Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Velkolepá sága o lásce, válce a dobrodružství. Jde o legendární příběh tří žen, jejichž očima vidíme dobývání Divokého Západu. Tři opravdové Texasanky, které žily své životy v centru událostí,které nadobro změnily americký Západ. Jako malé si myslely,že je nic nerozdělí. Přesto se za pár let ocitly na opačných stranách barikády.Podaří se jim obnovit staré přátelství,poznamenané rasovými a společenskými předsudky? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (9)

tterez 

všechny recenze uživatele

Nejsem z těch, co film nedokoukají, a proto jsem litovala, že jsem o nevypla už při úvodních titulcích. Zaujalo mě, že tam hraje Angelina...hm, chyba! Stálo to za houby a umírali tam všichni a na všechno. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Jako malé si myslely, že je nic nerozdělí. Přesto se za pár let ocitly na opačných stranách barikády. Podaří se jim obnovit staré přátelství, poznamenané rasovými a společenskými předsudky? Scénář : Christopher Lofton. Kamera : Tom Neuwirth. Hudba : Bruce Broughton. Historická sága o počátcích, minulosti a slávě Texasu pohledem čtyř statečných, houževnatých a vášnivých žen. **** ()

Reklama

sir-dave 

všechny recenze uživatele

Ani ne tak western o dobývání Západu z pohledu pár žen. Není to tak dlouhé, jak se píše (170 min), nemá to ani dvě a půl hodiny. Není to vysloveně špatné, v rámci žánru lehce průměrné. Udělat z toho 2-3dílny seriál, zakomponovat více zajímavých momentů, udělalo by se lépe. 40% ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Veľkoleposť z toho cítiť, podčiarkuje ju hudba, vidno, že knižka bola hrubá. Trocha cholery, štipka otroctva, rasového a etnického prenasledovania, pridáme boj za práva a proti nespravodlivosti. A už to je. Príbeh ako treba. Odohráva sa po dobu 50 rokov, hercom vrásky veľmi nepribúdajú, a tak Jolie v ňom vyzerá ešte ako "Jolie", ako sama seba bezostyšne nazvala a kto chce, si jej meno vo francúzštine preloží. Feministický film určený hlavne ženám od ženskej autorky, ale neurazí sa ani muž. ()

mira.l 

všechny recenze uživatele

Strašně dlouhé, ukecané, nepřehledné, nudné. Na tu stopáž je tam opravdu minimum pasáží, které děj posouvají někam jinam. Jinak se to motá furt dokola, Indiáni, otroctví, Texas, Yankeové (bo jaxeto píše), válka, volební právo žen, bavlna, Indiáni, otroctví, Texas, atakdále.... nějak jsem se vlastně od začátku ztrácel jak v ději, tak v postavách. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (6)

  • Premiéra filmu: máj 1997 na CBS, kde išiel dva večery za sebou. (Arsenal83)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Janice Woods Windleové. (Terva)
  • Dana Delany vyhrála cenu Lone Star Film & TV v kategorii nejlepší herečka. (Terva)

Reklama

Reklama