Viděli jste už nějaký právnický film o právním systému v Usa ? Pokud ne , pak je pro Vás žaloba dobra volba. Celkem přehledně Vás provede rozlištnostmi od práva jak ho známe zde. Je to dobrý startovní film, aby Vás tento žánr začal zajímat.Bohužel nic vic a nic míň. Ale zas tak moc se třeba od Erin nelyší. Problém těchto filmu, je že jsou podle skutečné události, takže mají poměrně uzké mantinely.Herecké vykony standartní.Mě prostě připadá , že na tak průměrný film se kvalitními herci až plýtvalo:). do kina byc na to asi nešla , ale zadarmo v televizi je škoda , že to davají ve všední den a až v noci:)A zajímavý konec:)(21.7.2005)

Právnická dramata mě většinou hodně baví, i ty s horším hodnocením, ale tohle je fakt slabota. Travoltovi tu dobráckost fakt nežeru, jezdí si tam ve sporťáku, v klídku cáluje pokuty za rychlost a pak rozdá všechny svý prachy za boj o spravedlnost ? Navíc mi to přijde, jako by to kameraman bral přes šedý filtr, obraz byl takový nečistý, zakalený. 50%(5.6.2015)

Chápu, že se v oboru právnických filmů již nevyplatí točit podle jednoho ohraného scénáře veni, vidi, vici s řádně naštvaným idealistickým právníkem i že je však v každém takovém filmu nutno trochu toho klišé zachovat. Tady se ale snaha po inteligentním a pravdivém příběhu utopila v moři nevýrazné šedi, z níž vyčnívala akoráť nádherná Duvallova postava - škoda, že se jí nenašlo rovnocenného protihráče.(29.7.2005)

4 kvůli Travoltovi, protože předvedl jeden ze svých nejvíce civilních výkonů. A vůbec celému obsazení, protože každý do své role kompletně seděl. Ať už utrápený Macy, dobrácký Gandolfini, vypočítavý Robert Duvall, nebo cameovsky roztomilá Kathy Batesová. Příběh ovšem už tak skvostný nebyl. Zkrátka děkujme obsazení, protože jinak by tenhle film mohl skončit klidně na - Hallmarku.(16.10.2004)

„Ten oblek vám pristane viac, ako sentiment.“ ŽALOBA je inšpirovaná skutočnými udalosťami a nakrútil ju rešpektovaný scenárista Steven Zaillian (SCHINDLEROV ZOZNAM). Zápletka je „ľudsky silná“, za čo dozaista môže vynikajúce herecké obsadenie. Kvalitný je aj samotný scenár, ktorý sa namiesto tradičných scén „pred súdom“ sústredí na pôsobivé zákulisie a nebojí sa ukázať „ľudskosť“ advokátov. Hereckému obsadeniu dominuje John Travolta, ale nestráca sa ani pestrá galéria výrazných podporných roličiek (Batesová, Duvall, Macy, Shalhoub, Lightow, Pollack, Hedaya, Quinlanová, Gandolfini, to je zoznam). Občas sa to stane - človek si spomenie, že by mal urobiť vec, o akej sa mu už ani nesnívalo: stať sa lepším. Nech to stojí, čo to stojí. Znie to ako gýč, ale renomovanému Zaillianovi to (v produkcii Roberta Redforda, s kamerou Conrada L. Halla a Elfmanovou hudbou) vyšlo.(21.12.2004)