Popínavá růže

Scénografie:

John Vallone

Kostýmy:

Jane Robinson

Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $6,266,621Tržby Celosvetovo $-(6.2.2010)

I když to není ničím vyjímečný film, musím dát ****. Takových přijemných snímků "ze života" je celkem málo. K vyššímu hodnocení mě samozřejmě také přiměla Laura Dern;)(11.7.2007)

Herecky dobre zvládnutý film, ktorému nechýba pôsobivá hudba a dobová atmosféra. Myslím však, že ten žánrový obrat v druhej polovici filmu skôr uškodil ako pomohol. Na drámu je to celkovo trochu nevýrazné. Popínavá ruža napriek tomuto faktu ponúka niekoľko príjemných dialógových scén s pekným prostredím a zručné réžijné vedenie. 3* a 1/2. Za Lauru Dern v svadobných šatách a krásnu orchestrálnu hudbu v úvode a závere zaokrúhľujem smerom nahor. 75%(6.4.2009)

Mladá dívka Rose přichází jako jakási Au-pair do středostavovské rodiny na americkém jihu. Se třemi dětmi v rodině ihned sroste, neboť svou povahou je jim velmi blízká. Je otevřená, plná emocí, jež neváhá kdykoli vypustit do okolí. Všichni si jí ihned oblíbí. Problém je v tom, že svou náklonnost nekriticky dává všem najevo a chlapi se na ni jen lepí. Její naivita hraničí s blbostí a postupně s přibývajícími chybami ztrácí sympatie otce-hlavy rodiny a hrozí jí výpověď. Zastání má však v jeho ženě a nejstarším synovi, probíjí se životem jak se dá.... Když je člověk bez rodičů, jeho normy citů a chování nemá kdo formovat, protlouká se životem a je jen na něm, co vyhodnotí jako dobře a špatně. Touží po klidu a lásce, ale neví zas tak úplně, co to přesně je. To je příklad Rose, která se dopouští spousty přehmatů, přestože ostatní by se jich nedopustili, a varují před nimi i ji samotnou. Rose je zkrátka jeden typ ženy. Je to ten typ, který vás v šestnácti letech láskyplně "zaučí", je to ta žena, kterou potkáte náhodou na večírku a je z toho báječná jízda s postelí na konci, je to ta žena, která vám převrátí život naruby právě ve chvíli, když jste si jistí, že ho máte pod kontrolou. Je to ta žena, kterou vždycky pranýřují nejvíc ti, kteří s ní něco měli (a ohrožuje je to), nebo ti kterým "nedala". Všichní jí chtějí, využijí, opustí, a ona střídá chlapy a hledá lásku mezi těmi, kteří jí nikdy nemůžou dát co hledá, jelikož jim nabízí hlavně tělo (jinak to prostě neumí)... Laura Dern se ve filmu role Rose zhostila velmi dobře, je sexy, jednoduchá a žádoucí. Robert Duvall odvedl standartně perfektní práci, dětské role navýbornou. Snímek je rozvleklý, nepříliš nápaditý, ale dává prostor k úvahám, pokud je divák ochoten přijmout výzvu. Mně se to povedlo a lecos jsem mi i díky tomu docvaklo...(8.2.2011)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Herečka HR - Laura Dern, Herečka VR - Diane Ladd(9.4.2004)