Před vraždou

Epizody(4)

Vězeň odsouzený v cele na smrt má zálibu v řešení případu „zvenčí“ po schůzkách s klienty, kteří za ním do věznice dochází. Jednoho dne za ním přijde mladá reportérka snažící se vyřešit případ ženy zamčené ve sklepě a příběhy hned několika vzájemně cizích hlavních postav se začnou proplétat v tomto čtyřdílném seriálu, kterému rozhodně nechybí nejen detektivní vyšetřování a nečekaná překvapení, ale také notná dávka černého humoru. (TheEvilTwin)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (4)

Před vraždou (2022)

Neskutocny bizar a zlatanina, ktora bude fungovat, iba ak vsetky tie wtf-chovania a postoje postav uz v uvode akceptujete ako fakt, bez ohladu na skutocne fungovanie veci. Stanley Tucci sice vyzaruje vo svojej serialovej genialnosti myslienkovu dominanciu, avsak cele zasadenie a chovanie vsetkych okolo je tak umele a strojene, ze som to nemohol brat vazne. A domacnost toho "vikara"? Serial som dopozeral uz len vdaka rychloposuvu, pretoze rozhovory a spravanie sa vsetkych postav su ludsky uplne neprirodzene. A nie, nezachranil to ani Tennant a jeho "kukuc".  Moj dojem z dialogov a chovania postav, bol taky, ze ich neuveritelne a hlupo podriadili ustrednej opakovanej myslienke, ze kazdy je vrah v tych "spravnych podmienkach". Uz dlho som takyto "mish-mash" nevidel. Toboz od Britov. Zriedka sa mi stane, ze by som sa divackym nazorom tak vyrazne nestotoznoval s tunajsim cervenym 72%. Neodporucam. ()

Epizoda 2 (2022) (E02)

Tie rozhovory su tak odtrhnute od reality, ze proste nemozem. A to, ze novinarka si jazdi naslepo na zaklade instrukcii je sice "catchi", ale ked sa nad tym len trosku zamyslite, podhadzuju nam hluposti, aby sme ich bastili, ktore vsak nedavaju zmysel. Motivacie?!...meh. Farar uz druhykrat povedal, ze kazdy je vrah, zavisi len od okolnosti. A to je zrejme veta, okolo ktorej vystavali cely serial a zhmotnili postavy, o ktorych to clovek neocakava, ale chcu nam dokazat "pravdivost" tejto vety. ()

Epizoda 3 (2022) (E03)

Serial dopozeram uz len vdaka rychloposuvu, pretoze rozhovory a spravanie sa postav su ludsky uplne neprirodzene a to prakticky od dozorcov, cez "novinarku" az po clenov posahanej rodinky, ktoru sa nam snazia vykreslit v nalinkovanych rolach. A nezachrani to ani Tennant a jeho "kukuc". Uz dlho som takyto "mish-mash" nevidel. Toboz od Britov. ()

Epizoda 4 (2022) (E04)

Len vdaka prekvapujucej scene s autom polhviezdy nahor. Inak to natahovanie a "usmernovanie" pesiakov, aby "pasovali" do ustrednej myslienky o tom, ze kazdy moze byt vrah bolo unavne a iritujuce. ()