Výborný western, ktorý je omnoho menej priamočiary, než sa na prvý pohľad zdá. Chytanie deviatich mužov zodpovedných za pokus o vraždu bez súdu by určite vyplnili dvojhodinovú stopáž, ale scenár ešte pridáva ďalšie dve vedľajšie dejové línie, ktoré podporujú ústredné myšlienky filmu. Ide o polemiku o spravodlivosti a pomste, pričom paradoxne práve Eastwoodova postava je tá, ktorá by chcela dodržiavať právo na sto percent. Sudca je trochu ambivalentnejšej povahy, ale film sa nesnaží dávať jednému či druhému prístupu jednoznačne za pravdu. Takže ma prekvapuje trochu vlažnejšie prijatie u tunajších užívateľov, film má okrem spomínaných pozitív totiž aj slušný spád.(19.1.2020)

Výstižný názov,ktorý presne vypovedá,čo sa tu bude diať,že poväčšinou sa bude vešať vysoko bez náznaku svedomia. Na začiatku sa práve o to snažia intenzívne grupáč tupcov,ktorí chcú vehementne povesiť budúceho maršála Clinta Eastwooda,ale čo čert nechce,urobia chybu a potom kápo vezme spravodlivosť za pačesy a nastáva zúčtovanie... Trocha odlišný western od spolupráce na leoneovkách,kde bol vajgel v hube a drsný výraz,ten tu ostal spolu s minimalistickým vyznením vízie režiséra,ktorého štýl som si užíval aj napriek niektorým logickým dieram v deji,ale o čom snímok je,to je za uši vzaté,že tu sa činmi plytvať nebude s vynikajúcim hlavným predstaviteľom.(22.3.2014)

Pověste je vysoko v sobě mísí prvky spaghetti westernu, dramatu a akčního filmu. Vše podbarveno docela slušnou hudbou a dobrými hereckými výkony (Clint byl už v mládí děsně cool, to se musí nechat). Jsou to slabší čtyři hvězdy, ale dám je, i když o pět let později se v Magnum Force spolupráce Eastwood - Post, skutečně vydařila mnohem víc a právě tam vznikal kult.(17.10.2010)

Clint Eastwood se mstí a dělá to v rámci spravedlnosti. Musím ale říct, že kdyby si vzal radši do ruky bouchačku, vykašlal se na nějakou minulostí sužovanou ženskou a vyzval všechny padouchy postaru na férovku, dopadlo by to mnohem líp. A hudba k tomuhle snímku také není žádná velká sláva - je až příliš dramatická a jednotvárná.(20.11.2009)

Prvý Western ktorý som videl v hlavnej úlohe s Clintom Eastwoodom. úvodná scénka obesencom patrí k mojim najobľúbenejším. Je to dosť zamiešaný príbeh pretože záporáci vlastne zlý neboli iba si poplietly nesprávneho človeka ktorým bol na ich nešťastie Clint ktorý sa stal šerifom. Nech bol dej ako akoľvek dobrý príbeh nebol dokončený a podľa mňa na rýchlo zhumplovaný (nedostatok financií ? možno už nebol čas ? ktovie) chcelo by to dvojku čo však už možné nie je. Nostalgia mi nedovolí takže film dostáva silné 4 hviezdy(12.2.2013)

• - Celosvětová premiéra proběhla 31. května 1968 v Japonsku. (Varan)

• - Jedná sa o prvý film, v ktorom začal Clint Eastwood (Marshal Jed Cooper) s pomocnou réžiou. (J*A*M*B*O)

• - Natáčelo se také v Arizoně a Kalifornii, a to od 19. června do srpna 1967. (Varan)