poster

V žáru velkoměsta

 • Česko

  Žár velkoměsta

 • USA

  City Heat

 • USA

  Kansas City Heat

  (pracovní název)
 • Slovensko

  V žiare veľkomesta

 • Velká Británie

  City Heat

 • Austrálie

  City Heat

 • Kanada

  City Heat

Akční / Krimi / Komedie

USA, 1984, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  **

  Reynoldse jsem nikdy nemusel. Tady mě připadá jakoby se Clint pokoušel o menší comeback po ne zrovna moc vydařených filmech a tak si k ruce tedy vzal rovnoceného hereckého parťáka. Bohužel zůstalo jen u přání. Slaboučká retro gangsterka, která působí místy nepřehledně a nudně. Přestřelky jsou pak zcela mimo mísu. 40%(19.3.2013)

 • YURAyura
  ***

  6/10 V porovnani s letitymi nadprumerna, v porovnani s novymi filmy poslednich desetileti vyborna explozivni zabava dvojice "kwrdaku" po jejichz spolupraci zustava v gangsterske meste spoust horsi nez po valce. Ty hefty, co filmem projdou stoji za to! ;]] Jak nemam rad prohibici a 30 leta - toto slo.(12.6.2006)

 • otík
  ***

  Docela solidní žánrovka s tradičně drsně tichým Eastwoodem a frajírkovsky se předvádějícím Reynoldsem. Každý si hraje to svoje, co dobře umí, a docela jim to jde. Navíc ve společných scénách oba dva parádně hláškují. Bohužel ve scénách, kde je Reynolds sám, tempo filmu neskutečně pokulhává a hlavně prostřední pasáž filmu je neskutečně nudná. Průměr, který měl rozhodně navíc.(6.2.2016)

 • Lacike
  ***

  Dobová buddy detektívka. Prvá polovica filmu ma vôbec nebavila, keďže sa len nudne vyšetrovala nejaká vražda. Čo ma bežne nebaví. Takisto ústredne duo tu nemá veľa spoločných scén a každý z nich vystupuje sólo. Eastwood hrá svojho typického mlčanlivého drsniaka, ale tentoraz pôsobí nudne. Reynolds je za komedianta, ale jeho hlášky mi vtipné nepripadali. Už som to s filmom skoro zabalil, keď sa v druhej polovici naplno rozbehla akcia. Solídne veľkolepé prestrelky poprekladané starou dobrou oldschool mlátičkou. Takisto duo sa už konečne dalo dokopy a niektoré ich hlášky ma aj rozosmiali. Najviac ma ale bavil running joke s chlastom. Počas prohibície sa chlastali riadne patoky. Zlatá Okena. :)) Takže za jedno pozretie to nakoniec stojí, ale potenciál tu bol oveľa väčší. 5/10.(22.4.2019)

 • Fiftis
  ***

  Kansas City - 1935. Súkromný detektív Mike Murphy prišiel o spoločníka- zabili ho gangstri. Nezostáva mu, než aby sa spojil s nekompromisným policajtom Speerom, s ktorým sa poznajú z minulosti. Tak tento film asi neprávom niekam zapadol a je to celkom škoda, podľa mňa nie je až tak zlý. Dobré je obsadenie (Clint Eastwood, Burt Reynolds) aj dej filmu nie je zlý, priamy príbeh a skvelé scény robia slušnú prehliadku. Priemerná krimi komédia, Burt Reynolds sa snaží robiť občas vtipy a prednášať hlášky, ale je to tak na hrane vtipnosti, ja osobne som sa jeho hláškam veľmi nesmial, Clint Eastwood sa o to zas toľko nesnažil a prišiel mi vtipnejší, bitky a prestrelky s gangstrami nič moc. Ale atmosféra sa vydarila a odporúčať nejaký film s Clintom Eastwoodom v hlavnej úlohe snáď ani nemusím.(19.9.2019)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 5. prosince 1984 v Los Angeles. (Stoka)

 • - Na konečné verzi scénáře se podílel i známý spisovatel Elmore Leonard, který napsal scénář k Eastwoodově westernu Joe Kidd (1972). (ClintEastwood)

 • - Už během prvního dne natáčení došlo k nehodě. Pro rvačku v baru byla vyrobena atrapa židle z lehkého dřeva. Soupěr Mikea Murphyho (Burt Reynolds) omylem vzal ale skutečnou židli a Reynoldsovi přerazil čelist. Přestože herec trpěl velkými bolestmi, točit se muselo z rozpočtových důvodů dál, a proto si pomáhal prášky. Postupně si na ně zvykl, zesiloval dávky, až to začal být nezvladatelný návyk. Když je vysadil, tělo prudkou změnu neustálo a Reynolds skončil v kómatu, při němž málem zemřel. (ClintEastwood)