Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Student-radikál má pocit, že jej zradila univerzitní asociace, do níž patří, a dochází k názoru, že stávající systém je možné změnit pouze údernějšími činy.

V symbolickém dramatu o společenských a politických nepokojích ztvárnil Jon Voight roli cílevědomého revolucionáře (známého pouze pod jménem „A“), který pracuje v papírnictví. Žije spolu se svou přítelkyní-bohémkou (Collin Wilcox-Horne) a na místní univerzitě studuje filozofii. Jeho údajný komunistický vůdce Despard (Robert Duvall) v něm revoluční touhu spíše tlumí, a když se jedna ze stávek zvrhne v násilnou akci, je „A“ označen jako ten, co rozdával letáky vyzývající ke stávce. Když se vrací domů, nachází zde povolávací rozkaz. Jako první úkol musí navíc násilně ukončit stávku, čemuž se snaží všemožně vyhnout. Když se Despard snaží svou účast na nepokojích popřít, spojí se rozčarovaný „A“ s radikálním výrobcem bomb Leonardem II (Seymour Cassel) – ten právě pracuje na dvou bombách určených pro soudce, díky němuž skončili stávkující dělníci ve vězení... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1)

rivah 

všechny recenze uživatele

Důmyslný, dobře zahraný, pochopitelný a inteligentní film. Fascinující časová kapsule s provokativními idejemi a detaily radikální politiky oné doby. Třebaže natočen v Anglii vyjadřuje dobové americké ideje. Portrét rozzlobeného, ale odzbrojeného mladého studenta. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Jeffrey Jones v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)
  • Film se natáčel v Londýně ve Velké Británii. (rafix)

Reklama

Reklama