I lovec lidí má svoje zásady. Pytlák, rváč a bývalý lovec lidí Joe Kidd (Clint Eastwood) se dá od bohatého majitele pozemků Franka Harlana (Robert Duvall) najmout k pronásledování Mexičana Luise Chamy (John Saxon). Ten je totiž vůdcem povstalců, kteří stále důrazněji prosazují svá práva na rodnou půdu. Frank Harlan se rozhodl problém vyřešit jednou provždy a sprovodit Chamu ze světa. Kromě Joea Kidda má k dispozici celou bandu zabijáků. Když Joe pozná, že Harlan je schopen bez okolků vraždit i nevinné lidi, přejde na stranu utlačovaných Mexičanů a postaví se sám proti přesile dobře vyzbrojených a všeho schopných vrahů... (Česká televize)

TV spot

Flego

John Sturges bol predovšetkým režisérom westernových filmov ( Posledný vlak z Gun Hillu, Prestrelka pri O.K. Corralu, ale predovšetkým Sedem statočných ) a hoci občas zabŕdol do iných žánrov, jeho meno bude navždy spojené s týmto žánrom. Hoci je Joe Kidd natočený v podobnom westernovom duchu, nie je to ono a majster sa tiež dokáže utnúť. Invencia a nápaditosť je strnulá a Clint ešte nemá v sebe potrebnú charizmu, aby utiahol celý film. ()

classic

Renomovaný americký režisér John Sturges má očividne svoje najlepšie roky, už dávno za sebou, pred sebou zlomok filmov, ktoré ešte nakrúti, alebo k dispozícii herca Clinta Eastwooda, ktorý patrí medzi kasové hviezdy formátu - Newman, De Niro a trebárs i Pacino. Vedľa Clinta si zahral Bob Duvall, ktorý taktiež patrí k prvoradým hercom. Dej filmu je primitívny. Najprv sa Joe necháva naverbovať zlomyseľnou bandou, na čele s lídrom a šéfom Frankom Harlanom, aby vystopoval mexických naničhodníkov, ktorí si dovolili oponovať silnejšiemu a vplyvnejšiemu pánovi, oni sa nechcú vzdať svojich pozemkov, po ktorých ide Harlan so svojou bandou, Kidd počas tejto cesty pozoruje správanie a taktiky Harlana, kde zisťuje, že asi urobil osudovú chybu, a tak onedlho prejde na opačnú stranu barikády, aby prenasledovaným pomohol. Vo filme vystupujú zaujímavé postavy, kde okrem kladnej a zápornej, je ešte jeden zápornejší, volá sa Lamarr s poskytnutím tváre hercom Donom Stroudom, ktorý mi pripomínal desivého Klausa Kinského, preto tvrdím, že zrovna Lamarr, je najlepšia postava vo filme, ktorá zatieni tieto obidve hviezdy. Inak je snímok čistým a obyčajným priemerom, ktorý ukazuje svoju hlavnú hviezdu vo zvyčajnej polohe, na ktorú som si už zvykol, je to síce zaujímavé, ale v podstate je to stále jedno, a to isté... Mohlo to byť trochu strhujúcejšie, lebo od Sturgesa by som to čakal, takto je to niekde v strede, ani zlé, ani extra dobré... Na jedno pozretie, ale stačí... ()

Mrkvič

Hodně tuctový western. Ale když máte na xboxu rozehranou hru Red dead rdemption 2, překousnete to. Eastwood nasazuje střídavě svůj šibalský kukuč a výraz hlubokého znechucení se zvednutým jedním obočím. Jeho dlouhovteřinové nápřahy a nereagující nepřátelé jsou už v těch jeho horších westernech pověstné. Většina podržtašků hlavního záporáka jsou jak vystřižení z úplně jiného filmu. Asi jen dva z pěti mi do filmu trošku zapadli. Jediným, kdo tak stojí za shlédnutí celého filmu, je Duvall. A možná jeho milenka, která ale nedostala moc prostoru. No a režisér, který natočil Sedm statečných nechá hlavního hrdinu v asi nejzábavnější tříminutovce upustit pušku, vymýšlet hovadiny s houpajícím květináčem. Jasná prezentace kvality zbytku filmu. ()

gogo76

Mylne som si namýšľal, že som všetky westerny s Eastwoodom videl. Toto mi trochu ušlo, ale s čt2 som to napravil. R. Duvall ma po Eastwoodovom boku potešil, aj keď bol za zloducha. Eastwood sa pridáva k zloduchom(za prachy, samozrejme) a lovu na mexických "banditos" , no vie, že pravda je na ich strane. Chýbalo mi vo filme niečo výraznejšie, napríklad výraznejší hudobný motív alebo silnejšia scéna, čím by sa mi vryl do pamäte. Fajn na pozretie, ale čakal som viac. 60%. ()

Martin741

Reziser John Sturges /Orel Pristal, Last Train from Gun Hill, Mc Q/ natocil len dalsi nudny western a navyse v dobe, kedy to v 70. rokoch mali westerny mali uz nahnute. Clint Eastwood /Where Eagles Dare, Honky Tonk man, Dirty Harry/ to sam nema sancu utiahnut, hoci herecku vypomoc mal slusnu, ako Robert Duvall /Kmotr, Stalin/. Ta jedna akcna scena film nezachranila, casto sa len blbo zvani : 40 % ()

• Joe Kidd (Clint Eastwood) používa pri súboji odstreľovačov upravenú pušku Ross Model 1910. Jeho protivník má pušku typu Remington-Keene. Frank Harlan (Robert Duvall) používa pákovú opakovačku Savage 99. Mnohí Mexičania, rovnako ako aj lovci ľudí, používajú Winchester 1892 Saddle Ring Carbine. Lamarr Simms (Don Stroud) používa pištoľ C96 "Broomhandle" Mauser, pričom v niektorých scénach ju má pripevnenú na pažbu, ktorá mu umožňuje držať ju ako pušku. Joe (Clint Eastwood), rovnako ako aj mnoho iných postáv, má revolver Colt Single Action Army. (ČSFD)
  • Myšlienka poslať rušeň cez ostreľované priestranstvo a prebúrať ním budovu bola už predtým použitá vo filme Vinnetou (1963). V knižnej predlohe Karla Maya sa ale nevyskytuje. (Šuplík)
  • „Natáčet film a přitom stále nemít jeho konec, něco takového jsem nikdy předtím nezažil. Ale Johna Sturgese jsem měl rád a studio mi udělalo dobrou nabídku,“ ohlíží se za natáčením filmu Eastwood. (ClintEastwood)

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon