Vlk: Tulák bez hranic

• Nizozemsko Wolf (více)
Nizozemsko, 2022, 90 min (Televizní verze: 2x52 min)

Během několika minulých století byli vlci v Evropě takřka úplně vyhubeni. V rozsáhlých hlubokých lesích na východě kontinentu přežily jenom malé roztroušené populace. V posledních desetiletích se ohrožená šelma naštěstí dočkala zasloužené ochrany. A tak začal i pozoruhodný příběh o jejím návratu do dalších částí volné evropské přírody. Dvoudílný přírodovědný film Vlk: Tulák bez hranic vypráví dobrodružný příběh o tom, jak si toto nádherné zvíře našlo cestu zpět z Polska přes Německo do Nizozemska a Belgie. Zatímco návrat vlků do Evropy jedni nadšeně vítají, druzí se ho obávají. Je to koneckonců šelma se špatnou pověstí. Přesvědčte se na vlastní oči o tom, že se není čeho bát. Sledujete výjimečný dokument o cestě mladého osamělého vlka na západ, kde hledá vlastní teritorium i partnerku k páření. Podaří se mu založit si rodinu? Vlk: Tulák bez hranic je inspirativní přírodopisný snímek plný úchvatných záběrů. (TV Prima)

Marze

V druhem dilu je trochu oximoron "divoky holandsky les", coz nebylo upresneno, kde v teto vybydlene zemi,ktera nestaci vsakovat trus hospodarskych zvirat, je les. ()