Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I lovec lidí má svoje zásady. Pytlák, rváč a bývalý lovec lidí Joe Kidd (Clint Eastwood) se dá od bohatého majitele pozemků Franka Harlana (Robert Duvall) najmout k pronásledování Mexičana Luise Chamy (John Saxon). Ten je totiž vůdcem povstalců, kteří stále důrazněji prosazují svá práva na rodnou půdu. Frank Harlan se rozhodl problém vyřešit jednou provždy a sprovodit Chamu ze světa. Kromě Joea Kidda má k dispozici celou bandu zabijáků. Když Joe pozná, že Harlan je schopen bez okolků vraždit i nevinné lidi, přejde na stranu utlačovaných Mexičanů a postaví se sám proti přesile dobře vyzbrojených a všeho schopných vrahů... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Recenze (84)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Na Eastwoodovy i Sturgesovy poměry pouze lehounký nadprůměr, kterému především v závěru zoufale schází pořádná šťáva. Začátek nemá chybu a konflikt Clinta Eastwooda a Roberta Duvalla vypadá nadějně, ale postupem času se z Joa Kidda stane nečekaně naivní příběh (především věznění v kostele a útěk), který nijak zvlášť nepozvedne ani zaparkování parní lokomotivy do hospody. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Scenár pokrivkáva za charizmou hereckých výkonov. No okrem nich, nelogické slabiny deja vyváži aj premena opileckého výtržníka v klobúčiku a saku v podaní Clinta Eastwooda, na sudcu z prérie, s neľútostne tvrdým pohľadom. Kladivko v rukách ruky spravodlivosti nahradí koltom, aby sa tak jednoznačne vyrovnal so špinavým charakterom niekdajšieho chlebodarcu. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ja si nemuzu pomoct, me se to libilo, nechapu tak nizky hodnoceni. Samozrejme, jak Sturges, tak Clint maj na konte lepsi westerny, ale tohle je proste solidne obsazeny, s dobrym westernovym pribehem, paradni hudbou a spoustou prestrelek. Navic Clint tu neni za nejakyho mlcenlivyho tajemnyho zabijaka, proste obyvatel mesta z kteryho maj lidi trochu respekt a ze zacatku dokonce nosi sacko a smesnej kloboucek. Jelikoz ma film jen 80 minut, tak jsem se dobre bavil, navic Duvall a spol. jsou paradni zaporaci. ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Pozdní a kvalitou průměrný western špičkového režiséra Johna Sturgese s hvězdným Clintem Eastwoodem v titulní roli. Joe Kidd je tajemný svérázný samorost a taky pistolník, který je najat boháčem na pomoc s likvidací jeho nepřítele, revolucionáře Chamy. Joe Kidd však není příliš loyální k milionáři vraždícímu chudé lidi. Tempo je docela pomalé a scénář dost nelogický, ale sem tam se objevují výtečně zrežírované mimořádně potěšující scény, např. odchod Kidda z vězení, vtipná likvidace strážného na věži, souboj ostřelovačů, nebo vjezd parní lokomotivou do hospody. Vedle tradičně cool Eastwooda září také Robert Duvall, který sice tentokrát nemiluje vůni napalmu po ránu, zato má velmi rád střílení svých nepřátel. Trailer: http://www.traileraddict.com/trailer/joe-kidd/trailer . ()

sud 

všechny recenze uživatele

Clint Eastwood se již zakořenil coby westernová hvězda první velikosti a tak si jej vyžádal i slavný westernový režisér John Sturges do titulní role svého "Joe Kidda". A jak to dopadlo? Skvěle. Hodně dobrá komorní střílečka plná zajímavých postav se skvělým Clintem Eastwoodem a Robertem Duvallem v hlavních rolích. 85%. ()

Galerie (45)

Zajímavosti (5)

  • Joe Kidd (Clint Eastwood) používa pri súboji odstreľovačov upravenú pušku Ross Model 1910. Jeho protivník má pušku typu Remington-Keene. Frank Harlan (Robert Duvall) používa pákovú opakovačku Savage 99. Mnohí Mexičania, rovnako ako aj lovci ľudí, používajú Winchester 1892 Saddle Ring Carbine. Lamarr Simms (Don Stroud) používa pištoľ C96 "Broomhandle" Mauser, pričom v niektorých scénach ju má pripevnenú na pažbu, ktorá mu umožňuje držať ju ako pušku. Joe (Clint Eastwood), rovnako ako aj mnoho iných postáv, má revolver Colt Single Action Army. (rasistik)
  • Natáčení probíhalo v Alabama Hills v Kalifornii. (reich)
  • Účinkováním v tomto filmu Eastwood splnil své závazky vůči studiu Universal, vyplývající z předešlé dohody k jeho režijnímu debutu Zahrajte mi MISTY (1971). Měl pro studio natočit dva westerny, Joe Kidd byl prvním z nich. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama