Reklama

Reklama

VOD (1)

Ona, její láska, jeho opičák... Philo Beddoe (Clint Eastwood) je bezstarostný řidič kamionu a ranař, který bydlí u své milované – a neméně svérázné – maminky (Ruth Gordonová). Se svým huňatým kamarádem, orangutanem Clydem, kterého vyhrál v sázce, se Philo toulá po zapadákově, dopřává si studené pivo, country odrhovačky a příležitostné rvačky. Jednoho dne jej okouzlí country zpěvačka Lynn (Sondra Lockeová), která mu dá vzápětí košem, když zjistí, že ve vztahu dupe příliš na plyn. Do cesty za svou milou se však Philovi připlete motorkářský gang Černých vdov, stejně jako pořádková policie. Vydobyde kamioňák zpět svou lásku? A udělá Philova máti řidičák? (Česká televize)

(více)

Recenze (74)

Shit 

všechny recenze uživatele

Dobrá oddychovka s už trošku starším Clintem Eastwoodem, kterej se tady fakt snaží a role mu perfektně sedne. Jediný co bych lehce filmu vytknul je trošku moc blbá banda motorkářů který tam Colint kažou chvilku řeže, skoro to až připomínalo filmy s Budem Spencrem a Terencem Hillem, kdy šefík nějaký bandy, vždycky dostaně nejvíc naloženo, ale zábava je to fakt paradní ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Zaujímalo by ma, čo mal Clint proti motorkárom. V 70. rokoch ich likvidoval v najmenej štyroch filmoch. :) V tomto prípade len päsťou do zubov, pretože ide o priamočiaru road-trip komédiu. V tej dobe šok, dnes stále celkom bizarný úkaz, vidieť Eastwooda v takej pohodovej polohe. Orangutan na záletoch v zoo, G. Lewis s šiltovkou naopak, mamka s brokovnicou a komickí neonacisti? Skoro chápem, prečo je to jeden z najúspešnejších CE filmov. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Hodne pohodovej film, kde vlastne o nic moc nejde, Clint se vydava s brachou a kamosem opici za zenskou a v patach mu je dvojka vymletejch flojdu a parta jeste vymletejsich motorkaru. Film nikam nespecha, ale presto solidne odsejpa, sem tam se povede nejakej ten forek a Clint se kazdou chvily s nekym porve. Navic motorkari a poldove jsou fakt ultra duty a pri kazdy prilezitosti dostanou poradne nalozeno. Jen je skoda, ze se reziser bal pritlacit na pilu, urcite by se dalo vymyslet spousta foru se spojeni Clinta s chlastajici a nutno rict sympatickou opici. I kdyz je film mozna zbytecne dlouhej a ten konec je takovej trochu divnej, ty 4* to da. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Asi mam značně odlišnej smysl pro humor od ostatních uživatelů, ale já jsem se u tohoto filmu moc nezasmál. Gang motorkářů pak působil vyloženě trapně. Taky jsem moc nepochopil, proč největšího bitkaře Tanka Murdocka hrál nějakej 60-letej obézní strejc, kterej při tý finální bitce vypadal, že si spíš ublíží sám. Jinak orangutan Clyde podal možná nejlepší hereckej výkon ze všech zúčastněných. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Hrozně rád bych napsal, že jsem se bavil, ale byla by to bohapustá lež.. Připomínalo mi to filmy Spencera s Hillem, přičemž pružný elegán s rychlými pěstmi Eastwood představoval Terence a na lesního muže ze Sumatry tím pádem zůstal Bud. To vše zaštítěno country hudbou, chatrným scénářem a partou dementních motorkářů, kterým chyběl už jen uječený Zed z Policejní akademie a byli by kompletní. Clint se do podobných rolí příliš nehodí, spíš tam měli obsadit původně zamýšleného B.Reynoldse, ale vzhledem k jeho stupni chlupatosti by pak nemuselo být jasné, kdo je vlastně orangutan.. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (13)

  • Autorem scénáře byl Jeremy Joe Kronsberg, který si ve snímku zahrál malou roli (Bruno). (ClintEastwood)
  • Při natáčení s orangutanem Clydeem pomáhalo několik krotitelů. Například při jízdě autem Clydea uklidňovali pomocí vysílaček a rádia, aby zvíře nebylo v takovém stresu. V některých scénách orangutana zastoupil kaskadér v opičím obleku. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama