poster

Point de chute

 • anglický

  Falling Point

Drama / Krimi / Thriller

Francie, 1970, 85 min

Režie:

Robert Hossein

Scénografie:

Jacques Dugied
(další profese)
 • borsalino
  ****

  Pozoruhodně natočené drama téměř beze slov, postavené především na výrazech herců, vyprávějící o vztahu mezi unesenou dívkou a jejím únoscem. Drama je navíc doprovázené velmi dobrou hudbou Andre Hosseina.(31.12.2011)

 • MacGuffin
  ***

  O dívce, která je unesena do opuštěného domu na pláži, nakonec....(25.2.2011)

 • PAGE
  ****

  Komorní drama o unesené dívce a jejím vězniteli (Johnny Hallyday). Francouzská klasika, kterou bohužel už dnes nikdo neumí natočit. Dávám 4 hvězdy.(14.9.2011)

 • Karlos80
  ****

  Perfektní, tady se Hossein jako režisér skutečně vytáhl! Šokující, velice nešťastné a do značné míry i velmi nepředvídatelné finále, kde se kuwa nakonec při té neuvěřitelné a nešťastné shodě mnoha okolností a náhod zamyslíte a říkáte si, proč zrovna takhle, proč musí bý život někdy tak zlý a krutý....Vynikající především mladý gangster Hallyday a unesená mladá dívka Rivault, vězněná v puštěné chajdě poblíž pláže. Zajímavé sledovat jejich vztah a rostoucí citové pouto mezi oběma herci. PS: Ani nemusíte umět dost dobře francouzsky nebo anglicky, abyste filmu neporozuměly. Kvalita. Ale i tak jde pouze o předělávku americké klasiky "Night of the Following Day".(15.4.2012)

 • fragre
  ****

  Skvělé psychologické kriminální drama, které našinec viděl jen v původním znění, což ovšem, díky velice skrovným dialogům, pranic nevadilo. Působivě vybudovaná atmosféra. Věru, do konce filmu nelze odhadnout, zda na konci čeká katastofa či happy end.(9.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace