Ne zcela nezajímavý westernový muzikál z dob mládí Clint Eastwooda. Vidět zpívajícího budoucího drsňáka Eastwooda romantickou píseň o lásce a věčně ožralého Lee Marvina u svatebního oltáře je skvělé pošušňání. A příjezd kněžek lásky dostavníkem do chlapského tábora zlatokopů kočírovaný Lee Marvinem byl opravdu filmovým zážitkem. Kdo nemá rád muzikály, nemusí mít obavy, zpěvu se nenabízí nadbytek, obzvláště v druhé polovině filmu. 166 minut promítacího času je ale přece jenom hodně.(12.8.2008)

Pěkná westernová muzikálová komedie...:-) Taky si říkám, koho něco podobného vůbec napadlo? K tomu ještě s Clintem Eastwoodem coby jednou z největších hereckých legend westernu. Docela originální a našeho Limonádového Joea to připomíná opravdu jenom pohledem na onu netradiční kombinaci žánrů, ničím dalším, neb tady nejde o parodii, jenom komediální pojetí příběhu o uprchlých trestancích, netradičním milostném trojuhelníku a zlaté horečce uprostřed Kalifornie. Písně střídají tradiční muzikálový styl 60. let v swingovém aranžmá se stylem country, dokonce místy slušně kombinují oba styly dohromady, a celkově lze říct, že právě hudební složka povyšuje tento příjemně zábavný kousek do slušného nadprůměru. Lee Marvin tyhle svérázné figurky umí, a ač mne to jeho neustálé omdlívání do bláta, do vody a pod. brzy přesto bavit, vynahradil mi to překvapivě obstojným zpěvem a písněmi – zvláště country balada Wanderin' Star patří k tomu nejlepšího z celého OST... taková poetická chvilka vytvářející pěkný kontrast k předchozímu humornímu duetu Marvin - Eastwood během kopání skal v podzemí, ale zároveň i poslední vydechnutí před příchodem nekečaně bláznivé přírodní katastrofy ve vesničce. Inu, všechno může mít své nepřejné vedlejší účinky, i nalezení a vykopání ukrytého zlata v podzemí... :o) 70% (# "Filmová reťaz" Challenge Tour 2020 ... film č.13/100)(11.2.2020)

Paint Your Wagon je odpovedou Lee Marvina /Man who shoot Liberty Valance/ a Clinta Eastwooda /Where Eagles dare, dolarova trilogia Sergia Leoneho/ na muzikaly 60. rokov, ktore sa v tejto dobe tocili jak o dusu /myslim, ze hlavne na West Side Story a na My fair Lady/. Obaja drsnaci aj Marvin aj Eastwood spolocne vo filme hladaju po potokoch zlato /a nielen po potokoch/ a popritom si aj zaspievaju - teda Marvinovi to este ako -tak ide, horsie je to s Eastwoodom, lebo jeho spev znie ako cirkularka na usi divaka. Rovnako je to aj s komedialnymi vsuvkami : Marvin pobavi, Eastwood nie /raz darmo, nemal komedialny talent Marvina, co uz/. Su tu vsak pekne sceny /na vozoch, pri rieckach a pri potokoch/, akurat ta minutaz 166 minut je prestrelena. 65 %(5.5.2015)

• Damiel

Snímek byl natočen na motivy broadwayských muzikálů, které vládly 60. létům, ale na rozdíl od nich v kinech moc neuspěl (přesto získal jednu nominaci na Oscara za hudbu). Příběh filmu totiž není natolik silný, aby utáhl stopáž o délce skoro 160 minut. Významnou roli v něm samozřejmě hrají písně, které na DVD bohužel nejsou titulkované (paradoxně na rozdíl od anglických titulků), což je škoda a divácký zážitek to podstatně snižuje. Také na rozdíl od jiných paramountských DVD mají české titulky občasné chybičky – nejčastěji jsou jimi vypadlá písmena. Btw, česky se to jmenuje NATŘETE SVůJ VAGÓN.(4.11.2005)

• Bebacek

Většinou všichni říkají, že tohle byl Eastwoodův největší omyl v kariéře. Hm, byl. Ale Marvin se tu ztrapňuje mnohem víc. Nejenže vůbec neumí zpívat, ale hraje tu ubohou parodii sebe samého. Kdyby tehdy jeho kariéra byla v háji, možná bych to nějak pochopila. Každopádně pokud nechcete u tohoto westernového muzikálu (bože, koho to napadlo?) umřít, doporučuju si to pustit zrychleně (možná i vypnout zvuk) a vsugerovat si, že se díváte na němou grotesku.(17.5.2010)

• - Film, který byl kasovním propadákem, měl na tehdejší dobu rozpočet astronomických 20 milionů amerických dolarů. „Byl to průšvih, ale nemusel to být tak drahý průšvih,“ řekl k finančnímu neúspěchu snímku Eastwood. (ClintEastwood)

• - Eastwood (Pardner) si prosadil hlavní slovo při obsazování a trval na herečce Jean Seberg (Elizabeth), která roli nakonec dostala. Herci se poté během natáčení pustili do milostného románku, který nijak neskrývali. (Zdroj: z knihy: Americký rebel-Život Clinta Eastwooda - Marc Eliot) (Mirokukii)

• - Natáčení probíhalo v Bakeru v Oregonu. (reich)