Kvílení vlkodlaků 5

Předloha:

Gary Brandner (kniha)

Clive Turner
  • MM_Ramone

Hodne amatérsky natočený werewolf horror. No i keď rozpočet tohoto filmu bol chudobný, čo sa podpísalo hlavne na hereckých výkonoch a réžii, tak sa mu darí po celú dobu udržiavať diváka v strehu, pretože do poslednej minúty skrýva identitu samotného vlkodlaka. Odohráva sa v komornom prostredí maďarského feudálneho hradu, kde je uväznená zlým počasím skupinka zahraničných turistov, to zaisťuje istý náznak napätia. **(29.1.2008)

• Bloody13

Do závěrečných titulků jsem pořád čekal, kdy se ukáže vlkodlak v celé své kráse, bohužel marně! Chlupatá příšera se totiž ráda schovává v naprosté tmě a tmavých chodbách, takže stěží vidíte jeho držku, natož pak celou postavu. A byl jsem hodně naivní, když jsem nepřestal doufat alespoň v jednu jedinou proměnu člověka na lykantropa, jak se sluší a patří. Toho jsem se samozřejmě taky nedočkal. Pravá identita vlkodlaka se totiž objeví až pár vteřin před úplným koncem! Přesto udělalo prostředí starého hradu na mě docela dojem. Když si připočtu skryté chodby, sněhovou vánici, hudební vložku "Santos" znějící po každé vraždě, naproti tomu odečtu tuctovou režii a prkenné herce, dostanu slabší podprůměr. Přesto se pořád jedná o lepší dílko, než byla sračkoidní trojka.(6.8.2010)

• eraserhead666

Na sérii Howling se mi líbí, že jednotlivé díly (až na první dva) na sebe nijak ennavazují a každý je naprosto samostatným příběhem, navíc se ještě odehrávající skoro pokaždé v jiné zemi. Není to žádná série z horních příček žebříčků, ale dlouho (minimálně první tři díly) si udržovala stabilní zajímavou kvalitu. Že tohle bude hodně velký skok dolů, ukázala už herecky přehnaně, až groteskně, teatrálnů úvodní scéna z 15. století. Prostě něco otřesného. Po skoku do současnosti se to zlepšilo minimálně o kulisy a zajímavé prostředí starého hradu a jeho podzemního bludiště. Herecky to zůstalo ale hodně ubohé (a nezachránila to ani přítomnost Blackie z Twin Peaks). Nejen, že samotné postavy jsou strašné, ale jsou ještě strašně zahrané. Tomu se nedalo už ani smát. Jen trpět. Postav je zbytečně moc, doráží to levný dabing, kdy jeden dabér mluví několik postav a to snad i v jednom záběru najednou. jednoznačně nejslabší kousek z prvních pěti dílů. Zpraví mi šestý chuť?(2.2.2016)

Klenot oproti ostatným dielom. Amatérsky smiešne len občas (hudba, stále sa opakujúca, po vražde s výkrikom: "SANTOS!"), zväčša príjemne atmosferické a tajomné. Vyvrcholenie síce bolo predvídateľné, ale scenár aj z rutiny dokázal vytvoriť zábavný kúsok (výborná zápletka o kliatbe). S talentovanejším režisérom a lepším rozpočtom by to mohol byť fakt skvelý horor.(26.3.2010)

Patý díl konečně přinesl alespoň průměrný nádech hororové atmosféry. Skupinka turistů sice nepatří postavy na které bych brzo nezapomněl, ale našlo se mezi nimi i pár světlých výjimek. Asi nejvíc mě zaujalo samotné prostředí hradu a zhruba prostředek filmu. Divák totiž z vlkodlaka moc nevidí, což je jen dobře a do jisté chvíle netuší, kdo by jím mohl být. Bohužel poté tvůrci udělají opět stupidní chyby a přímo nabízejí hlavního viníka na stříbrném podnose. Tím mě připravili o velké finále, které se bohužel stejně nekonalo. Přesto jde o druhý nejlepší díl celé série. 55%(14.2.2011)

• - Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)

• - Postava prostoduchej krásky Mary Lou Summers (Elizabeth Shé) bola prevzatá zo seriálu Gilligan´s Island (1964), kde taktiež vystupuje postava s menom Mary Ann Summers. (Mrtvobog)