Viděli jste už nějaký právnický film o právním systému v Usa ? Pokud ne , pak je pro Vás žaloba dobra volba. Celkem přehledně Vás provede rozlištnostmi od práva jak ho známe zde. Je to dobrý startovní film, aby Vás tento žánr začal zajímat.Bohužel nic vic a nic míň. Ale zas tak moc se třeba od Erin nelyší. Problém těchto filmu, je že jsou podle skutečné události, takže mají poměrně uzké mantinely.Herecké vykony standartní.Mě prostě připadá , že na tak průměrný film se kvalitními herci až plýtvalo:). do kina byc na to asi nešla , ale zadarmo v televizi je škoda , že to davají ve všední den a až v noci:)A zajímavý konec:)(21.7.2005)

Přišlo mi to mix mezi Erin Brochovich a Vyvoláčem deště. Docela slušnej nášlap. Ale John Travolta mi v této roli vůbec nesednul a myslím si že po režisérské stránce to vůbec bylo divně zvládnuté. Od poloviny filmy vlastně o ničem, bez spádu, bez gradace, nic. A celé resumé a závěr filmu neuspokojivý. Tím pádem mi to zapadá do průměrné šedi podobných filmů s tématikou soudní síně a nespravedlnosti velkých společností vůči lidem.(9.3.2014)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $56,709,981Tržby Celosvetovo $73,709,981║ Joj ako obsadenie paráda ale nie úplne funkčné pre film, prevažne sa to točí len okolo postavy Johna Travoltu, ktorý hrá dobre ale škoda že neboli trošku do hĺbky rozobrané aj iné postavy, slušný priemer. /60%/(13.1.2009)

Divny pravnicky film, pretoze sa postavam prilis nevenuje. Ci uz pravnikom, ktory vedu spor, tak ani obetiam. Vdaka tomu, tragicke osudy obeti nedojmu a ani samotny proces nieje napinavy. Tak nejak vam je jedno ako sa to skonci. Zaujme to snad len miestami ironicky podanym hlavnym posolstvom, ze vo väcsine sudnych sporov vyhra ten, co ma viac prachov. Asi toto mohla byt cesta ako film mohol fungovat. Keby to bolo podane ovela ironickejsie a vtipnejsie. Namiesto toho sa to snazi byt chvilu vazne, chvilu dojimave, chvilu vtipne a nakoniec nic z toho poriadne nefunguje. Herecke obsadenie je solidne, ale napriek nedomrlemu scenaru dokaze vyniknut len Robert Duvall v komickej ulohe pravnika obzalovanej strany. U hlavneho namysleneho hrdinu som mal cely cas pocit, ze bol Travolta nevhodne obsadeny a namiesto neho by sa do tej ulohy dokonale hodil Tom Cruise. Ale ani to by filmu prilis nepomohlo. Vysledkom je priemerny pravnicky film, ktory sa da raz bez problemov prezit. 5/10.(15.2.2018)

„Ten oblek vám pristane viac, ako sentiment.“ ŽALOBA je inšpirovaná skutočnými udalosťami a nakrútil ju rešpektovaný scenárista Steven Zaillian (SCHINDLEROV ZOZNAM). Zápletka je „ľudsky silná“, za čo dozaista môže vynikajúce herecké obsadenie. Kvalitný je aj samotný scenár, ktorý sa namiesto tradičných scén „pred súdom“ sústredí na pôsobivé zákulisie a nebojí sa ukázať „ľudskosť“ advokátov. Hereckému obsadeniu dominuje John Travolta, ale nestráca sa ani pestrá galéria výrazných podporných roličiek (Batesová, Duvall, Macy, Shalhoub, Lightow, Pollack, Hedaya, Quinlanová, Gandolfini, to je zoznam). Občas sa to stane - človek si spomenie, že by mal urobiť vec, o akej sa mu už ani nesnívalo: stať sa lepším. Nech to stojí, čo to stojí. Znie to ako gýč, ale renomovanému Zaillianovi to (v produkcii Roberta Redforda, s kamerou Conrada L. Halla a Elfmanovou hudbou) vyšlo.(21.12.2004)