Komentáře uživatelů k filmu (40)

 • T2

  Rozpočet $56miliónovTržby USA $12,882,934Tržby Celosvetovo $12,923,936(31.5.2009)

 • Faye
  odpad!

  K nepřežití !!! Velkolepá nepředstavitelně patetická nuda. Vzdala jsem to bohužel asi až po 2 hodinách - byla to věčnost.(12.10.2004)

 • DaViD´82
  *

  Snímek toho druhu kde každá minuta trvá hodinu. Mimochodem má to výrazně přes tři hodiny skutečného času. A to není vtip; bohužel. Herce zřejmě odchytili těsně před natáčením na ulici jinak není možné, že za celou stopáž nikdo nezmění výraz. To vše naprosto nepředstavitelně patetické, pobožné a korunované papírem šustícími dialogy, za které by se i nejedna telenovela styděla. Režie v podstatě neexistuje, jde o slepenec dlouhých, statických záběrů bez střihů. A je jedno zda jde o scénu s proslovem či nějakou bitevní.(11.9.2005)

 • RHK

  Jeden z 10 nejlepších filmů z války Severu proti Jihu - 10 Greatest Civil War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(12.7.2010)

 • Botič
  *

  Neuvěřitelná kýčovitá nuda pohodlně se rozvalující na několika kilometrech filmového materiálu, který by působil mnohem estetičtějším dojmem, kdyby svá vyhřezlá filmová střeva propůjčil vědeckému výzkumu.(25.3.2009)

 • Spiker01

  Lol, kdo to vydržel ty 4 hodiny, tak respekt...(24.6.2013)

 • Crocuta
  ***

  "Gettysburg" to pravda není - stopáž je možná přehnaná a patosu (a tentokrát zejména pánbíčkaření) je tu až neúnosně mnoho. Soustředění celého vyprávění kolem "Stonewalla"Jacksona filmu spíše uškodilo, protože právě scény s ním, jeho rodinou a jeho malou kamarádkou vyznívají dost sentimentálně, a to až na hranici nevkusu. Případný zájemce o americkou historii, který toho o občanské válce zatím mnoho neví se toho o dobových souvislostech a historickém pozadí tohoto konfliktu také mnoho nedozví, ale bitevní scény považuji za velmi zdařilé. Robert Duvall jako Lee a Stephen Lang jako Jackson se mi líbili, ovšem největší devizou tohoto snímku je pro mne to, že se Maxwell po deseti letech vrátil i k osudům řady postav z výše zmiňovaného "Gettysburgu", především mainských dobrovolníků - a podařilo se mu je obsadit i stejnými (a opět dobře hrajícími) představiteli, počínaje Jeffem Danielsem. Chce to jistou trpělivost, hlavně při scénách s ženuškami (byť většinou docela pohlednými) a proslovech, jež hraničí s braním jména božího nadarmo, ale řekl bych, že se to pořád ještě vyplatí. Jen mne mrzí, že závěrečný díl Maxwellovy zamýšlené trilogie o občanské válce, "Konečné zúčtování", zatím není ani na obzoru a bůhví jestli se ho kdy dočkáme...(9.12.2013)

 • Chrustyn
  *

  Tak tohle by na jeden zátah zvládl opravdu jen blázen. Nudné, zdlouhavé, patetické, nudné ... jo to už sem psal. Ale je to tak.(1.6.2007)

 • sinp
  **

  K divákovi nesnesitelně kruté, nudný a protahovaný výcuc z dějepisných seminářů. Tvůrce podobně nekonečného (i když o řád zdařilejšího) Gettysburgu zřejmě dělá velkou osvětu napříč dějinami Spojených států. Jen by mě zajímalo, koho bude jeho záslužná práce vůbec zajímat. Bohové a generálové trvají skoro čtyři hodiny (!!!), skomírají u jakéhokoli náznaku akce a kromě vousatých tatíků s moudrem za zády nepřináší vůbec nic. Chtělo by to pořádnou redukci na polovic u všech jednotek (postav i čistého času). Nejsem si ale jistý, zdali by to mělo vůbec smysl. Neschopnost v podobě suchého režiséra a jeho uspávacího vyprávění by se tím asi nevyřešila... Nezbývá než popřát do dalších vhledů do historie větší štěstí a lepší vypravěče v první řadě.(19.9.2005)

 • CBD
  *

  Patos, patos, nuda, bitka, další bitka, patos... konec.(25.3.2009)

 • kaylin
  **

  Historický film o událostech, které byly zfilmovány už mnohokrát a také mnohem lépe. Zajímavé herecké obsazení je zde nevyužito, v důležitých rolích se objevují nezajímaví herci, a bohužel film v sobě nemá nějaké poselství navíc, které by ospravedlňovalo tu neskutečně dlouhou stopáž. Občanská válka v USA je zajímavější než tohle.(22.6.2017)

 • Belbo
  ****

  Zajímavá freska o prvních třech letech občanské války. gettysburg je lepším filmem jen díky lépe zvládnutým bitvám.(3.9.2007)

 • Sir-Filip
  ***

  Takže, v první řadě naprosto nechápu negativní komentáře typu "odpad" !!! pakliže nevíte nic o "americké občanské válce, neznamená to, že je snímek špatný!... Dívat se na historický film, bez znalostí elementárních základních informací, je potom těžké. Mně se to docela líbilo, přestože ke kvalitám Gettysburgu to mělo i tak hodně daleko. Hlavním rozdílem byla výprava a hudba !!!! To, co ale dokázal Randy Edelman v "Gettysburgu" se velice těžko překonává! Přesto jsou ale "Bohové a generálové" snímkem, který rozhodně nenudí, jak tady někdo píše. Generál Lee a generál Jackon "Stonewall" jsou vykresleni více než realisticky. Oceňuju také spojení snímku s většinou herců staršího bratra (již zmiňovaného Gettysburgu). Závěrem lze tedy říci, že "Gods and Generals" je slušný snímek jak z historického hlediska, tak i toho filmového a jediné, co opravdu výrazně pokulhává - je hudební zpracování. Ale na hudbě už si vylámala zuby spousta filmů - ani hvězdy typu "Avatara" na tom po této stránce nebyly o mnoho lépe. "ENJOY IT !!!"(7.3.2010)

 • lioncel
  *****

  Film natočený podle stejnojmenného bestselleru Jeffreye M. Shaary je prvním dílem trilogie mapující pohnuté období občanské války, u nás spíše označované, jako válka Severu proti Jihu .. nedočkal se sice žádných velkých ovací (mnohem lépe byl přijat druhý díl trilogie Gettysburg), ale já bych ho rozhodně nezatracoval .. naopak .. vynikající obsazení, silný námět, dobrá hudba (zahraje a zazpívá Bob Dylan) a v neposlední řadě i trocha poučení .. ano, je to místy zdlouhavé a ano, neustále patetický generál Jackson místo, aby na lůžku zbavil svou mladou ženu noční košile, ji raději neustále cituje z bible, ale na druhé straně okamžiky, kdy se např. vojáci z Akademie loučí a vybírají si stranu, za kterou budou v nevyhnutelném konfliktu bojovat – to je síla .. já jsem toto období nikdy moc nestudoval, a proto pro mě bylo velikým překvapením zjistit, že nejvyšší velitel vojsk Jihu gen. Robert E. Lee (zde v mistrném podání Roberta Duvalla) dostal původně nabídku velet armádě Severu, kterou ovšem jako pravý jižanský gentleman musel odmítnout .. film by měl shlédnout povinně každý americký student (asi jako každý náš školák by měl znát filmy Jan Hus, Jan Žižka - pardon, husitství vlastně prošlo novodobou ideologickou osvětou .. husiti byli sběř - Němci a Zikmund vůči Čechům lidumilové) a myslím, že i proto byl natočen, aby přinesl zážitek i poučení …(24.4.2010)

 • PELC
  *****

  Plně souhlasím s názorem uživatelem POWELL. Jenom bych chtěl dodat, že především divácký nezájem o americké dějiny zapříčinil nízké hodnocení tohoto filmu. Nevím proč, ale důvody vzniku války Severu proti Jihu diváka nezajímají.(11.3.2008)

 • majo25
  ***

  Tešil som sa na to, že uvidím americkú občiansku vojnu komplexne od jej začiatku po koniec. Bohužiaľ, film začína v čase, keď už sú všetky kocky hodené, akurát generál Lee odmieta viesť vojakov proti Južanom a pripája sa na opačnú stranu. Veľké patetické dielo, ktoré pôsobí svojim spracovaním skôr televízne ako určené do kín. Aj keď niektorí herci hovoria o opaku - Daniels, ktorý si zahral podobnú rolu vo filme Gettysburg (akurát stál na opačnej strane), naozaj skvelý Stephen Lang a čerešničkou na torte je Duvall. Napriek tomu sú vojnové scény kvalitné, akurát neobsahujú klišovité hrdinské výkony pár jednotlivcov, práve naopak, dávajú tomu realistický fííling, čo je jedným s veľkých plus tohoto snímku. Prím dostávajú Konfederačné štáty a ich vojna "za nezávislosť" a tak pochopiteľne nemôže ísť o historicky realistické vyobrazenie tejto vojny, je to len jeden z uhlov pohľadu. Popri tom však všetko ostatné pôsobí veľmi rozvláčne, až nečakane silno pateticky, ako keby to bolo tvorcom úplne šum-a-fuk. Gigantická stopáž je kapitolou samou o sebe. Ale kto sa o americkú občiansku vojnu zaujíma čo i len sčasti, musí tento film vidieť.(29.8.2017)

 • Milan25
  *

  Téměř čtyřhodinová blbost. Vzdal jsem to po dvou a půl hodině....(27.7.2007)

 • Dragonlanc
  *

  Ako najvýstižnejšie zhodnotiť tento film, aký dojem som mal z neho: príliš dlhé a rozvláčne, čím film stráca úplne na dynamike, plné zbytočných, nabubrelých a idiotských vlasteneckých žvástov, hlboko podpriemerné výkony tzv. "hercov" - skôr pozbieraných dedinských divadelných amatérov a aj to dosť úbohých. Nepodarený guláš, niečo medzi dokumentárnym filmom, vojnovým filmom a amateérskym záznamom o stretnutí historických fanúšikov, ktorí sa rozhodli zahrať divadlo svojim príbuzným a urobiť dosť nepodarenú rekonštrukciu nejakej historickej bitky. Jedna * aspoňa za snahu, inak obyčajný odpad.(26.2.2009)

 • Auteuil
  ***

  Ano, je to zdlouhavé, ale myslím, že existuje mnoho blbějších filmů. Tady se někdo snaží vyprávět dějiny, a hodně věrně.(18.7.2008)

 • Wishkah
  odpad!

  Panebože co tohle bylo? Neuvěřitelně tupá adaptace amerických dějin, s nulovými hereckými výkony (kolik asi pan Duvall dostal peněz), nudné režie bez špetky nějaké dobré akce a scénář je kategorie sama pro sebe. Ty tři a půl hodiny byly sakra dlouhé ale naštěstí to krátili srandovní srceryvné proslovy vojáků a nejsrandovnější ze všeho byla smrt genrála Jacksona na konci filmu. Jo já vím je to vážná věc, je to cynické se tomu smát a tvůrci chtěli aby to vyznělo monumentálně. Ale zkuste si pustit zhruba poslední půlhodinu a udržet vážnou tvář. Je to nemožné. Už jen ten rozhovor generála Jacksona a jeho manželky na smrtelné posteli je nesmrtelná : Ona: "Doktro říká, že za chvíli budeš v nebi. Máš nutkání se setkat se stvořitelem?" - On: " Myslím, že ano." - Ona:" Tak dnes večer budeš s nejvyšším pánem." a to všechno bez změny výrazu tváře. Absolutně Legen....počkej na to....dární:-)(25.3.2009)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace