poster

Joe Kidd

 • USA

  Joe Kidd

 • slovenský

  Joe Kidd

Western

USA, 1972, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rocky62
  ****

  Aroma Divokého západu tu sice není tak výrazné, ale potenciál byl vcelku uspokojivě využit. Poutavá zápletka spolu s charismatickým obsazením (Eastwood-Duvall), které představuje kovboje ve správném obraze. Kladné postavy tu v podstatě nejsou a žádné z nich nelze věřit ani rypák mezi očima, což v tomto případě bylo k dobru. Sniperský souboj je ve své podobě nejsilnějším trumfem pro akční stránku filmu, totéž bohužel nelze říci o závěrečné přestřelce, která je nejen průměrná, ale v podobném provedení ji lze shlédnout v desítkách jiných westernů. Polozapomenutý snímek, který však stojí za pozornost jak fanouškům Eastwooda, tak fandům tohoto žánru.(6.12.2012)

 • Mirokukii
  ****

  Clint střílí z brokovnice a popíjí u toho pivo. Clint neustupuje. Clint řídí vlak. Clinta zkrátka nic nerozhází. Výborný western s velmi dobrým námětem, ale pravda lehce děravým scénářem, s kterým si však Sturges a herci hravě poradili. Viz. souboj ostřelovačů. Napínavé, zábavné a přestřelky též nechybí.(29.2.2016)

 • B!shop
  ****

  Ja si nemuzu pomoct, me se to libilo, nechapu tak nizky hodnoceni. Samozrejme, jak Sturges, tak Clint maj na konte lepsi westerny, ale tohle je proste solidne obsazeny, s dobrym westernovym pribehem, paradni hudbou a spoustou prestrelek. Navic Clint tu neni za nejakyho mlcenlivyho tajemnyho zabijaka, proste obyvatel mesta z kteryho maj lidi trochu respekt a ze zacatku dokonce nosi sacko a smesnej kloboucek. Jelikoz ma film jen 80 minut, tak jsem se dobre bavil, navic Duvall a spol. jsou paradni zaporaci.(13.10.2009)

 • Crocuta
  ****

  Při pohledu na jména tvůrců jsem očekával kvalitní podívanou a té se mi také skutečně dostalo. Pro mne dosud neznámý snímek nabízí na klasickém půdorysu přímočarý, řemeslně kvalitně zpracovaný příběh a milovník westernu si tu jistě přijde na své. Mimochodem - s mexicko-americkou válkou zmiňovanou v obsahu nemá tento snímek pranic společného. Dobové reálie (například pistole mauser, ale zdaleka nejen ona) hovoří jasně, ale kdyby to někomu nestačilo k chronologickému zařazení děje, stačí si všimnout letopočtu na budově soudu - a divák zjistí, že "Joe Kidd" se odehrává více než padesát let po výše řečeném konfliktu :-).(22.6.2014)

 • majo25
  ****

  Typický Eastwood v roli neohrozeného pištolníka, ktorý berie právo do svojich rúk. Veľmi dobrá atmosféra dáva zabudnúť prostej zápletke s nie príliš zmáknutým záverom. Eastwoodovi dobre sekunduje Duvall, ktorý v tom čase točil aj Krstného otca, či Saxon, ktorý ale mohol dostať viac priestoru. Potešilo niekoľko vtipne spravených situácii alebo také rozrazenie budovy vlakom. Tiež chválim príjemnú a zbytočne nenaťahovanú stopáž či horské zasadenie. Príbeh mohol byť aj lepšie napísaný a charaktery postáv viac prepracované, ale inak spokojnosť.(28.4.2017)

 • - Natáčení probíhalo v Alabama Hills v Kalifornii. (reich)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace