Reklama

Reklama

Siska

(seriál)
všechny plakáty
Krimi
Německo, 1998, 91x60 min

Hrají:

Peter Kremer, Matthias Freihof, Juraj Kukura, Christian Kohlund, Hansa Czypionka, Uwe Ochsenknecht, Sabine Petzl, Marian Lösch, Ursela Monn (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Peter Siska byl právě jmenován šéfem oddělení vražd na mnichovském policejním ředitelství, kde se pokusí navázat na tradici šéfinspektora Derricka, který mistrovsky řešil složité případy takřka čtvrt století. Peter Kremer v roli Petera Sisky je rázný sympaťák nenápadné elegance, nepodléhající módě. Po boku mu stojí dva ostřílení seriáloví policisté Werner Schnitzer jako inspektor Jacob Hahne a Matthias Freihof jako detektiv Lorenz Wiegand. Vytvořili spolu skvělé trio, jež si rychle získalo srdce televizních diváků. V první epizodě se seznámíte se životními osudy a charaktery všech tří hlavních hrdinů seriálu. Siska nastupuje na místo velitele mordparty a od samého začátku je zřejmé, že používá značně osobité vyšetřovací metody a je připraven je na novém působišti okamžitě začít uplatňovat. Napínavé příběhy pátrání po mnichovských vrazích se samozřejmě neobejdou bez tvrdých ran, rychlých honiček a pořádné dávky napětí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (80)

sinp 

všechny recenze uživatele

Neviděl bych to tak tragicky, ačkoliv díru do světa tím krimi u našich sousedů neudělá. Poněkud nedůvěryhodná trojice vyšetřovatelů, velice neinvenční případy se stejnou strukturou, televizní vizáž druhé cenové - to jsou hlavní neduhy. Úvodní znělka je chytlavá, ale na větší zapracování mozkových závitů bych to neviděl. Siska je pouze sympatický projekt, co se snaží o vše možné (i humor zkouší...), ale nakonec s houfu slabého průměru nevyleze. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tých pár častí bolo dostatočným mementom, aby som v tom ďalej nepokračoval. Poznáte to, rodičia to pozerajú, vy si sadnete do obývačky s večerou a tak omylom vzhliadnete zopár častí. Je to slabota, znova klasický nemecký kriminálny seriál pre dôchodcov, ktorý nie je ničím zaujímavý. Ale keď sa im páči, tak prečo dávať odpad. Naše babky by dali potom odpad všetkým novým Batmanom. ()

Reklama

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Všechny německé seriály mají nevýhodu, že pokud si nevypůjčí herce odněkud zvenku, tak mají smůlu. Nevzpomínám si, že by kromě Horsta Buchholze měli Němci někdy charismatického pohledného sympaťáka, který by si získal diváky. Krimipříběhy v tomto seriálu nejsou o nic horší než v mnohých jiných detektivních seriálech, snad jen jsou takové všední bez výbušných efektů a divokých honiček a řeší se stejnými i když na dnešní dobu rozvleklými vyšetřovacími postupy. Není to žádná bomba, ale do odpoledního vysílacího času se docela hodí. Vadí mi herecké obsazení tuctovými nevýraznými a nezajímavými typy, takže celý seriál je takový šedivý, chladný, bez emocí, snadno zapomenutelný. Žádná z postav mi není blízká. Pokud nenarazím v televizi na nic zajímavějšího, tak se občas na některý díl podívám. ()

Jello Biafra odpad!

všechny recenze uživatele

Jeden z hlavných zástupcov nemeckých "krimi-telenoviel" 90. rokov, je tentoraz o neohrozenom detektívovi, ktorý vyšetruje vraždy v Mníchove. Tento "skvost" vysielala takých 20 rokov dozadu TV Prima a ja som ho občas ako chlapec sledovával. Je to absolútna strata času, hustú krimi atmosféru by ste tu hľadali márne a vo všeobecnosti sa jedná o blbinu pre diváka konzumenta. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Kremer v první sérii ještě jakž takž ušel, ale jeho nástupce v hlavní roli je panoptikální klaunský zjev s charizmatem plechovky od psího žrádla.Stereotypní zápletky i způsob jejich řešení a hluchá místa zabírající nemalou část stopáže dělají z tohoto seriálu důstojného nástupce sraček typu "Derrick" nebo "Starej". Ale furt lepší než ta prokletá Kobra! ()

Galerie (27)

Reklama

Reklama