Karlos80

Další z tvz "rape & revenge" filmů, tentokráte z Argentiny. Já miluji především snímky ze '70 let, tento pozdní, nebyl vyloženě špatný ale spíš jsem se u něj nudil. Film je sleazy hlavně na začátku při přepadení rodiny, zde jsou některé sekvence skutečně ohavné, nevíte kdo z těch tří vyšinutých magorů třeba jen tak pro radost vystřelí a zabije. Ale ono už jen sexuální zneužívání matky, kterému musí přihlížet zbytek rodiny (otec a dvě děti), ukazování porno obrázků dvěma mladistvým, nucení svázané matky pod pohrůžkou zabití udělat orál jednomu z grázlů, tohle vše působí opravdu hodně bezútěšně a depresivně i na samotného diváka. Po všech těchto ohavnostech film trochu poleví ze svého tempa, poté následuje postupná příprava na odplatu a asi tak kolem 60. minuty samotná odplata (tady jedna scéna na půl gore v nějakém skladu, rozmačkání jednoho grázla), pak už vesměs v domě u Patricie, zde se mi líbila ještě scéna nájezdu jeepů v plné rychlosti do domu. "La, BÚSQUEDA" je velmi tmavý a sleazy film o posedlosti a pomstě. Sám jsme viděl 85 min. aj dabovanou verzi a ani zde nebyly jak píše kolega nijak zvlášť expresivní scény sexu, násilí nebo gore efektů. ()

PetrPan2

Jednoho rána vtrhne do domu rodiny Beltránových trojice gaunerů s úmyslem trochu si přivydělat a ještě se trochu pobavit. Dcera s matkou jsou sexuálně obtěžování, otec je zavražděn a syn se z toho zblázní. Když matka již neunese rozpad celé rodiny a oběsí se, vezme si nejmladší a nejkrásnější potomek sexy šaty a vyrazí do bahna velkoměsta pro krvavou pomstu. Film neobsahuje (alespoň ta verze kterou sem vyděl já) nijak zvlášť expresivní scény sexu a násilí nebo gore efektů, ale vyniká spíše depresivní a bezútěšnou atmosférou rozpadu šťastného života a hledání odplaty. ()