• GOREGASM
  ***

  Suprově obsazené právnické drama, které ovšem trestuhodně nevyužívá tohoto hereckého kapitálu a prostor, který věnuje svým postavám je velmi neúměrný tomu, aby zpočátku velmi zajímavé drama vyústilo tak y v dramatickou koncovku. Obecně tomu od půlky chybí dravost i gradace, jako Steve Zaillian, scénárista i režisér v jedné osobě, ztratil tah na branku a místo toho, aby nás protáhl napínavým vyšetřováním a soudním procesem, vidíme pouze postupný rozpad Travoltova byznysu a to je sakra málo. Přitom ta vícevrstevnost se tak nabízela a byla by to sakra náročná tříhodinová jízda. Po supr rozjezdu, docela rozčarování, ale spíše zklamání, protože tady bylo s čím pracovat. 55%(27.4.2020)

 • pakobylka
  **

  Ta kauza mohla diváka dostat do kolen - jen kdyby se trochu víc snažila. Bohužel se z ní stala jen mdlá, nevýrazná záležitost, která vyvolává jen velice vlažné emoce. Za vidění stojí jen kvůli námětu, který vychází ze skutečných událostí, protože ani John Travolta se zrovna dvakrát nevytáhl. Kromě toho jeho proměna z cynického právníka v obětavého zastánce slabých byla na můj vkus příliš náhlá a jen těžko uvěřitelná, ale to už je chyba režie ... 2,5*(19.3.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $56,709,981Tržby Celosvetovo $73,709,981║ Joj ako obsadenie paráda ale nie úplne funkčné pre film, prevažne sa to točí len okolo postavy Johna Travoltu, ktorý hrá dobre ale škoda že neboli trošku do hĺbky rozobrané aj iné postavy, slušný priemer. /60%/(13.1.2009)

 • tron
  ****

  „Ten oblek vám pristane viac, ako sentiment.“ ŽALOBA je inšpirovaná skutočnými udalosťami a nakrútil ju rešpektovaný scenárista Steven Zaillian (SCHINDLEROV ZOZNAM). Zápletka je „ľudsky silná“, za čo dozaista môže vynikajúce herecké obsadenie. Kvalitný je aj samotný scenár, ktorý sa namiesto tradičných scén „pred súdom“ sústredí na pôsobivé zákulisie a nebojí sa ukázať „ľudskosť“ advokátov. Hereckému obsadeniu dominuje John Travolta, ale nestráca sa ani pestrá galéria výrazných podporných roličiek (Batesová, Duvall, Macy, Shalhoub, Lightow, Pollack, Hedaya, Quinlanová, Gandolfini, to je zoznam). Občas sa to stane - človek si spomenie, že by mal urobiť vec, o akej sa mu už ani nesnívalo: stať sa lepším. Nech to stojí, čo to stojí. Znie to ako gýč, ale renomovanému Zaillianovi to (v produkcii Roberta Redforda, s kamerou Conrada L. Halla a Elfmanovou hudbou) vyšlo.(21.12.2004)

 • sun.eagle
  **

  Chvílemi solidní napínavá podívaná, chvílemi trošku nuda. Duvall je nejlepší fakt že jo. Ale celé to pohřbil závěr. Někomu se takový závěr možná libí, ale já půlku filmu čekal na to vyvrcholení jak ty nedotknutelné suverény konečně chnapne za koule a srazí jim hřebínek. Takhle doslova to chci u každého soudního dramatu. A zvlášt tady kdy naši hrdinové už tak tak že neprodali ledvinu nebo nezačli prodávat svůj zadek...(29.5.2015)