poster

Stahující se smyčka

 • USA

  Tightrope

 • slovenský

  Sťahujúca sa slučka

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1984, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  *

  Tentokráte budu přísný... Bezradný detektiv Wes Block chodí po nocích za prostitutkama, celou dobu mu ostatní policisté sdělují stopy a vodítka, aby nakonec Clint objevil na stole novinový článek a vítězoslavně křikl, hle máme vraha. To je na mě opravdu moc. Film je ukrutně špatný a jen potvrzuje mou doměnku, že 80. léta byla pro našeho Harryho dobou temna. 30%(14.3.2013)

 • Jamal
  ***

  Celkově mě to přišlo moc přehnané, vrah pobíhající se smyčkou, kterou nasazuje i Clintovi jako chlapovi - to bych zvolil jinou zbraň, no a taky na to doplatí. Jak zaútočí na jeho dceru a přiváže jí, pak ta scénka s tím jak se nahání a mlátí u kolejí a vrah ho pak škrtí, pohled na Clinta, jak je vidět jak ho dusí uříznutá ruka mě fakt pobavila asi nejvíce.(21.10.2007)

 • Rocky62
  ***

  Bezpochyby nejexotičtější Eastwooda role. Formální stránka téměř identická se snímkem Cruising. Obsah už tolik překvapivých momentů nenabízí, na čemž se podílí velká porce otřepaných klišé a totálně naivních osobních šarvátek( škrcení, utržená ruka apod. ). Jako kompenzace poslouží efektně vybudovaná atmosféra, jejíž tajuplnost jde ruku v ruce s náplní. V Clintově filmografii - příspěvek do počtu. Vyšší ambice zde skutečně nejsou. 65%(29.8.2013)

 • kingik
  ****

  Kapitán Wes Block vyšetřuje zákeřné vraždy mladých prostitutek. Sám žije dvojím životem a v noci vyhledává prostitutky, které neodmítají perverzní praktiky. Netuší, že vrah jeho práci pozorně sleduje a postupně se k němu dostává stále blíže. Vrah píše Blockovi vzkazy a dokonce pro něho kupuje prostitutky, které potom zabije. Kapitán Block začíná mít strach o svou rodinu, kterou nechá hlídat. Zprávy z laboratoře potvrdí, že vrah nosí tenisky, které jsou pokryty úlomky z ječmene. Vrah pravdepodobne pracuje v pivovaru. Zajímavý a drsný thriller se svým pojetím dosti vymyká z filmografie Clinta Eastwooda a rozhodně stojí za vidění.(1.3.2009)

 • sud
  ****

  Kvalitní thriller s vynikajícím Clintem Eastwoodem. Zde hraje opět policistu, který hledá sériového vraha mladých žen. Ovšem Wes Block je úplně jiný než Harry Callahan. Mužnost, tvrdost a férovost mají společnou, oproti samotářskému a svým způsobem usedlému Harrymu je Wes nalomený muž, co vyhledává prostitutky, které provozují neobvyklé sexuální praktiky a na druhou stranu milující otec dvou dcer (jednu z nich si zahrála jeho skutečná dcera Alison). Jinak je film temný, napínavý a bez jakéhokoli hluchého místa. Závěr je sice dosti "osmdesátkový", ale neměl jsem s tím problém. 75%.(18.10.2007)

 • - Spoiler: V úvodu filmu potkává mladá žena záhadného muže, který s ní má zlé úmysly. Hlas této postavě propůjčil Clint Eastwood, který bude divákům teprve představen. Hned od začátku filmu je tedy divák na pochybách o pravé identitě vraha. (ClintEastwood)

 • - Richard Tuggle napsal Stahující se smyčku poté, co slyšel o sérii přepadení se sexuálním podtextem spáchaných v Berkeley. (ClintEastwood)

 • - Štáb se musel během složitého natáčení vyrovnat s davy turistů a s účastníky různých pouličních slavností, zejména při natáčení scény, která se odehrávala během proslulých neworleanských oslav Halloweenu. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace