Zajimavej dobovej film o stavce kamelotu. Jenze jelikoz to vyprodukoval Disney, neni to zadny drsny drama, ale spis pribeh o parte kluku, ktery postupne na svoji stranu dostanou vsechny deti z New Yorku a ukazou velkejm zlejm vydavatelum novin, ze nejsou jen spina z ulice a umi si stat za svym a neco dokazat. A obcas je film zpestrenej nejakym muzikalovym cislem, jehoz smysl mi teda unikal a choreografie za nic moc nestoji, ale jelikoz vetsinou tancuje fakt hromada lidi a pisnicky jsou docela chytlavy, tak je to vcelku fajn a navic Bale ukazuje, ze sice neni zadnej profi zpevak, ale rozhodne se za zpev nemusi stydet. Navic kostymy a kulisy jsou fakt povedeny, deti hrajou prirozene a pak tu je mladej Bale v roli vudce stavky, Pullman jako sympatickej novinar a zaporak Duvall jako vydavatel novin.(19.7.2009)

Christian Bale byl mimořádným hereckým talentem už od malička. Po vynikajícím výkonu ve Spielbergově Říši slunce (13 let) mě o uchvátil i v o pět let mladším filmu z prostředí konce devatenáctého století v New Yorku, kde mladí a vesměs chudí kluci roznášejí noviny, aby je jejich zaměstnavatelé nakonec dost odírali. Všechno pak logicky vyústí ve stávku této dětské pracovní síly, které má však velmi malou šanci na úspěch, jenže Disneyovci to zachrání. Muzikálové čísla nejsou vůbec špatné, dětští herci jsou také fajn, a když se k tomu přidá Robert Duvall jako Joe Pulitzer a možná i Ted Roosevelt, není příliš co řešit.(28.5.2014)

Celkom milý príbeh o chlapcoch, pravdepodobne hlavne pre dievčatá.Nie dnešné.Tento muzikál má hlavne zabaviť a chalani svorne tancujú,spievajú a snívajú o lepšom živote.Darí sa im to vďaka prirodzenosti a "vodcovi" v podaní CB.Jeho Jack Kelly je dodnes idolom mnohých vtedajších pubertiačok a jedným z mála Christianovych romantických hrdinov.Ale je to hlavne o sile priateľstva a rodiny a tá sa rokmi ani generáciami snáď nemení...(20.3.2009)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $2,819,485Tržby Celosvetovo $-║ Príjemný film o odboji mladých roznášačov novín proti útlaku mocných, kde príbeh odľahčí prepracovaná tanečná choreografia, dobre napísané dialógy, hravosť scén, vytvorená dobová atmosféra a hlavne tu dominuje skvelé mladé herecké osadenstvo na čele s mladým Christianom Bale. /90%/(18.10.2009)

Nevím, zda existuje živější a elánem napěchovanější film. Pokud by se komerce udržela na této úrovni, svět by byl ušetřen veškeré růžové a všech halekajících pitomců. Kdyby tak Ortega jenom neztratil podstatnou část IQ... Ohledně obsazení bych mohla básnit hodiny. Výborné. Navíc si přijdou na své všechny fanynky Christiana Balea. Ostatně, kdo jiný by tento zapomenutý klenot vůbec sháněl. Každopádně zde Chris předvádí leccos ale především to, že se umí i smát a zpívat. Obé mu jde skvěle, nutno dodat.(9.2.2013)

• - Skladba „High Times, Hard Times" získala Zlatou malinu pro nejhorší filmovou píseň. (veronica 01)