Antikörper

Antibodies

Pasca anjela temnoty

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Německo, 2005, 123 min

Na nemeckú produkciu a jej filmové pomery veľmi silný film, kvalita sfilmovania je na dosť vysokej úrovni, vyšetrovanie má svoj spád a gradáciu, akurát bol dosť problém s celistvosťou priebehu a náročnosťou zvratov, pretože pri podobných filmoch je latka nasadená už dosť vysoko. A keď si na seba vezme niekto takéto bremeno v podobe masového vraha, čakal by som to trošku viac skombinovať a zhutniť. Finále bolo odfláknuté, tú inšpirácia zo 'Se7en' mohli trošku viac zamaskovať. A tie kresťanské odkazy tam tiež nemali čo hľadať. Spracovanie teda má moje plné uznanie, som však zvedavý, či to bude Alvartovi na Hollywood stačiť. 70%.(11.11.2008)

Berlínska polícia na čele s vyšetrovateľom Seilerom zadrží brutálneho, pedofilného, sériového vraha Engela. Šesť mesiacov unikal spravodlivosti. Celé kriminálne oddelenie oslavuje "víťazstvo". Vrah leží v nemocnici, zdá sa, že nič nebráni tomu, aby bol za svoje činy odsúdený. Je tu, ale jeden háčik. Vražda 13 ročnej dievčiny v odľahlej dedinke. Engel tvrdí, že napriek tomu, že s touto vraždou nemá nič spoločné, pozná totožnosť vraha. Pomôže miestnemu vidieckemu policajtovi Martezovi k jeho dolapeniu? Kriminálny thriller, svojou "kostrou" a základom, tak veľmi podobný slávnemu Mlčaniu Jahniatok. Odlišuje sa niekoľkými vecami. Záverečným rozuzlením, ktoré nejeden krát prekvapí, no a tým, čo osobne mňa zaujalo najviac, prejavom názorov samotného psychopata. O horor sa v žiadnom prípade nejedná. Každopádne, Antibodies je VEĽMI vydarený film (napriek tomu, že miestami pôsobí ako Derrick) - 75%.(14.1.2014)

Výborná depresivní žánrovka, která se svým lookem může směle rovnat hollywoodské produkci. Po dvou třetinách už jsem si připravoval pochvalné čtyřhvězdí s tím, jak je to podhodnocený film. Jenže v poslední třetině se naplno vyvalí křesťanské motivy a nijak zvlášť dobře vygradovaný závěr se zvraty a budovaná kvalita je v tahu. pozornosti hodné dílo je to ale i tak, některé pasáže úpadku dobrého člověka jsou vážně působivé a lezou na mozek P.S. Tak mě napadá, že Antibodies mají hodně společného s českým Normalem, ale je to film méně artovější, méně divadelní a je tu víc sexu. Takže je lepší. 70%.(22.11.2009)

• kajda.l

Úmorná německá snaha o natočení velkolepého thrilleru. No, nezadařilo se. Ono by to možná dopadlo lépe, kdyby film natočil někdo talentovaný se smyslem pro originalitu a ne egomaniakální vykradač, který neuspěl ani při své zastávce v Hollywoodu (rok 2009), kde natočil dva (pod)průměrné filmy (Case 39, Pandorum) a opět šupem mazal domů točit TV braky. Díky za to, Hollywood už je přeplněný neumětelů z Evropy (hlavně Francouzů). A cpát dalšímu Alvartovi prachy na zbytečnosti nemá cenu. A co je vlastně Antikörper? Zmatelný religiózní spletenec krimi klišé, který si vypůjčuje něco z Mlčení jehňátek (scény, kdy náš pomatenec napodopuje Hannibala Lectera byla vyloženě trapná), něco z dalších filmů a pokouší se na plátno šíleně trapným způsobem přenést geniální pointu z Fincherovy Se7mičky! Tohle Alvart opravdu nemohl myslet vážně. Jakž takž dobře natočené je pouze úvodní dopadení vraha, zbytek je režijně nezvládnutá a rozvleklá nuda. Scénář se inspiruje (krade) kde může, dialogy jsou průšvih a herci naprosto bez charismatu a hlavní záporák nevýrazný tragéd. Nesmyslná a překombinovaná zápletka mi nějak pronikla mezi prsty. Na kriminálky (papír i film) nejsem a tohle byla fakt fatální blbost. Evropské kriminálky se sériovým vrahem neberu. Ztráta času s velkým Zet. Jdu si radši pustit Sedm nebo kanibala Toníka. 40%(13.9.2014)

no Waau! Mnou absolutně neznámá, přehlednutelná Pecka! Němci se teda předvedli a naservírovali nám German Hannibala Lectra ještě více slizkého, než jak ho známe! Sériový Vrah, Psychopat a Pedofil zároveň! Na svém kontě má přes 14 obětí z toho vše jsou Chlapci! Do toho se ovšem zapojí Obyčejný Policajt z vesnice, všichni se mu vysmívají, ale on jediný Příjde všemu na Kloub! Finální Twist je jeden z nejhůře odhadnutelných vůbec a já byl Šokován! Ikdyž se jedná spíše o Konverzačku, tak neuvěřitelně depresivní! Zajímavá hláška z Filmu : Do you have Kids? You´re damn right. i have three kids. Oo And do you Fuck Them? You sick Pig!!(26.1.2013)