Noční můra

• Norsko Marerittet (více)

Mladý pár Mona a Robbie se nastěhuje do nového bytu, aby začali společný život a čekali na své nenarozené dítě. Rekonstrukce bytu však neprobíhá hladce. Mona má zvláštní vidiny, v okolí se dějí podivné věcí, a v jejich novém bytě se odehrávají nevysvětlitelné události. Monu začnou trápit noční můry, které se stále více prolínají s realitou. Démon objevující se ve snech je pro ženu stále větší hrozbou a noční můry pokračují i po jejím probuzení. (Vertigo International)

natalie15

Videné v kine... Musím hodnotiť ako slabšie 3 hviezdičky, pretože som po skončení filmu mala pocit, že to bolo vlastne o ničom. Herci boli dobrí, ale zápletka na 100 minút proste nevystačila. Od nórskeho hororového filmu som naozaj čakala viac. Spoilerovať nebudem, pretože pri tak chabom deji by som mohla vyzradiť tých pár momentov, ktoré boli aspoň trochu nečakané. ()

blondboss

V tomto prípade asi toho nie je veľmi veľa na hodnotenie. Veľmi tuctový thriller (nemožno tu veľmi hovoriť o horori, a keď áno, tak veľmi slabom), ktorý síce otvára zaujímavú tému spánkovej poruchy, ale robí to neohrabane, nezaujímavo a až príliš strojene. Film s prakticky nulový emočným presahom, ale zato so sympatickou hlavnou hrdinkou. Už podobných námetov bolo dosť a daný snímok týmto varením prevarenej vody na tom len stráca. 40 % ()

pornogrind

Spánková paralýza je pro mě velice zajímavým tématem. Tady to bylo podáno ale takovou formou, že mě to paradoxně spíš uspávalo. Škoda, že tak slibnej námět zůstal nevyužit. 2hvězdy. ()

ricci.s

Párik sa nasťahuje do nového bytu, hlavná hrdinka začne trpieť nočnými morami a spánkovou paralýzou. V snoch sa jej objavuje démon a keď neskôr zistí, že je tehotná, nie je si istá, či dieťa naozaj pochádza od jej partnera, alebo je to zlo, ktoré sa chce narodiť? Ďalší šedý priemer z Nórska, navyše na túto tému už boli nakrútené aj lepšie horory. Tempo je spomalené, strašenie nie veľmi funkčné, iba jedna krvavejšia scéna, a takmer hodinu sa nič nedeje. Ku koncu sa to aspoň trochu rozbehne a pri rozuzlení som sa aspoň trochu pousmial, ale ináč to za veľa nestálo. Nemám veľmi v obľube filmy, kde postavám zadrbáva, lebo nevedia rozlíšiť sen od skutočnosti, a v takomto nevýraznom podaní si na to divák čochvíľa nespomenie, hoci technicky či herecky to nebolo najhoršie. ()

gogo77

2/10 ... no o horrore ani vidu ani slichu .... a nocnu moru budete mat akurat tak z ceny listka alebo nachosiek... severska nuda ktora sa zacina ako kazda ... blbost ... mlady parik sa nastahuje do bytu bo samovrazedkyni a zacne s prerabkami ... no netusi ze sa v ybte nachadza demov ktory sa chce stoj co stoj rozmnozovat a tak coskoro slecna otehotnie... akurat ze nie so svojim frajerom ... popritom sa jej snivaju stale cudesnejsie sny a adekvatne k tomu sa jej zhorsuje aj nalada a spankovy deficit zacina byt neudrzatelny...a ku vsetkemu este aj smrt dietata v byte oproti a cudesni susedia .... proste bla bla bla ()