Před vraždou

Epizody(4)

Vězeň odsouzený v cele na smrt má zálibu v řešení případu „zvenčí“ po schůzkách s klienty, kteří za ním do věznice dochází. Jednoho dne za ním přijde mladá reportérka snažící se vyřešit případ ženy zamčené ve sklepě a příběhy hned několika vzájemně cizích hlavních postav se začnou proplétat v tomto čtyřdílném seriálu, kterému rozhodně nechybí nejen detektivní vyšetřování a nečekaná překvapení, ale také notná dávka černého humoru. (TheEvilTwin)

Necrotongue

Ani náhodou si nedokážu jen tak na první dobrou vybavit, kdy jsem se mohl takto bavit u seriálu z produkce BBC. Od této přebujelé stanice jsem v poslední době zvyklý spíše na duhovo- multikulturní vlezdoprdelismus nejhrubšího kalibru, kterým tito sluníčkáři zprasí nejeden dobrý příběh (Terry Pratchett), takže jsem byl nachytán zcela nepřipraven. Bavil jsem se výborně už od úvodní epizody a tvůrcům jsem prominul i mnohé nedostatky, protože bylo vidět, že se sami neberou příliš vážně. / Poučení: Jak se stát vrahem proti své vůli snadno a rychle. ()

VSlunecnice

Jedno z nejmilejších letošních překvapení Netflixu. Výborný scénář, herecké výkony i dialogy. Je to takový mix Sherlocka a Mindhuntera, okořeněný absurdním a místy nelogickým chováním a zvraty ve stylu spisovatele Jonase Jonassona, který já osobně zbožňuju. Upřímně si myslím, že seriál nesedne každému. Kdo ho bude sledovat čistě logicky, asi si bude říkat: "takhle by se normální člověk přece nechoval, proč neudělá tohle a tamto...". Ale ruku na srdce, nikdo z nás asi v podobné situaci nebyl, takže těžko říct, zda by jednal systematicky a s čistou hlavou nebo by se nechal ovládat pudy a vyšiloval by. Seriál sám si dělá legraci, jak je období "před vraždou" zobrazované ve filmech a jak se to může lišit od "reality". A já jim na tuhle hru přistoupila a maximálně si to užívala. Suchý černý britský humor byl jen třešničkou na dortu. ()

Pavlínka9

Wau! 4díly, u kterých jsem trnula co bude dál! Tucci je perfektní, dané situace jsou skvělé a je to pro mě ukázka toho, jak z jednoduchých každodenních činností může vzniknout obrovský trabl. Seriál mě ohromně vtáhl a přemýšlela jsem jako hlavní postavy - co bych udělala v té a té situaci...Jak bych se zachovala apod.  A ta úvodní znělka - po dlouhé době taková, kterou jsem nepřeskakovala ;) ()

Wormboy

Serialovy Inside Man je absurdny a az vulgarne nelogicky bordel, ktory ma velku cast sledovania vytacal do vyvrtky a to najma konanim postav, ktore si po zavere nezasluzia navrat na obrazovku ani v desatsekundovom reklamnom skeci. Este aj David Tennant a inokedy vyborny Stanley Tucci mi priserne liezli na nervy. ()

Arsenal83

Silne prekvapujúca, veľmi nápaditá a potešujúca záležitosť, kde sa miesi thriller s jemnou komédiou v replikách, výborní aj odpudiví herci v absurdných situáciách, ktoré sa vedia otočiť všelijako a veľa napätia a zvratov. Takmer až do konca, pretože to finále nedosiahlo úrovne prvých troch častí a dokonca nepochopiteľne necháva niektoré veci nevyjasnené. Hoci sú tu povinné netflixovské prvky, nebijú až tak do očí a seriál má svoje osobitné posolstvo: ak ste vikár, od svojho kostolníka porno na USB radšej neberte. Inak z vikára ostane len kár.  ()

• Po záverečných titulkoch ešte prichádza dodatočná scéna. (Arsenal83)