Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tento muzikální westernový příběh nás zavede do dob zlaté horečky, která tenkrát v Kalifornii vypukla. Dva uprchlí trestanci se stali zlatokopy a celé dny dřou za vidinou nalezeného zlata. Později si při nějaké licitaci koupí ženu a všichni tři společně den co den hledají zlato, tak jako všichni ostatní v táboře. Film byl natočen podle úspěšného muzikálu. (MVanis)

(více)

Recenze (25)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Výpravný, očividne veľmi drahý "zlatokopecký muzikál" (najmenej polovicu filmu tvoria davové scény), v ktorom sa Clint Eastwood nielen smeje, ale dokonca spieva stromom. V skutočnosti je to dosť zábavná záležitosť s dobre napísanými dialógmi a sranda pesničkami. Len je to príliš dlhé, odporúčam sledovať v prestávkou, ktorá tam naozaj uprostred filmu je "intemission". ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Lee Marvin a Clint Eastwood jsou jedni z těch herců, které si člověk jako zpěváky představuje jen horko těžko. Leeovo chraptění se ještě dá přežít (k písni Wand'rin' Star se ovšem vyloženě hodí!), ale Clintovy pokusy o zpěv ve většině případů končí naprostým fiaskem. V Paint Your Wagon navíc oba musí ukázat i trochu toho komediálního talentu, což hlavně pro Marvina není takový problém - vzpomeňme na Cat Ballou. Ač mám obecně k naprosté většině muzikálů odpor, Paint Your Wagon je film s příjemnými písničkami, který by však akutně potřeboval zhruba půlhodinový ořez. Oboum hlavním hercům to navíc spolu na plátně nehorázně sekne a můžu jen litovat, že se obě drsňácké legendy nesetkaly v nějakém vážnějším filmu (krimithriller nebo čistokrevný western)... ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Dve a pul hodiny dlouha muzikalova westernova komedie, to zni jako vetsi pruser nez zarizly kozeny tanga, ale opak je pravdou. Jasne, ty dve a pul hodiny jsou prehnany, o tom zadna, ale ani chvily to nenudi a docela slusne to odsejpa. Muzikal tu je zastoupenej pouze nekolika pisnickama, bud v podani nekteryho z hlavnich hercu nebo celyho osazenstva mestecka, do deje nejsou nijak nucene nacpany, skutecne tu jde jen o to zpivani a ne nejaky priteplaly tancovani a podobne, ale hlavne jsou ty pisnicky fakt perfektni a dokonce je s prehledem zpiva i Clint, coz bych do nej fakt nerek. Jinak pribeh se nekona zadnej slozitej, pouze takova historie jednoho mestecka, od jeho zalozeni, pres rozkvet az po zanik a na pozadi romantika v podani zensky zijici s dvema chlapama, kde by clovek cekal typickej vyvoj, jako ze se pohadaj, neveru a podobne, ale nic takovyho se tu nekona. A musi se uznat, ze film je kolikrat fakt hodne vtipnej a nektery sceny jsou naprosto dokonaly. K tomu si jeste pripoctete peknou Seberg, skvelyho zarostlyho a prakticky neustale vozralyho Marvina a hlavne Clinta v hodne netypicky roli. Nepije, nekouri, nepere se, nehraje hazardni hry, na pistoli si snad ani nesahne, celou dobu se tvari jako naprostej svatousek a na vsechny je hodnej. Takze v podstate jediny, k cemu mam vytku, je nazev filmu, kterej mi prijde dost nesmyslnej. ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Ne zcela nezajímavý westernový muzikál z dob mládí Clint Eastwooda. Vidět zpívajícího budoucího drsňáka Eastwooda romantickou píseň o lásce a věčně ožralého Lee Marvina u svatebního oltáře je skvělé pošušňání. A příjezd kněžek lásky dostavníkem do chlapského tábora zlatokopů kočírovaný Lee Marvinem byl opravdu filmovým zážitkem. Kdo nemá rád muzikály, nemusí mít obavy, zpěvu se nenabízí nadbytek, obzvláště v druhé polovině filmu. 166 minut promítacího času je ale přece jenom hodně. ()

Bebacek odpad!

všechny recenze uživatele

Většinou všichni říkají, že tohle byl Eastwoodův největší omyl v kariéře. Hm, byl. Ale Marvin se tu ztrapňuje mnohem víc. Nejenže vůbec neumí zpívat, ale hraje tu ubohou parodii sebe samého. Kdyby tehdy jeho kariéra byla v háji, možná bych to nějak pochopila. Každopádně pokud nechcete u tohoto westernového muzikálu (bože, koho to napadlo?) umřít, doporučuju si to pustit zrychleně (možná i vypnout zvuk) a vsugerovat si, že se díváte na němou grotesku. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (7)

  • Eastwood (Pardner) si prosadil hlavní slovo při obsazování a trval na herečce Jean Seberg (Elizabeth), která roli nakonec dostala. Herci se poté během natáčení pustili do milostného románku, který nijak neskrývali. (Zdroj: z knihy: Americký rebel-Život Clinta Eastwooda - Marc Eliot) (Mirokukii)
  • Film, který byl kasovním propadákem, měl na tehdejší dobu rozpočet astronomických 20 milionů amerických dolarů. „Byl to průšvih, ale nemusel to být tak drahý průšvih,“ řekl k finančnímu neúspěchu snímku Eastwood. (ClintEastwood)
  • Natáčení probíhalo v Bakeru v Oregonu. (reich)

Reklama

Reklama