Frankensteinova dcera

• USA Frankenstein's Daughter (více)

Los Angeles, padesátá léta dvacátého století. Polozapomenutý potomek nechvalně proslulého barona Frankensteina, Oliver Frank, žije nenápadný život jako nájemník v domě doktora Mortona. Za maskou obyčejného člověka se však skrývá šílenec, který chce pokračovat v experimentech svého předka. Jako pokusný králík slouží jeho zvrhlé mysli mladá a krásná dívka Trudy. Ta vůbec netuší, jak velké nebezpečí jí hrozí a že je jen krůček od toho, aby se z ní navždy stala opravdová Frankensteinova dcera. (oficiální text distributora)

tron

„Potrebujem mozog, potrebujem mozog.“ Frankensteinov potomok v roku 1950 pokračuje v rodinnej tradícii - v skladaní umelej bytosti... z mŕtvol ľudí. Filozofia o práve na lásku, život a smrť, sa vytratila, Mary Shelleyovej zostávajú oči pre slzy a príbeh je zasadením do súčasnosti zbavený posledných stôp hororovej atmosféry. Zostali slabí herci, nudná výprava a jediným plusom je raz za čas sa naprieč plátnom prepotácajúca Bytosť. Áno, vyčítať snímke z roku 1958 zostarnuté masky a podobne („spomalené“ útoky monštra na "skamenené" postavy) by bolo neférové. Ale nie tak stratu akéhokoľvek tempa a nudný scenár s nesympatickými hrdinami. NETVOR Z ČIERNEJ LAGÚNY (1954) je pritom predsa DODNES parádny horor! ()

Oktavianus

Nemůžu mluvit o zklamání, protože podle synopse jsem zázraky opravdu nečekal. A taky že ne - dostal jsem laciný béčko vyfabrikovaný podle mustru "sci-fi/horory z 50´ o mladých pro mladé". Téměř celý děj se odehrává v jednom domě, nechybí pěvecký číslo, herecké výkony kromě hlavního antihrdiny jsou velmi velmi špatné, scénář mizernej a děravej, postavy se chovají naprosto přihlouple, děj a zápletka jsou veskrze pitomé a konec úplně idiotský. Přesto: výborný je Donald Murphy alias Oliver Frank(enstein), nechybí mu charisma a určitá noblesa. A na rozdíl od ostatních umí hrát. Sandra Knightová sice hrát neumí,ale moc pěkně se na ni kouká (zvlášť když třetinu filmu tráví v plavkách). Obě potvory jsou slušně namaskované a moc by mě zajímalo, zda v jedné scéně Frankovy draculovsky nasvícené oči byly přiznaným odkazem na Lugosiho, nebo jen Browningem inspirovaná tvůrčí neschopnost. Já si nejsem jist. ()

Pumiiix

Zklamání, i když jsou ve filmu náznaky hororové atmosféry je film dost nudný a hlavně není ani špetku strašidelný. Herecké výkony jsou špatné (jediný Donald Murphy jako Frankensteinův potomek měl aspoň trošku charisma a hereckého talentu), stejně jako akce – když i na ní konečně přijde řada (SPOILER: zvlášť první setkání „monstra“ s policisty a jejich střelba, nebo přimáčknutí skladníka dveřmi). Vyčítat takhle starému filmu špatné masky by bylo trochu nefér…škoda, že jsem se doopravdy dost nudil. -3/10* ()

eraserhead666

Čím dál víc zjišťuju, že černobílé filmy (a o to víc horory, nebo filmy koketující s hororem - jako je tenhle), mají jisté charisma a přidávají ději jistou dávku atmosféry. Frankensteinova dcera má vcelku zajímavý děj a dá se říci i zápletku. Na svou dobu jsou i masky (Mortonova dcera, frankensteinovo monstrum) vcelku vydařené - ty dnešní vypadají někdy mnohem, mnohem hůře. Trochu to ale kazí dvě věci - některé herecké výkony jsou dost slabé a některé scény hodně slabě podané SPOILER zabití dělníka monstrem např. SPOILER a tak nějak mi detektivní linie filmu nejde dohromady s tou "hororovou", připadá mi to jako nesourodý slepenec, jako kdyby na to ta "hororová" linie (opět, SPOILER proměny Mortonovy dcery a monstrum SPOILER) byla na tu detektivní trošku násilně naroubovaná.... Ale film mě mile překvapil, je rozhodně koukatelný a zajímavý. Jen jsem tak nějak v duchu čekal, kdy vykoukne Olda Nový he, he... ()

SOLOM.

Režisér Cunha natočil svým způsobem zajímavý film, který ovšem fandy prvních filmů moc nenadchne. Sice natočil pár filmů, ale tento je asi nejznámější, a to už je co říct. Nějaké zkušenosti měl přesto je nedokázal provést do dokonalosti tím spíše, aby se zapsal do srdcí a paměti diváků. Osobně mám dost výhrad k celému filmu.Hlavním mínusem je samotné ztvárnění monstra. Zatímco skvělý Boris Karloff naháněl hrůzu a diváci si v té době zakrývali oči, tady se nám představilo stvoření podobné opici s plínkou na hlavě, kterého bych se nelekl ani jako pětileté děcko. Směšné pohyby a ještě divnější zvuky, které monstrum vydávalo, byly spíš k smíchu, než aby se toho někdo lekl.Další blbostí bylo zabíjení monstra. Bylo tak pomalé, že by mu utekla i moje babička o berli, ale postavy ve filmu si jen zakryli oči a začali řvát. Další nelogičnost byla v punči, který měnil Trudy v ohyzdnou ženu. Umělé obočí a umělé zuby bily přímo do očí. No a o starém doktorovi, který chodil krást do střežených laboratoří, kdy se mu zachtělo, ani nemluvím. ()