Anarchista vymyslí geniální operaci na padělání peněz a na mušku si vezme jednu z největších bank na světě. Drama inspirované událostmi, které prožil Lucio Urtubia. (Netflix)

Marze

Spanelske kriminalni drama a dramatizovany biograficky film. Dlouhy, kuriozni, dynamicky svizny lec vagni a umely,  kladouci otazky, retro, prekombinovany. ()

Malarkey

Mám rád příběhy, které si vymyslí jen sám život. Jenže i tyto příběhy, sebeneuvěřitelnější jsou, se musí chopit tak, aby diváka bavila. A tady se to úplně nepovedlo. Přitom dobové prostředí je fajn, ale celé to tu působí dost sterilně. Není to úplně ztráta času, ale je to přesně ten typ filmu, kde si s jistotou můžete říct, že je naprosto průměrný ve všech ohledech. ()

BMW12

Velmi zajímavý životopisný film o Luciu Urtubiovi. Před filmem jsem tohoto týpka neznal, ale jeho životní příběh mně zaujal. I když tedy ne úplně souhlasím s jeho metodami, podle mě jeho žena měla pravdu, je to zbytečné, stejně ti mocní vždy vyhrajou. Ale jeho příběh je poutavý, je tam drama, akce i romantika. Za mě se jedná o velmi dobrý počin ze Španělska. ()

Aljak

Lucio Urtubia je taký španielsky Frank Abagnale (z filmu Catch Me If You Can). V podobnom duchu sa teda nesie aj tento film, a veruže to bolo vcelku vydarené, hoci na spomínaný Catch Me sa to veru nechytalo. Postava Lucia bola sympatická a svojská, ale niektoré jeho počiny boli maximálne naivné. Hlavne, keď na verejnosti priniesol tú tašku potenciálnemu klientovi. Nonstop ho sledovali, a aj tak by spravil takúto hlúposť? Ale inak fajn, príjemný film, a aj ten záver veľmi výstižný. 4* ()

Johnny.ARN

Pol filmu je po frantícky a neboli k tomu titulky. Ergo, nemôžem to hodnotiť pozitívne, nakoľko mi ušlo veľa dôležitých momentov. A ešte je to zbytočne dlhé a ku koncu to úplne stratí dych. Zaujímavé podvody, ale na pozadí konania anarchistického bohéma, rudého boľševického noka. Ten mal víziu a končil pre ňu v base. Síce sa nevzdal, ale systém ho vždy zomlel. Slabé 3 z 5 ()

klukluka

Lucia Urtubiu jsem neznal, nikdy jsem o něm neslyšel, ani nečetl a jsem rád, že o něm natočili tenhle film. Je to zábavná podívaná, není to nuda a přijde mi, že ho zbytečně neheroizují a neidealizují, že se to celkem drží při zemi a to je mi na tom filmu sympatický. Má to jen 70 procent, za chvíli to vypadne z červených čísel a já po pravdě netuším, co se na tom ostatním nelíbilo a jdu to zjišťovat. Hlavní hrdina nebyl žádnej krasavec, ale to reálnej Lucio taky ne, takže to hodnotím naopak pozitivně. Rozhodila mě ta taška Moskva 1980, všechno okolo ve mně evokovalo spíš sedmdesátky, ale určitě to měli promyšlený a o žádnou chybu se nejednalo. Etický otázky typu, že se Lucio nechal Citi Bank de facto zkorumpovat, nemají na moje hodnocení vliv. ()

DAPDO

Tady nebylo nic, co by mě extra zaujalo. Možná dvě kratičký bankovní loupeže a jedna půlminutová automobilová honička. Padělání peněz ve filmu mi nikdy nic neříkalo a nezměnil to ani Muž činu. Navíc absolutně nezajímavý obsazení, dost nesympatičtí herci- 35%. ()

gemi

Chyť mě, když to dokážeš za desetinový rozpočet v provinčním provedení. Samozřejmě to není tak cool, akční, napínavé, zajímavé... Je to prostě po všech stránkách průměrný film based on true story, u kterého si za tři dny nevzpomenete, o čem vlastně byl. ()

DJ Kritik

Nikdy predtým som nepočul o tomto človeku. Tento film o anarchistovi menom Lucio Urtubia je krásnym priblížením života človeka s ideálmi hodnými velikána. Bol to človek, ktorý dávno prišiel na to, že bohatým najviac chýbajú peniaze. Neokrádal chudobných ani drobných ľudí, ale bral veľkým spoločnostiam a rozdával takpovediac chudobným. Preto ho zrejme prezývali El Robin Hood. Murár bez škrupulí so srdcom velikána. Film ukazuje, ako sa bál pri prepadnutí, čo ho motivovalo a čo prežíval. Je tu zobrazený aj komisár, ktorý ho roky naháňal a aj zástupca americkej Banky a jeho praktiky. Idea filmu mi pripomínala ideu v španielskom seriáli La casa de papel,  Ale tu to nebolo podané zvráteným spôsobom. ()

pafka

Kdyz je film o bankopvnich lupicich kvalitni, nechce se vam ani na zachod, pro dalsi pivo, usnout nebo dokonce prerusit do druheho dne. A to je presne ten, ktery vas nepusti. Evropsky, trosku jiny nez holl produkce. ()

Grázl83

Typický průměr. Nenudil jsem se, ale zase to nebylo nic převratného a strhujiciho. Raději si pustím Catch me if you can. ()

milbelQ

Priznám nemal som tušáka o existencii Lucio Urtubia Jiménez (18.02.1931–18.07.2020 anarchista ), že sa mu skoro podarilo zničiť USAcku Citibank - VEĽKÁ ŠKODA ŽE NEPODARILO falošnými šekmi. V podstate prinútil banky ukončiť vydávať cestovné šeky a nahradiť bankomatmi a bankomatovými kartami. Obdiv čo všetko Lucio ako murár dosiahol hneď ma napadlo NIKDY NIKOHO NEPODCEŇOVAŤ to sa často neopláca. To čo sa mu podarilo bol spôsobené ako zmýšľal šiel si za svojím cieľom, nepotreboval zbohatnúť peniaze poskytoval chudobným robotníkom lebo ako tvrdil peniaze sú najväčšie zlo v našich dejinách - môžem len súhlasiť a skromne dodať, že demokracia je ešte väčšie ZLO. Film sa ničím nezdržoval nenudil jednoducho som sa bavil a herci všetko zvládli bravúrne. Super ma pobavila krátka auto naháňačka a jej parádny záver ako Lucio vybabral s polišmi, pritom nebolo treba vôbec natočiť zbytočne dlhu naháňačku podľa vzoru made in hollywood aj preto 5. hviezdičiek. Tento film je dôkaz, že veľký rozpočet sa nerovná dobrý film !!!! Dá sa natočiť dobrý film aj s menším rozpočtom. Lucio prehovoril v Londýne rok 2008 na verejnosti pri prezentácii filmu, ktorý o ňom natočili režiséri Aitor Arregi a José Goenaga a samozrejme rýpol si ,, Banky sú skutočný zlodeji, vykosťujú Vás, berú si Vaše peniaze a sú dôvodom všetkých vojen," a to finančná kríza len začínala. Lucio napísal svoje pamäti v knihe - Moje žijúce utopie. ()

StarFsh

Vzhľadom na silný ľavicový obsah tohoto filmu som prekvapený, že vôbec vznikol a dokonca za peniaze tých najväčších kapitalistov spoza mláky. Normálne nechápem. ()