Velkolepá sága o lásce, válce a dobrodružství. Jde o legendární příběh tří žen, jejichž očima vidíme dobývání Divokého Západu. Tři opravdové Texasanky, které žily své životy v centru událostí,které nadobro změnily americký Západ. Jako malé si myslely,že je nic nerozdělí. Přesto se za pár let ocitly na opačných stranách barikády.Podaří se jim obnovit staré přátelství,poznamenané rasovými a společenskými předsudky? (oficiální text distributora)

tterez

Nejsem z těch, co film nedokoukají, a proto jsem litovala, že jsem o nevypla už při úvodních titulcích. Zaujalo mě, že tam hraje Angelina...hm, chyba! Stálo to za houby a umírali tam všichni a na všechno. ()

Terva

Jako malé si myslely, že je nic nerozdělí. Přesto se za pár let ocitly na opačných stranách barikády. Podaří se jim obnovit staré přátelství, poznamenané rasovými a společenskými předsudky? Scénář : Christopher Lofton. Kamera : Tom Neuwirth. Hudba : Bruce Broughton. Historická sága o počátcích, minulosti a slávě Texasu pohledem čtyř statečných, houževnatých a vášnivých žen. **** ()

mira.l

Strašně dlouhé, ukecané, nepřehledné, nudné. Na tu stopáž je tam opravdu minimum pasáží, které děj posouvají někam jinam. Jinak se to motá furt dokola, Indiáni, otroctví, Texas, Yankeové (bo jaxeto píše), válka, volební právo žen, bavlna, Indiáni, otroctví, Texas, atakdále.... nějak jsem se vlastně od začátku ztrácel jak v ději, tak v postavách. ()

sir-dave

Ani ne tak western o dobývání Západu z pohledu pár žen. Není to tak dlouhé, jak se píše (170 min), nemá to ani dvě a půl hodiny. Není to vysloveně špatné, v rámci žánru lehce průměrné. Udělat z toho 2-3dílny seriál, zakomponovat více zajímavých momentů, udělalo by se lépe. 40% ()

lucijelucije

Velmi slabé, nudné, a vůbec bez nápadu. Pořád se něco dělo během jedné půlhodiny, ale ve skutečnosti se všechno během pěti minut vyřešilo. Zdlouhavé, tak zdlouhavé, že nemáte sílu se dívat dál. Ale pořád to dávalo jakýsi malý smysl.. ()

• Bruce Broughton soutěžil o cenu Emmy v kategorii nejlepší hudební kompozice. (Terva)
  • Dana Delany vyhrála cenu Lone Star Film & TV v kategorii nejlepší herečka. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Janice Woods Windleové. (Terva)