Hrozba společnosti

Menace II Society

Hrozba spoločnosti

Krimi / Thriller / Drama

USA, 1993, 97 min

Rozpočet $3,5miliónaTržby USA $27,912,072Tržby Celosvetovo $-(26.11.2009)

• S.Quentin QUALE

Nehodnotím, protože jsem tento nigga shit vypnul a protože jsem se k němu dostal víceméně bezděčně. A jelikož jsem tomuto Spikeovi Leemu, který je proti Hrozbě společnosti velkofilmem, dal pouze 3*, tak tady by to aji smrdělo odpadem. Tady toto černošský prostředí a jeho figurky mi přijdou strašně otravný, přičemž zde je to umocněno prázdným tupým dějem (zlatej Spike Lee) a chabýma přehrávajícíma hercema. Hrozba akorát tak pro mě.....nebrat.(29.1.2015)

Oproti Boyz N Da Hood je Menace II Society méně politicky proklamativní v důsledku absence silné otcovské figury (i když se tady v jedné chvíli vyskytne v postavě Sharifova otce) kterou je Furious, a více násilný. Protože tam kde se Tré pohybuje na hraně, je Caine zcela ponořen do prodeje drog, násilí, loupeží. ("Přišli jsme si pro pivo a odešli s vraždou a ozbrojeným přepadením.") Tam kde Tré na konci BNDH couvne, Caine jde až do konce bez pochybností, a s jistotou, že v případě nutnosti by udělal to samé znovu. Vyčítat M2S podobné motivy jako BNDH je irelevantní, oba snímky totiž zachycují kolotoč násilí v ghettu, z kterého se jen obtížně hledá cesta ven, ať už se jedná o Watts nebo o Crenshaw. Jestliže ale Boyz N Da Hood jsou o tom, jestli lze opustit ghetto, pak Menace II Society je o tom, jestli ghetto může opustit gangsta. Když ale Caine nakonec ví jestli mu záleží na tom zda bude žít nebo zemře, je už pro něj pozdě.(23.11.2007)

Ukecany a hodne nasilny film o AmerikoAfricanoch. A zarobilo to na seba, pre CZ a SK konciny hodne cudzie a az prilis cernosske . 55 %(5.12.2018)

S klidem se dá říct, že je to takový následovník Boyz N Da Hood. Velmi silný film !(30.8.2016)

Hughes brothers skládají povinnou filmovou zkoušku z pro jejich komunitu srdeční látky za tři hvězdy. Sociální drama z černošského ghetta, to je svatá půda, na níž neohrozitelně vládne Spike Lee. Hughesovci sice Spikeovi nesahají ani po kotníky, ale dokáží odvyprávět sice šablonovitý a předvídatelný příběh bez větších zaškobrtnutí, bohužel také bez jakéhokoliv silného momentu, který by Vás donutil pocítit hlubší emoci. Takhle mi bylo téměř jedno jestli se postavy vzájemně vykosí o pět minut dříve nebo později. 50%(9.9.2012)

Klasický gangsta hiphopový videoklip natažený z pěti minut na hoďku a půl. Příběh řidší než bramborový kaše ze závodní jídelny, ale pár pěkných momentů to má a charismatické herce také.(3.10.2014)

Brutálnejšie než Boyz n da hood ale tiež menej celistvé a viac na efekt.(23.5.2010)

Next motherFuckin' old school nigga shit. Film velmi podobný Boyz N The Hood (miestami až príliš), akurát je trocha surovejší (viac strelby). Samozrejme nechybajú lúpeže,bitky, važdy, tvrda reč, lowrider a všetko čo k tým špinavým uliciam patrí. Hlavný hrdina Caine Lawson ukončil highschool a chystá sa vypadnúť zo zavšivaveného gettha. Okolo seba má partu povalačov, ktorí robia iba problémy. Skúste hádať ako to dopadne...(3.8.2007)

Černochů není nikdy dost :-)(3.9.2019)

• Asgard

Do Menace II Society diváka vtáhne už samotných prvních 10 minut filmu! Pokud Vás nezaujme to, pak bude asi nejlepší když film vypnete a zapnete něco jiného. Celý film je vlastně takový dokument o ghetto life. Plus tomu také přidá ta trocha hořkého humoru! Za mě * * * * * a film putuje do mých oblíbených.(18.8.2013)