Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V jednom malém městě v Nové Anglii zemřelo několik dětí na leukémii, protože místní chemická továrna zamořila spodní vody. Blazeovaný právník Jan Schlichtmann přebírá komplikovaný případ zprvu jen proto, že ho láká tučný honorář. On a jeho kolegové z kanceláře však mají před sebou těžký úkol, neboť oba bohaté koncerny, které firmu provozují, si najímají věhlasné právníky. Zprvu zištný postoj právníka se však v průběhu soudního jednání, kdy dochází ke konfrontaci s dětmi a rodiči, promění v touhu dosáhnout spravedlnosti pro nebohé oběti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (46)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Chápu, že se v oboru právnických filmů již nevyplatí točit podle jednoho ohraného scénáře veni, vidi, vici s řádně naštvaným idealistickým právníkem i že je však v každém takovém filmu nutno trochu toho klišé zachovat. Tady se ale snaha po inteligentním a pravdivém příběhu utopila v moři nevýrazné šedi, z níž vyčnívala akoráť nádherná Duvallova postava - škoda, že se jí nenašlo rovnocenného protihráče. ()

castor 

všechny recenze uživatele

První, co vždy vidí, jsou peníze. Vede malou firmu tří právníků, která se specializuje na vymáhání odškodného. U soudu nemá tenhle silně racionální právník problém sehrát divadlo a donutit protistranu k napsání čísla s několika nuly. Nebýt rychlé jízdy za volantem, za tímhle případem by se neohlédl. Osm dětí a několik dospělých z malého města zemřelo na leukémii. Tamní voda je prý kontaminovaná nějakou chemickou sračkou. Pozůstalí chtějí hlavně uznání viny a omluvu. Žádné chechtáky. Nic pro našeho právníka. Tedy do té doby, než se mu to celé rozleží v hlavě. V hlavě se tenhle kus rodil i ostřílenému scénáristovi Stevenu Zaillianovi (Oscar a další tři nominace), který se rozhodl zadaptovat knihu dokumentující skutečný případ. Ujme se ho cynický právník s tváří přesného Johna Travolty. Dosud hrál na jistotu a bez rizika, jenže tahle karta se rychle otočila. A tenhle chlapík se pustí na tenký led, i kdyby to znamenalo, že si kancelář bude vysávat už navždy sám. Jak vidno, není jen pragmatik, ale i pěkný hajzlík, což celému příběhu jen a jen pomáhá. Kolem něho se pohybují schopní herci ve vedlejších rolích i několik es za kamerou (kameraman Conrad L. Hall nebo hudební skladatel Danny Elfman). Výsledek je inteligentní a svěží, ale nedolehl tolik, jak bych si přál. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

„Ten oblek vám pristane viac, ako sentiment.“ ŽALOBA je inšpirovaná skutočnými udalosťami a nakrútil ju rešpektovaný scenárista Steven Zaillian (SCHINDLEROV ZOZNAM). Zápletka je „ľudsky silná“, za čo dozaista môže vynikajúce herecké obsadenie. Kvalitný je aj samotný scenár, ktorý sa namiesto tradičných scén „pred súdom“ sústredí na pôsobivé zákulisie a nebojí sa ukázať „ľudskosť“ advokátov. Hereckému obsadeniu dominuje John Travolta, ale nestráca sa ani pestrá galéria výrazných podporných roličiek (Batesová, Duvall, Macy, Shalhoub, Lightow, Pollack, Hedaya, Quinlanová, Gandolfini, to je zoznam). Občas sa to stane - človek si spomenie, že by mal urobiť vec, o akej sa mu už ani nesnívalo: stať sa lepším. Nech to stojí, čo to stojí. Znie to ako gýč, ale renomovanému Zaillianovi to (v produkcii Roberta Redforda, s kamerou Conrada L. Halla a Elfmanovou hudbou) vyšlo. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $75miliónovTržby USA $56,709,981Tržby Celosvetovo $73,709,981║ Joj ako obsadenie paráda ale nie úplne funkčné pre film, prevažne sa to točí len okolo postavy Johna Travoltu, ktorý hrá dobre ale škoda že neboli trošku do hĺbky rozobrané aj iné postavy, slušný priemer. /60%/ ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Ci Boha. Tak toto vzhľadom na námet solídne zabolelo. Viac emócie sa človeku dostane aj počas predstieraného orgazmu v lacnom bordely. Nikdy som nebol fanúšikom tanečníka z Pomády, no toto je dosť veľká hrana na úrovni priemeru. Raz a nikdy viac, toto muselo zabolieť aj tých, ktorí si tým naozaj prešli .. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (3)

Reklama

Reklama