• JARDAHONDA
  ***

  Farmář z Michiganu a svérázný zlatokop na cestě za bohatsvím ve " zlaté " Kalifornii... Přátelství dvou uprchlíků je spojeno nečekanými událostmi, jako nákup ženy či přepadení prostitutek a hledání zlata pak zpestřeno pitím, zpěvem a hráčskou vášní... Muzikální westernový příběh zavede diváka do zlaté horečky, kde se představí celá plejáda výborných herců, ovšem z trochu slabším scénářem a celkově zbytečně dlouhým dějem. Snímek hodnotím zlatým středem ***(16.1.2012)

 • B!shop
  ****

  Dve a pul hodiny dlouha muzikalova westernova komedie, to zni jako vetsi pruser nez zarizly kozeny tanga, ale opak je pravdou. Jasne, ty dve a pul hodiny jsou prehnany, o tom zadna, ale ani chvily to nenudi a docela slusne to odsejpa. Muzikal tu je zastoupenej pouze nekolika pisnickama, bud v podani nekteryho z hlavnich hercu nebo celyho osazenstva mestecka, do deje nejsou nijak nucene nacpany, skutecne tu jde jen o to zpivani a ne nejaky priteplaly tancovani a podobne, ale hlavne jsou ty pisnicky fakt perfektni a dokonce je s prehledem zpiva i Clint, coz bych do nej fakt nerek. Jinak pribeh se nekona zadnej slozitej, pouze takova historie jednoho mestecka, od jeho zalozeni, pres rozkvet az po zanik a na pozadi romantika v podani zensky zijici s dvema chlapama, kde by clovek cekal typickej vyvoj, jako ze se pohadaj, neveru a podobne, ale nic takovyho se tu nekona. A musi se uznat, ze film je kolikrat fakt hodne vtipnej a nektery sceny jsou naprosto dokonaly. K tomu si jeste pripoctete peknou Seberg, skvelyho zarostlyho a prakticky neustale vozralyho Marvina a hlavne Clinta v hodne netypicky roli. Nepije, nekouri, nepere se, nehraje hazardni hry, na pistoli si snad ani nesahne, celou dobu se tvari jako naprostej svatousek a na vsechny je hodnej. Takze v podstate jediny, k cemu mam vytku, je nazev filmu, kterej mi prijde dost nesmyslnej.(10.10.2009)

 • Bebacek
  odpad!

  Většinou všichni říkají, že tohle byl Eastwoodův největší omyl v kariéře. Hm, byl. Ale Marvin se tu ztrapňuje mnohem víc. Nejenže vůbec neumí zpívat, ale hraje tu ubohou parodii sebe samého. Kdyby tehdy jeho kariéra byla v háji, možná bych to nějak pochopila. Každopádně pokud nechcete u tohoto westernového muzikálu (bože, koho to napadlo?) umřít, doporučuju si to pustit zrychleně (možná i vypnout zvuk) a vsugerovat si, že se díváte na němou grotesku.(17.5.2010)

 • Martin741
  ***

  Paint Your Wagon je odpovedou Lee Marvina /Man who shoot Liberty Valance/ a Clinta Eastwooda /Where Eagles dare, dolarova trilogia Sergia Leoneho/ na muzikaly 60. rokov, ktore sa v tejto dobe tocili jak o dusu /myslim, ze hlavne na West Side Story a na My fair Lady/. Obaja drsnaci aj Marvin aj Eastwood spolocne vo filme hladaju po potokoch zlato /a nielen po potokoch/ a popritom si aj zaspievaju - teda Marvinovi to este ako -tak ide, horsie je to s Eastwoodom, lebo jeho spev znie ako cirkularka na usi divaka. Rovnako je to aj s komedialnymi vsuvkami : Marvin pobavi, Eastwood nie /raz darmo, nemal komedialny talent Marvina, co uz/. Su tu vsak pekne sceny /na vozoch, pri rieckach a pri potokoch/, akurat ta minutaz 166 minut je prestrelena. 65 %(5.5.2015)

 • Kimon
  ****

  Ne zcela nezajímavý westernový muzikál z dob mládí Clint Eastwooda. Vidět zpívajícího budoucího drsňáka Eastwooda romantickou píseň o lásce a věčně ožralého Lee Marvina u svatebního oltáře je skvělé pošušňání. A příjezd kněžek lásky dostavníkem do chlapského tábora zlatokopů kočírovaný Lee Marvinem byl opravdu filmovým zážitkem. Kdo nemá rád muzikály, nemusí mít obavy, zpěvu se nenabízí nadbytek, obzvláště v druhé polovině filmu. 166 minut promítacího času je ale přece jenom hodně.(12.8.2008)

 • - Film, který byl kasovním propadákem, měl na tehdejší dobu rozpočet astronomických 20 milionů amerických dolarů. „Byl to průšvih, ale nemusel to být tak drahý průšvih,“ řekl k finančnímu neúspěchu snímku Eastwood. (ClintEastwood)

 • - Eastwood (Pardner) si prosadil hlavní slovo při obsazování a trval na herečce Jean Seberg (Elizabeth), která roli nakonec dostala. Herci se poté během natáčení pustili do milostného románku, který nijak neskrývali. (Zdroj: z knihy: Americký rebel-Život Clinta Eastwooda - Marc Eliot) (Mirokukii)

 • - Natáčení probíhalo v Bakeru v Oregonu. (reich)