• YURAyura

Kdyby to kapku zkratili a vypustili naprosto zbytecne sceny mohlo se jednat o docela fajn film. Takto se tam Clint 2x zahadne vraci z lopaty velkeho Manitua po smrtacich, co by slozily i Swarcnekra, ktery se mimochodem musel tu svoji mimiku ucit prave ze sklebu tady predvadenych Eastwodem, jeste musime poslouchat nejake krawiny o pravu v Oklahome. Pomerne slusna je hudba, vyprava, kulisy a zenska postava.Zajimave taky je, ze film konci ve chvili, kdy se ostatni teprve dostavaji do finale, ale podtrzeno secteno zadna slava to neni.(14.3.2006)

Netypický a hodně drsný western s Clintem Eastwoodem. Alternativní název (z TV MGM): Pověste ho vysoko. Jak vzniká striangulační rýha? "Hang 'Em." Souboj mezi "tradičním" pojetím spravedlnosti lynčováním a počínajícím výkonem soudnictví v Oklahomě 19.století popisuje tento americký snímek. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=lKITYu7z-AY(19.2.2009)

Trochu mi připadalo, že se Ted Post snaží okopírovat charakteristické rysy Leonových 'spaghetti' westernů. Dle mého názoru se mu to příliš nepodařilo. Námět neni špatný, děj mě také zaujmul, a i hudba nebyla k zahození, ale přece jen to nějak nebylo ono. Postrádal jsem ten správný náboj, který by mě nějak oslnil. 65%(30.12.2010)

• Derek

potom ako si clint spravil meno svojou a leoneho dolarovou trilogiou prisiel spat do holywoodu aby naktrutil prvy western vo svojej novozalozenej produkcnej spolocnosti MALPASO (povodne mal rezirovat sergio leone, ale ten v tej dobe pracoval na once upon a time in west, ktory vysiel v tom istom roku a v priamom suboji nedava poveste je vys sancu)... hang'em high sa stylovo snazi priblizit spaghetti westernom, ale nech sa reziser post (s ktorym eastwood pracoval na honackom serialy rawhide) snazi ako chce nedokaze vykuzlit spinavost a charakter ktorym sa vyznacovali leonove kovbojky ale skorej sa priblizuje uhladenemu stylu johna forda, i ked obcas pride s nejakym trikom ktory sa priblizuje talianskemu stylu ... dej je zbytocne natahovany a po silnom zaciatku zacne tempo dost viaznut, co musi zachranovat clint so svojou charismou a dominic frontiere so slusnym soundtrackom a hlavnym motivom ktory sa vam urcite vryje do pamati...(24.6.2012)

Výstižný názov,ktorý presne vypovedá,čo sa tu bude diať,že poväčšinou sa bude vešať vysoko bez náznaku svedomia. Na začiatku sa práve o to snažia intenzívne grupáč tupcov,ktorí chcú vehementne povesiť budúceho maršála Clinta Eastwooda,ale čo čert nechce,urobia chybu a potom kápo vezme spravodlivosť za pačesy a nastáva zúčtovanie... Trocha odlišný western od spolupráce na leoneovkách,kde bol vajgel v hube a drsný výraz,ten tu ostal spolu s minimalistickým vyznením vízie režiséra,ktorého štýl som si užíval aj napriek niektorým logickým dieram v deji,ale o čom snímok je,to je za uši vzaté,že tu sa činmi plytvať nebude s vynikajúcim hlavným predstaviteľom.(22.3.2014)

• - Natáčelo se také v Arizoně a Kalifornii, a to od 19. června do srpna 1967. (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. května 1968 v Japonsku. (Varan)

• - Natáčení probíhalo v Las Cruces v Novém Mexiku. (reich)