Tady se dá říct, že remake na celý čáře porazil původní film. Sice je tohle dlouhý jak fusekle, ale moc se toho tam nestane. Zkrátit to na délku normálního filmu, tak si myslim, že bych o nic nepřišel. Krom toho Chamberline je fakt neskutečně přiteplenej, nevim jak ho mohli vybrat na tajnýho agenta, ta jeho tvářička se na to fakt vůbec nehodila. Nicméně i přes tu všechnu kritiku musim uznat, že některý pasáže filmu jsou natočený fakt dobře , ale na remake to prostě nemá(3.3.2007)

Televizní až hanba -možná je na vině rozpočet a přiměřené stáří filmu, možná a to spíš moje našení z Greengrassova Bournea - nicméně tematicky pořád velmi silné. Velmi rafinovaně věrně-nevěrné původní Ludlumově knize. Průměrná špionská rošáda s mnoha groteskně patetickými scénami, jednou příšerně cudnou muchlovačkou, v níž je erotiky asi jako v Krkonošskýh pohádkách, a neuvěřitelně nohrabanou závěrečnou vysvětlovačkou. Tam, kde to v knize pro její jinou mediální povahu nevadí, ve filmu ta ukecanost strašně bije do očí (sposta v rozrušení chodících a diskutujících dvojic) a trhá uši (kdo s kým a za kolik ještě malátněji než v klasických bondovkách). Sumasumárum se dá říct, že mě to připomělo něco mezi Jerrym Cottonem a Majorem Zemanem. Nicméně se musí nechat, že je to točené pro televizi!(7.9.2007)

Kdy to naposled vysílali, nevím. Už je to dost dávno. Film byl rozdělený na dva díly. Příběh muže, který stratil paměť a jeho minulost a její odkrývání je velice zajímavé. Natočeno podle jednoho z nejznámějších románů otce politického thrilleru Roberta Ludluma. Richard Chamberlain byl ve své roli jak jinak než skvělý. Snímek není příliš akční, ale závěrečná přestřelka to všechno vynahradí. Příjemná podívaná.(8.7.2007)

Z nových filmů o Bournovi s Mattem Damonem jsem neviděl ani ťuk (do kina se mi kvůli tomu nechtělo a v televizi jsem to zatím nechytl, ale až to půjde, asi kouknu), takže nemůžu srovnávat. Každopádně tento film s mým celkem oblíbeným Richardem Chamberlainem mě dost bavil. Celé to má takovou ponurou atmosféru, která se mi vybaví hned, i když už je to pár let, co jsem film viděl.(31.3.2008)

Mnohem lepší Bourne než nová verze. Chamberlain se děsí toho co je, kdekdo ho chce zabít a i on se v tom vyzná. Opravdu zoufale se snaží zjistit svou identitu, zároveň se ale s každým dalším dílkem skládačky více a více obává toho co zjistí. Rozuzlení je pak daleko zajímavější a jaksi "špiónštější" než v nové verzi, jejíž vyústění mi neústupně evokovalo Univerzálního vojáka.(18.6.2007)