poster

Orel přistál

 • český

  Orel přistává

 • anglický

  The Eagle Has Landed

 • slovenský

  Orol pristál

Dobrodružný / Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 1976, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Carlossss
  ****

  ACHTUNG! SPOILER!!! Zajímavý film, který zpracovává ne zas až tak nereálné téma. Unést Churchilla měli nacisté skutečně v plánu. Zde se jim podařilo jen zastřelit jeho dvojníka. Jinak film působí vcelku dobrým dojmem. Nacistům fandíte, ať se jim to povede, americký kapitán v podání Larryho Hagmana je slizák od pohledu a dostane to, co si zaslouží. Tečku mezi oči:-D Donald Sutherland je sympatický záporák, jak se patří a Michael Caine jako charakterní nácek je na Oscara:-) Total score: 4 hvězdy:)(25.10.2007)

 • igi B.
  ****

  VAROVÁNÍ!!! VYDAVATEL FILMU (NA DISKU JAKO PŘÍLOHA V ČASOPISU "SVĚT DVD" NEUVEDEN) PŠONSKÁ FIRMA "URANIA" VE SPOLUPRÁCI S POFIDERNÍM DISTRIBUTOREM V PODOBĚ VYDAVATELE TOHOHLE KRACHUJÍCÍHO PLÁTKU OPĚT OBLHÁVAJÍ SVÉ PŘEDPLATITELE A KUPCE! FILM NEMÁ (PŘES KLAMAVÉ UVEDENÍ V TECHNICKÝCH SPECIFIKACÍCH) TITULKY A ZVUK JAKO TAKOVÝ JE VELMI PROBLEMATICKÝ! POCTIVĚ ŘEČENO - ČESKÝ DABING JE NEBÝVALÁ SRAČKA NATOČENÁ SNAD NĚKDE V KUCHYNI, KDY NEPOZNÁTE ROZDÍL MEZI KONVERZACÍ V INTERIÉRU ČI NĚKDE V BOJOVÉ SCÉNĚ. JDE O NAPROSTO PODIVNÉ A POFIDERNÍ VYDÁNÍ A V PRINCIPU JDE O KLAMÁNÍ SPOŘEBITELE! VE SLUŠNÉ SPOLEČNOSTI DALO BY SE ŘÍCI, ŽE JDE O PODVOD!!! JELIKOŽ TOTO NENÍ V PŘÍPADĚ VYDÁNÍ A DISTRIBUCE ČASOPISEM "SVĚT DVD" PRVNÍ PŘÍPAD, VARUJI PŘED NÁKUPEM TOHOTO ČASOPISU, KTERÝ VĚDOMĚ KLAME SVÉ ČTENÁŘE A NABÍZÍ ZBOŽÍ, JEŽ NESPLŇUJE DEKLAROVANÉ PARAMETRY A OBELHÁVÁ A OKRÁDÁ TAK SVÉ PŘEDPLATITELE I BĚŽNÉ SPOTŘEBITELE! NASRAT!(28.4.2006)

 • Baxt
  ****

  Hrozně rozpolcené. Politickým náhledem ukotvené někdy v 60. letech (co není rudé, je dobré), filmařsky zase nesmírně moderní řemeslo, jakým se pyšnili jen ty nejlepší akčňáky let osmdesátých. Hvězdné obsazení zase podtrhují bizarní castingové volby (vyhublý Sutherland jako suverén numero uno, jemný Pleasence si střihl Himmlera). Hudba vybrnkává cosi mezi Morriconem a pochodovým Williamsem. Celkové dojmy ale míří rozhodně k plusu.(15.4.2012)

 • MrCreosote
  ***

  Válku sice prohrajeme, ale aspoň vám uneseme Churchilla. Zajímavě se rozjíždějící mystifikace (?), která ale doplácí na podivně rozklíženou druhou polovinu a práci s postavami. Cainův Steiner je chlap, jak má být, ale ve filmu na překvapivě malém prostoru nemá moc čím zaujmout. Jednooký Duvall je snad ještě větší sympaťák a budí dojem, že nacističtí důstojníci byli vesměs správní chlapi, kteří se jenom ocitli ve špatné armádě. Veškerou pozornost tak sklízí mírně vyšinutý "zaříkávač psů" Donald Sutherland. Ale na rovinu, svěřili byste osud téhle veledůležité akce bláznivému Irovi, který by - pokud by to prospělo jeho zemi - místo Churchilla zastřelil Hitlera i s celým jeho štábem?(5.3.2011)

 • hrona
  *****

  Charismatický Michael Caine, velmi vtipný Donald Sutherland, ostříhaný Treat Williams, němečtí důstojníci Donald Pleasence s Robertem Duvallem a Larry Hagman, jako totálně vyšinutý amík. Skvělé herecké výkony, a nemusí to být velkorozpočtový film, ve kterém bychom měli fandit těm hodným, skvělý zážitek.(25.3.2009)

 • - Roli Liama Devlina (Donald Sutherland) měl původně hrát Richard Harris. (Vlk17)

 • - Natočené podľa knihy Jacka Higginsa, ktorý pri vydaní knihy tvrdil, že 50 percent z deja filmu je historická pravda a 50 percent jeho fantázia. Príbeh bol inšpirovaný odtajnenými dokumentami z novembra 1943, o plánovanom únose britského premiéra Winstona Churchilla, z vidieckej vily v Severnom Noffolku. (andykovac)

 • - Kvůli přípravě na roli strávil herec Treat Williams týden s americkou jednotkou Rangers. (Vlk17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace