poster

Antikörper

 • anglický

  Antibodies

 • Slovensko

  Pasca anjela temnoty

Krimi / Drama / Horor / Thriller

Německo, 2005, 123 min

 • Nick Tow
  ****

  Škoda, že tvorcovia si toho zobrali na plecia trochu viac, než uniesli. Úvodná ochutnávka vás navnadí na "fincherovský" thriller o sériovom vrahovi, aby sa potom celý film - už podstatne menej svižne - preklopil do kriminálnej drámy, okorenenej štipkou sexuálnej psychopatológie a plným priehrštím teologických a filozofických otázok na tému: Dobro versus Zlo, resp. Boh versus Diabol. A nechýba ani obľúbená biblická vychytávka v podobe "synovraždy", ktorá ku koncu /a poviem to rovno, dosť násilne/ smeruje až k akejsi kresťanskej agitke. Nad štvrtou hviezdičkou som váhal dosť dlho a nakoniec sa mi vyšmykla z klávesnice len preto, že mám v podstate takéto kríženie žánrov celkom rád. Lenže s krížením je vždy kríž. Hrozí pri ňom, že zarytí milovníci čistokrvnosti budú trpieť ako Kristus na krucifixe.(3.10.2007)

 • Radko
  ***

  Kriminálka o úchylnom vrahovi chlapcov, pohrávajúcom sa s vyšetrovateľmi spoza mreží väzenskej cely. Strašidelná atmosféra sa v závere vytratí nešťastným prehupnutím do štandardnej (=podpriemernej) TV produkcie, a úplný koniec dokonca ovládnu prechádzajúce sa nevinné srnky. Opäť sa potvrdilo, že snaha všetko dopovedať a vysvetliť obvykle rozdrví na prach starostlivo budované tajomno Nepomohli ani Satanské znamenia a kríže. Film ale nie je tvorený len zvládnutým záverom. Línia pochybností o vlastnej viere, dobre a rodine, včlenená do príbehu, patrila spolu s ukážkami expresívnej psychopatovej výtvarnej tvorby, negustióznym prepieraním mužského semena a spomínanou strašidelnou atmosférou, k najvýživnejším častiam, posúvajúcim film do plusových hodnôt. 70%.(14.11.2007)

 • kajda.l
  **

  Úmorná německá snaha o natočení velkolepého thrilleru. No, nezadařilo se. Ono by to možná dopadlo lépe, kdyby film natočil někdo talentovaný se smyslem pro originalitu a ne egomaniakální vykradač, který neuspěl ani při své zastávce v Hollywoodu (rok 2009), kde natočil dva (pod)průměrné filmy (Case 39, Pandorum) a opět šupem mazal domů točit TV braky. Díky za to, Hollywood už je přeplněný neumětelů z Evropy (hlavně Francouzů). A cpát dalšímu Alvartovi prachy na zbytečnosti nemá cenu. A co je vlastně Antikörper? Zmatelný religiózní spletenec krimi klišé, který si vypůjčuje něco z Mlčení jehňátek (scény, kdy náš pomatenec napodopuje Hannibala Lectera byla vyloženě trapná), něco z dalších filmů a pokouší se na plátno šíleně trapným způsobem přenést geniální pointu z Fincherovy Se7mičky! Tohle Alvart opravdu nemohl myslet vážně. Jakž takž dobře natočené je pouze úvodní dopadení vraha, zbytek je režijně nezvládnutá a rozvleklá nuda. Scénář se inspiruje (krade) kde může, dialogy jsou průšvih a herci naprosto bez charismatu a hlavní záporák nevýrazný tragéd. Nesmyslná a překombinovaná zápletka mi nějak pronikla mezi prsty. Na kriminálky (papír i film) nejsem a tohle byla fakt fatální blbost. Evropské kriminálky se sériovým vrahem neberu. Ztráta času s velkým Zet. Jdu si radši pustit Sedm nebo kanibala Toníka. 40%(13.9.2014)

 • Campbell
  **

  Tohle mě moc nebavilo, a při tom jsem se těšil na solidní thriller. Němci občas překvapí ale tady se jim to nepovedlo, celej film je děsně zdlouhavej a dost scén mi přišlo až zbytečně natlačený do filmu. Co mě ale překvapilo byly herci. Ty byly výborně civilní a nepůsobily vůbec blbě. Ale celkově i přes zajímavej námět lehce podprůměrná detektivka která je fakt zbytečně zdlouhavá.(10.5.2012)

 • Rob Roy
  ***

  Výborná depresivní žánrovka, která se svým lookem může směle rovnat hollywoodské produkci. Po dvou třetinách už jsem si připravoval pochvalné čtyřhvězdí s tím, jak je to podhodnocený film. Jenže v poslední třetině se naplno vyvalí křesťanské motivy a nijak zvlášť dobře vygradovaný závěr se zvraty a budovaná kvalita je v tahu. pozornosti hodné dílo je to ale i tak, některé pasáže úpadku dobrého člověka jsou vážně působivé a lezou na mozek P.S. Tak mě napadá, že Antibodies mají hodně společného s českým Normalem, ale je to film méně artovější, méně divadelní a je tu víc sexu. Takže je lepší. 70%.(22.11.2009)