp Schauer, Rosel Zech, Susanne Gärtner, Fritz Karl, Julia Krombach, Birgit Doll, Karin Giegerich, Klaus Stiglmeier, Elisabeth Lanz, Karlheinz Hackl, Dennenesch Ninnig, Christian Quadflieg, Vadim Glowna, Marion Kracht, Thomas Thieme, Julia Stemberger, Oliver Boysen, Thomas Fritsch, Michael Lesch, Sarah Beck, Frank Giering, Angela Sandritter, Lambert Hamel, Bernd Herzsprung, Renate Krößner, Eleonore Weisgerber, Tina Engel, Leander Lichti, Monika Baumgartner, Janina Stopper, Susanne Schäfer, Gundi Ellert, Michael Lott, August Schmölzer, Susanne Lüning, Tim Seyfi, Christine Buchegger, Maja Maranow, Gerd Silberbauer, Daniel Friedrich, Antje Schmidt, Marek Erhardt, Hubert Mulzer, Ilse Neubauer, Michael Greiling, Frank Röth, Christian Polito, Denise Zich, Horst Sachtleben, Sven Gielnik, Paul Faßnacht, Uwe Friedrichsen, Holger Handtke, Joana Mendl-Fink, Arthur Brauss, Sonja Bertram, Beatrice Richter, Günter Spörrle, Christiane Roßbach, Florian Martens, Sheri Hagen, Thomas Lawincky, Jürgen Goslar, Antonio Wannek, Peter Atanassow, Benjamin Hartinger, Eva Kryll, Gerd Anthoff, Gabriele Dossi, Sissy Höfferer, Heinz-Josef Braun, Michael Maertens, Janna Striebeck, Wilfried Hochholdinger, Florian Sonnefeld, Andreas Borcherding, Steffen Schroeder, Karoline Guthke, Sabine Oberhorner, Nina Kapust, Michael Habeck, Stefan Hunstein, Wolfgang Häntsch, Michael Gahr, Robinson Reichel, Hans Georg Panczak, Pablo Ben-Yakov, Nikolaus Benda, Thomas Anzenhofer, Fabian Harloff, Michaela Mazáčová, Martin Semmelrogge, Silvia Seidel, Veronika Fitz, Carolin Fink, Michaela Rosen, Lucas Nathrath, Martin Maria Abram, Hermann Lause, Alexa Wiegandt, Oliver Hasenfratz, Esther Hausmann, Katharina Quast, Heinz Trixner, Henry van Lyck, Philipp Moog, Pierre Kiwitt, Nina Szeterlak, Laura Sonntag, Orhan Güner, Sona MacDonald, Kornelia Boje, Veit Stübner, Alexander Radszun, Erich Hallhuber, Katrin Bühring, Erni Singerl, Maria Hartmann, Wolfgang M. Bauer, Katharina Meinecke, Will Danin, Christiane Hammacher, Peter Rappenglück, Billie Zöckler, Michèle Marian, Udo Thomer, Natascha Hockwin, Arnulf Schumacher, Thomas Morris, Ronald Nitschke, Christian K. Schaeffer, Veronika von Quast, Joachim Kretzer, Christian Koch, Klaus Herm, Gert Burkard, Traugott Buhre, Irma Wagner, Natalie Spinell, Nikolas Lansky, Maria Bachmann, Ingeborg Lapsien, Severin Sonntag, Jürgen Schilling, Robert Jarczyk, Roswitha Dierck, David Kötter, Phillip Dechamps, Daniel Jeroma, Léonie Thelen, Klaus Steinbacher, Dominique Lorenz, Karin Engelhard, George Lenz, Monika John, Antonio Di Mauro, Franka Much, Gaby Herbst, Maria Sebaldt, Branko Tomović, Isabella Hübner, Barbara Kutzer, Florian Münzer, Peter Raab, Claudia-Sofie Jelinek, Matthias Paul, Natali Seelig, Klausjürgen Wussow, Georg Maier, Patrick Elias, Nikolaus Gröbe, Astrid Polak, Marc Rosenberg, Tobias Nath, Anette Hellwig, Elisabeth Niederer, Ralf Schermuly, Volker Vogeler, Silvia Vas, Jeannine Burch, Katharina Gebauer, Özgür Özata, Zoe Thurau, Helen Schneider, Maximilian Haas, Vasiliki Roussi, Rudolf Wessely, Romi Maria Goehlich, Dirk Plönissen, Klaus Höhne, Tom Mandl, Sebastian Fischer

Helmut Ringelmann

Scénografie:

Jochen Schumacher

Kostýmy:

Ute Hofinger
  • sinp

Neviděl bych to tak tragicky, ačkoliv díru do světa tím krimi u našich sousedů neudělá. Poněkud nedůvěryhodná trojice vyšetřovatelů, velice neinvenční případy se stejnou strukturou, televizní vizáž druhé cenové - to jsou hlavní neduhy. Úvodní znělka je chytlavá, ale na větší zapracování mozkových závitů bych to neviděl. Siska je pouze sympatický projekt, co se snaží o vše možné (i humor zkouší...), ale nakonec s houfu slabého průměru nevyleze.(27.12.2005)

• Anderton

Tých pár častí bolo dostatočným mementom, aby som v tom ďalej nepokračoval. Poznáte to, rodičia to pozerajú, vy si sadnete do obývačky s večerou a tak omylom vzhliadnete zopár častí. Je to slabota, znova klasický nemecký kriminálny seriál pre dôchodcov, ktorý nie je ničím zaujímavý. Ale keď sa im páči, tak prečo dávať odpad. Naše babky by dali potom odpad všetkým novým Batmanom.(30.8.2012)

• pravo

Čo napísať o seriáli, kde sa v podstate nič napínavé za zhruba 60 minút neudeje, hlavný hrdina je v podstate sterilný- ani sympatický ani nesympatický? Používanie logických a dedukčných schopností na dolapenie vraha je síce dôležité a priblíženie realite fungovania krimin. oddelenie tiež, ale seriál musí mať spád a nesmie človeku odpustiť ak náhodou na 10min. oddíde od telky. No v tomto prípade si môžte kľudne odskočiť a zaručene nebudete mať pocit, že vám čosi ušlo. Prečo 1 hviezdička, pretože mám kriminálky rád a keď som unavený tak si to môžem pozrieť bez obáv, že by som zaspal a na druhý deň by ma trápilo, že som o čosi prišiel.(7.9.2007)

• Crocuta

Kremer v první sérii ještě jakž takž ušel, ale jeho nástupce v hlavní roli je panoptikální klaunský zjev s charizmatem plechovky od psího žrádla.Stereotypní zápletky i způsob jejich řešení a hluchá místa zabírající nemalou část stopáže dělají z tohoto seriálu důstojného nástupce sraček typu "Derrick" nebo "Starej". Ale furt lepší než ta prokletá Kobra!(11.7.2007)

Všechny německé seriály mají nevýhodu, že pokud si nevypůjčí herce odněkud zvenku, tak mají smůlu. Nevzpomínám si, že by kromě Horsta Buchholze měli Němci někdy charismatického pohledného sympaťáka, který by si získal diváky. Krimipříběhy v tomto seriálu nejsou o nic horší než v mnohých jiných detektivních seriálech, snad jen jsou takové všední bez výbušných efektů a divokých honiček a řeší se stejnými i když na dnešní dobu rozvleklými vyšetřovacími postupy. Není to žádná bomba, ale do odpoledního vysílacího času se docela hodí. Vadí mi herecké obsazení tuctovými nevýraznými a nezajímavými typy, takže celý seriál je takový šedivý, chladný, bez emocí, snadno zapomenutelný. Žádná z postav mi není blízká. Pokud nenarazím v televizi na nic zajímavějšího, tak se občas na některý díl podívám.(21.6.2012)