Neven

všechny plakáty

V dôsledku vojny Peter vo veľmi mladom veku stratil všetko, čo mal rád. Vo svete zničenom vojnou mu už zostáva len malá nádej. Svet je veľmi nebezpečné miesto, plné vojnových strojov, ktoré sa vymkli kontrole. V celej tejto temnote nachádza Peter dávno zabudnutý pocit šťastia v podobe nečakaného priateľstva s poškodeným robotom Nevenom. (dixx)

Mathyen

Fantastická práce mladého režiséra, který film zvládl i geniálně a moderně ozvučit a hlavně stojí za speciálními efekty na úrovni hollywoodské produkce. Kameraman předává snovost celkově despotické atmosféře pomocí anamorfických objektivů a herec v hlavní roli dokonale přenáší jemné emoce. K tomu všemu skvělé lokace a výsledkem je slovenský film s mezinárodní ambicí. Gratulace! ()

honajz2

Každý dobrý film stojí jak na skvělé filmařské stránce, tak i na propracovaném scénáři. A Neven je bohužel další současný případ toho, kdy se sází jen na formu a obsah je příliš jednoduchý a na svoji stopáž značně nedostačující. Ano, efekty jsou na slovenské poměry solidní, co si budeme, navíc i ta kamera má něco do sebe, i když mám pocit, že Slováci takový styl kamery mají často ve všem možném, ale po téhle stránce je snad všechno v pohodě, až na zvuk. Scénář ale moc nepředvede. Z celého filmu totiž vypadne jen dost jednoduše a naivně podaná ekoagitka, která je jasná už z toho flashbacku na začátku, ale Adamec s ní "velkolepě" přijde i v závěru s podáním něčeho naprosto nečekaného. Většina filmu je jen chození pustou krajinou jednoho chlápka a jeho robota Nevena + dvě bitky s velkými roboty. Mám z toho hlavně pocit jakéhosi teaseru na slovenský blockbuster, který doufá, že na základě tohohle hned dostane prachy na celovečerák. Třeba jo, já bych to Adamcovi i přál, protože tenhle žánr se vůbec netočí ani u Slováků a ani u nás a tam by se teprve ukázalo, co všechno v něm je. Tohle pro mě je jen tak tak na tři hvězdičky, které dávám ale hlavně za to, že vizuálně to má co nabídnout, ale pro příště by to chtělo víc zapracovat i na scénáři. Slabé 3* ()

klukluka

Film údajně “nic” nestál, respektive měl stát 0,- eur, což neberu, ale je hezký, že to tak vnímá sám pan Adamec- znamená to, že vynaložené investice nelituje, že si udělal radost a dává mu to smysl. Já té půlhodiny taky nelituji, ale nemám pocit, že bych viděl něco převratného nebo mimořádného. A to v žádném ohledu. ()

pornogrind

No prosím. Slovenský krátkometrážní postapo s místy až melancholickou atmosférou. Nic objemného sice snímek neřekne ale přesto má něco do sebe. Navíc když vezmu v potaz, že byl natočenej s ,,nulovým rozpočtem" a efekty si na něm dělal A. Adamec sám tak volím slabší 4 hvězdy. ()

NorseSword24

Slovenský, Sci-Fi, krátkometrážny film za minimálny rozpočet. Tak som to nejedenkrát spozoroval na internete. Tak som ho doma, v piatok večer pustil ako bonus po filme a... Režisér sa hlavne vyhráva s efektami. To ste sa tiež mohli dočítať, že sa učil VFX a všetko toto vo svojich filmoch si robí sám. No a to je hlavná prednosť tohto filmu. Tie efekty sú fakt skvelé. Neočakávajte že sa budú prirovnávať k Hollywoodskym Blockbusterom, aj keď... v poslednej dobe to je také kolísavé. Efekty ma fakt uchvátili a režisérovi to fakt ide. Ale ten zvyšok moc nie. Premisa, dej, posolstvo, myšlienka sú prvky ktoré tu fungujú. Ale čo sa týka zvyšku... Jednak celý film sa mi zdá ako rozmazaný, čo neviem či je zámer. Ďalej celkom dosť záberov, ktoré síce mohli vyzerať pekne, ale nič nepridávali, neposúvali dej a o ničom nevypovedali. Chválim že tu je minimum dialógov ale dej sa celkom vlače, čomu dosť pomáhajú tie zbytočné zábery. Ku downovmu syndrómu mám celkom blízko takže hlavného herca s týmto postihnutím chválim. A nakoniec aj ten malý scenár by som si mohol predstaviť zaujímavejšie. Režisér má talent na tie efekty ale čo sa týka celkovej réžie má sa ešte čo učiť. Ale som rád, že to dokázal s minimálnym rozpočtom a mne to len dodáva nádej, že aj z takejto malej diery sa dokážem ako režisér vyšplhať na vrchol. 60% ()

• Film sa natáčal 7 dní počas vrcholu pandémie. (Piter17)
  • Celý film vznikl s nulovým rozpočtem. Na celém projektu tak lidé pracovali s ochotou a dobrosrdečností. (pornogrind)
  • Film vznikal v spolupráci s Divadlom z Pasáže - Mestské komunitné divadlo, ktoré v Banskej Bystrici pracuje s hercami s Downovým syndrómom. (Piter17)