• sun.eagle
  **

  Chvílemi solidní napínavá podívaná, chvílemi trošku nuda. Duvall je nejlepší fakt že jo. Ale celé to pohřbil závěr. Někomu se takový závěr možná libí, ale já půlku filmu čekal na to vyvrcholení jak ty nedotknutelné suverény konečně chnapne za koule a srazí jim hřebínek. Takhle doslova to chci u každého soudního dramatu. A zvlášt tady kdy naši hrdinové už tak tak že neprodali ledvinu nebo nezačli prodávat svůj zadek...(29.5.2015)

 • castor
  ***

  První, co vždy vidí, jsou peníze. Vede malou firmu tří právníků, která se specializuje na vymáhání odškodného. U soudu nemá tenhle silně racionální právník problém sehrát divadlo a donutit protistranu k napsání čísla s několika nuly. Nebýt rychlé jízdy za volantem, za tímhle případem by se neohlédl. Osm dětí a několik dospělých z malého města zemřelo na leukémii. Tamní voda je prý kontaminovaná nějakou chemickou sračkou. Pozůstalí chtějí hlavně uznání viny a omluvu. Žádné chechtáky. Nic pro našeho právníka. Tedy do té doby, než se mu to celé rozleží v hlavě. V hlavě se tenhle kus rodil i ostřílenému scénáristovi Stevenu Zaillianovi (Oscar a další tři nominace), který se rozhodl zadaptovat knihu dokumentující skutečný případ. Ujme se ho cynický právník s tváří přesného Johna Travolty. Dosud hrál na jistotu a bez rizika, jenže tahle karta se rychle otočila. A tenhle chlapík se pustí na tenký led, i kdyby to znamenalo, že si kancelář bude vysávat už navždy sám. Jak vidno, není jen pragmatik, ale i pěkný hajzlík, což celému příběhu jen a jen pomáhá. Kolem něho se pohybují schopní herci ve vedlejších rolích i několik es za kamerou (kameraman Conrad L. Hall nebo hudební skladatel Danny Elfman). Výsledek je inteligentní a svěží, ale nedolehl tolik, jak bych si přál.(14.3.2016)

 • pakobylka
  **

  Ta kauza mohla diváka dostat do kolen - jen kdyby se trochu víc snažila. Bohužel se z ní stala jen mdlá, nevýrazná záležitost, která vyvolává jen velice vlažné emoce. Za vidění stojí jen kvůli námětu, který vychází ze skutečných událostí, protože ani John Travolta se zrovna dvakrát nevytáhl. Kromě toho jeho proměna z cynického právníka v obětavého zastánce slabých byla na můj vkus příliš náhlá a jen těžko uvěřitelná, ale to už je chyba režie ... 2,5*(19.3.2010)

 • Gary
  ****

  4 kvůli Travoltovi, protože předvedl jeden ze svých nejvíce civilních výkonů. A vůbec celému obsazení, protože každý do své role kompletně seděl. Ať už utrápený Macy, dobrácký Gandolfini, vypočítavý Robert Duvall, nebo cameovsky roztomilá Kathy Batesová. Příběh ovšem už tak skvostný nebyl. Zkrátka děkujme obsazení, protože jinak by tenhle film mohl skončit klidně na - Hallmarku.(16.10.2004)

 • sarume
  ***

  Viděli jste už nějaký právnický film o právním systému v Usa ? Pokud ne , pak je pro Vás žaloba dobra volba. Celkem přehledně Vás provede rozlištnostmi od práva jak ho známe zde. Je to dobrý startovní film, aby Vás tento žánr začal zajímat.Bohužel nic vic a nic míň. Ale zas tak moc se třeba od Erin nelyší. Problém těchto filmu, je že jsou podle skutečné události, takže mají poměrně uzké mantinely.Herecké vykony standartní.Mě prostě připadá , že na tak průměrný film se kvalitními herci až plýtvalo:). do kina byc na to asi nešla , ale zadarmo v televizi je škoda , že to davají ve všední den a až v noci:)A zajímavý konec:)(21.7.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace