poster

Joe Kidd

 • anglický

  Joe Kidd

 • slovenský

  Joe Kidd

Western

USA, 1972, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • OG_Swifty
  *****

  Další z mnoha neprávem opomíjených / podceňovaných filmů, tentokrát se skvělými Eastwoodem, Saxonem a Duvallem v hlavních rolích. Čím si to vysvětlit? Asi tím, že to prostě není trilogie s Neznámým ani Drsný Harry. Přesto je to ale dobrý anti western s výborným hudebním doprovodem hitmakera Schifrina. V úvodu Joe Kidd působí spíš jako druhořadý womanizer, z kterého se Harlanově milence podlamují kolena, ale na konci v soudní síni už je to drsnej Clint, před jehož pohledem by utekla i slavná Klausova osobní ochranka. Což sice nemusí znít moc přesvědčivě, ale je to tak. Solidních 85%.(22.9.2016)

 • D.Moore
  ***

  Na Eastwoodovy i Sturgesovy poměry pouze lehounký nadprůměr, kterému především v závěru zoufale schází pořádná šťáva. Začátek nemá chybu a konflikt Clinta Eastwooda a Roberta Duvalla vypadá nadějně, ale postupem času se z Joa Kidda stane nečekaně naivní příběh (především věznění v kostele a útěk), který nijak zvlášť nepozvedne ani zaparkování parní lokomotivy do hospody.(27.10.2012)

 • classic
  ***

  Renomovaný americký režisér John Sturges má očividne svoje najlepšie roky, už dávno za sebou, pred sebou zlomok filmov, ktoré ešte nakrúti, alebo k dispozícii herca Clinta Eastwooda, ktorý patrí medzi kasové hviezdy formátu - Newman, De Niro a trebárs i Pacino. Vedľa Clinta si zahral Bob Duvall, ktorý taktiež patrí k prvoradým hercom. Dej filmu je primitívny. Najprv sa Joe necháva naverbovať zlomyseľnou bandou, na čele s lídrom a šéfom Frankom Harlanom, aby vystopoval mexických naničhodníkov, ktorí si dovolili oponovať silnejšiemu a vplyvnejšiemu pánovi, oni sa nechcú vzdať svojich pozemkov, po ktorých ide Harlan so svojou bandou, Kidd počas tejto cesty pozoruje správanie a taktiky Harlana, kde zisťuje, že asi urobil osudovú chybu, a tak onedlho prejde na opačnú stranu barikády, aby prenasledovaným pomohol. Vo filme vystupujú zaujímavé postavy, kde okrem kladnej a zápornej, je ešte jeden zápornejší, volá sa Lamarr s poskytnutím tváre hercom Donom Stroudom, ktorý mi pripomínal desivého Klausa Kinského, preto tvrdím, že zrovna Lamarr, je najlepšia postava vo filme, ktorá zatieni tieto obidve hviezdy. Inak je snímok čistým a obyčajným priemerom, ktorý ukazuje svoju hlavnú hviezdu vo zvyčajnej polohe, na ktorú som si už zvykol, je to síce zaujímavé, ale v podstate je to stále jedno, a to isté... Mohlo to byť trochu strhujúcejšie, lebo od Sturgesa by som to čakal, takto je to niekde v strede, ani zlé, ani extra dobré... Na jedno pozretie, ale stačí...(19.8.2016)

 • MrCreosote
  **

  Film vyvrcholí expozicí a do závěru se doplazí rychlostí rozbité parní lokomotivy. Scénář budí dojem naprostého diletantismu, protože v něm nefungují ani ty ani ty nejzákladnější vztahy mezi postavami nebo jejich motivace. Centrem příběhu by měly být vzájemné konflikty mezi trojicí těchto charakterů: bývalý lovec lidí (Eastwood) - mexický rabiát bojující za svou půdu (Saxon) - bezohledný současný majitel pozemků, který proti banditovi jde (Duvall). Eastwood se ale k Duvallovi přidá z pouhého náhlého hnutí mysli bez jediného pádného důvodu, jinak by se na něj totiž vykašlal a film by skončil. Saxon svůj přesvědčený boj za spravedlnost vzdá a jde se nechat zatknout jenom kvůli tomu, že se na něj Clint Eastwood škaredě podívá. Potenciálně gradující konflikt mezi hlavním hrdinou a poskokem zlosyna vyvrcholí tím, že první druhého shodí ze žebříku. Jediným srozumitelným prvkem je tak konflikt mezi Duvallem a Saxonem, který se ale nerozvíjí a nijak nevyvrcholí. Aby toho nebylo málo, Sturges budí dojem, že režii dostal trestem za domácí úkol a ani se nesnaží o jakékoli nápaditější zpracování (souboj odstřelovačů). Vzato kolem a kolem, film tak špatně napsaný a odfláknutě zrealizovaný, až se tím neumětestvím začne člověk bavit.(1.2.2013)

 • Jino
  ***

  Clint střílí padouchy jak se na jeho osobu sluší a patří. I když je film celkově nevýrazný a snadno zapomenutelný, tak mě zápletka, v níž Joe Kidd prochází všemi konfliktními stranami, dokázala docela dobře zabavit. Spokojený jsem i s hudebním doprovodem Lalo Schifrina. Herci jako Eastwood či Duvall mají na svém kontě daleko lepší filmy (o Sturgesovi raději nemluvě), ale jako westernová jednohubka, Joe Kidd svoje předpoklady plní. 70%(23.1.2010)

 • - Natáčení probíhalo v Alabama Hills v Kalifornii. (reich)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace