Kansas City 1935 město gangsterů: Soukromý detektiv Mike Murphy přijde při vyšetřování o společníka Swifta, který je brutálně zavražděn. Do případu se zapojuje vrchní policista Speer, bývalý Murphyho kolega. Oba se znovu setkávají, ačkoliv se v minulosti nemohli vystát: zatímco Speer je známý suchar, Murphy naopak neodbytný žvanil. Vzájemná rozpálená nevraživost je však nahrazena společným cílem dostat se k vrahům Dehla Swifta. (oficiální text distributora)

Cervenak

Príjemná buddy gangsterka, v ktorej je toľko hlášok, akoby scenár napísal Shane Black ("Kde si sa tu vzal? Niekto kopol do kameňa, pod ktorých si doteraz žil, a tak si musel vyliezť na svetlo?"). Na imdb sa povaľujú komentáre, ktoré film zatracujú, pretože Clint je tu údajne toporný, drevený, bezvýrazný atď. Čože?! Clint je tu možno rovnaký, ako vo všetkých svojich pištoľnícko-policajtských úlohách, ale rovnako to aj funguje. Majster minimalizmu a jediný chlap, ktorý je naozaj COOL. To jeho cukanie očných kútikov, keď ho vždy niekto vyprovokuje k bitke či streľbe (napríklad kávou poliate sako pri krčmovej lomenici alebo rozbité okno auta pri pouličnej prestrelke) sa mi nikdy neomrzí. A pokiaľ potom Clint vytiahne pumpovaciu brokovnicu a začne všetko okolo meniť na výbuchy muriva a ohnivé gejzíry, som na vrchole blaha ;-).Trochu to kazí Reynolds, ktorý sa do úlohy komického hláškara veľmi nehodí, ale inak je to pohodová akčná komédia, ktorá vo svojej dobe patrila k silnému nadpriemeru. ()

D.Moore

Clint Eastwood a Burt Reynolds se neustále pošťuchují, ale zároveň i doplňují a ve finále táhnou za jeden provaz... No a zrovna tak se to mělo nejspíš dít s komediální i kriminální složkou filmu, jenomže neděje. Úvodní scéna je bez přehánění jako z filmu Terence Hilla a Buda Spencera (a trochu mě zarazila), následuje vtipnými mono- i dialogy odlehčená klasická detektivní gangsterka, která se zvrhne v mohutnou přestřelku na ulici (její finále bylo super), pokračuje další přestřelkou v autodílně (ta už byla z mnoha důvodů spíše bizarní) a všechno končí zátahem v bordelu, kde jeden z hrdinů pobíhá v kostýmu vlka převlečeného za babičku (a naštěstí je to Burt Reynolds). Kdyby si film vybral jen jeden - jakýkoliv - žánr a nebyl tak rozháraný, případně kdyby se je podařilo zázrakem sladit, mohla to být mnohem zkrátka větší zábava. ()

Superpero

Retro gangsterka, která se nese v docela komediálním duchu. Burt Reynolds tu hraje toho komickýho a Clint Eastwood drsňáka a oba jsou super. To jejich vzájemný stírání je sranda a třeba takový předbíhání o to kdo vytáhne větší bouchačku načež Clint Eastwood vytáhne menší kanon je fakt prča. Bavily mě i gangsterské karikatury a nejlepší je když Burt Reynold vyslýchá tlustýho mafiánskýho poskoka a zapálí mu prdel :D Príma film bohužel málo známý. ()

B!shop

Problem tyhle gangsterky je v tom, ze Benjamin tak trochu nevedel, co chce natocit, jestli nejakej seriozni mafianskej film, nebo komedii. Takze vetsinu casu to je spis regulerni gangsterka, ale cely to pusobi tak trochu v malym meritku, zadny velky vyrizovani uctu velkejch gangu, nic takovyho, tady jsou dve umrneny bandy, kazda ma tak 5 clenu a ty se mezi sebou jen tak proplacavaj. No a v tom vsem se mota Reynolds, kterej tu ma bohuzel tu vetsi roli a Clint je docela upozadenej. Ne, ze by se na to spatne divalo, jen je to proste takovy nevyrazny. Proto potesi, kdyz se obcas Clint s Reynoldsem potkaj a prohodi na sebe par urazek. Vyslednej dojem ale zachranuje posledni pulhodinka, kdy se konecne da Reynolds s Clintem dohromady a vyridi oba gangy a ziskaj zensky. Posledni pulhodina je proste takova, jakej mel bejt celej film, akcni a zaroven hodne vtipna, hlasky a urazky litaj na vsechny strany a obzvlast Clintovo nastup s brokarnou je ultimatni. Lepsi 3*. ()

Xmilden

Clint se po několika hůře přijatých filmech snaží ještě naposledy před publikem uspět, aniž by musel vytáhnout nějaký ikonický western. Nápad se znovu oživeným spojenectvím s Reynoldsem tedy nevypadal zpočátku špatně, ale nakonec Clint jak už to tak bývá u něj zvykem převezme nad filmem veškerou kontrolu a na výsledku je docela vidět, že zatímco zpočátku Reynolds předstírá že Clinta nemá rád, postupem času už jde předstírání stranou. Na obhajobu jako docela zajímavého Reynoldse, tak nudnějšího Clinta musím ovšem poznamenat, že dějově se jedná o slabší záležitost. 50% ()

• Natáčení probíhalo v New Yorku. (reich)
  • Už během prvního dne natáčení došlo k nehodě. Pro rvačku v baru byla vyrobena atrapa židle z lehkého dřeva. Soupěr Mikea Murphyho (Burt Reynolds) omylem vzal ale skutečnou židli a Reynoldsovi přerazil čelist. Přestože herec trpěl velkými bolestmi, točit se muselo z rozpočtových důvodů dál, a proto si pomáhal prášky. Postupně si na ně zvykl, zesiloval dávky, až to začal být nezvladatelný návyk. Když je vysadil, tělo prudkou změnu neustálo a Reynolds skončil v kómatu, při němž málem zemřel. (ClintEastwood)
  • Celosvětová premiéra proběhla 5. prosince 1984 v Los Angeles. (Stoka)