V roce 1899 noviny slavných newyorských vydavatelů roznáší skupina sirotků a ostatních kluků žijících na ulici. Jeden z nich, Jack Kelly (Christian Bale), si sní svůj sen o lepším životě, dokud jednoho dne vydavatelé nezvýší klukům provizi, kterou mají odevzdávat za prodané noviny. To se Jackovi nelíbí a tak spolu s kamarádem Davidem Jacobsem (David Moscow) zosnují povstání proti útlaku. (Morien)

D28

Celkom milý príbeh o chlapcoch, pravdepodobne hlavne pre dievčatá.Nie dnešné.Tento muzikál má hlavne zabaviť a chalani svorne tancujú,spievajú a snívajú o lepšom živote.Darí sa im to vďaka prirodzenosti a "vodcovi" v podaní CB.Jeho Jack Kelly je dodnes idolom mnohých vtedajších pubertiačok a jedným z mála Christianovych romantických hrdinov.Ale je to hlavne o sile priateľstva a rodiny a tá sa rokmi ani generáciami snáď nemení... ()

Honzeek95

Christian Bale je král.. Čistý herecký koncert. Pěkně sehraný "herecký dav" tu jako celek podává skvělé výkony. Toto musela být pro režiséra Ortegu velmi náročná režisérská premiéra. Ale zvládl ji na jedničku. Film je natočen podle skutečných událostí, takže vyčítat něco tvůrcům za ne příliš zábavný příběh by asi bylo zcestné. Každopádně poměrně příjemná a nenáročná podívaná! ()

T2

Rozpočet $15miliónovTržby USA $2,819,485Tržby Celosvetovo $-║ Príjemný film o odboji mladých roznášačov novín proti útlaku mocných, kde príbeh odľahčí prepracovaná tanečná choreografia, dobre napísané dialógy, hravosť scén, vytvorená dobová atmosféra a hlavne tu dominuje skvelé mladé herecké osadenstvo na čele s mladým Christianom Bale. /90%/ ()

Morien

Je pravda, že obecně muzikály nepatří k mým oblíbeným žánrům, což je v pořádku, stejně jako je v pořádku, když v očích někoho jiného muzikály k oblíbeným žánrům patří. Ale třeba konkrétně tenhle film nastoluje otázku, jak moc je to zvrácené dělat z vážných historických událostí rozesmáté choreografované tance. Jenomže potom si vzpomenu, že vlastně vyznávám mantru, ať si každý dělá, co chce, tak asi jo, tak jo, ať si dělají, co chtějí. Mně by se taky nelíbilo, kdyby mi někdo zakazoval překládat svět do vlastního jazyka. ()

B!shop

Zajimavej dobovej film o stavce kamelotu. Jenze jelikoz to vyprodukoval Disney, neni to zadny drsny drama, ale spis pribeh o parte kluku, ktery postupne na svoji stranu dostanou vsechny deti z New Yorku a ukazou velkejm zlejm vydavatelum novin, ze nejsou jen spina z ulice a umi si stat za svym a neco dokazat. A obcas je film zpestrenej nejakym muzikalovym cislem, jehoz smysl mi teda unikal a choreografie za nic moc nestoji, ale jelikoz vetsinou tancuje fakt hromada lidi a pisnicky jsou docela chytlavy, tak je to vcelku fajn a navic Bale ukazuje, ze sice neni zadnej profi zpevak, ale rozhodne se za zpev nemusi stydet. Navic kostymy a kulisy jsou fakt povedeny, deti hrajou prirozene a pak tu je mladej Bale v roli vudce stavky, Pullman jako sympatickej novinar a zaporak Duvall jako vydavatel novin. ()

• Skladba „High Times, Hard Times" získala Zlatou malinu pro nejhorší filmovou píseň. (veronica 01)