Vnitřní démoni

• Velká Británie Demons of the Mind

Strašidelný horor, ve kterém vyšinutý baron zavře svoje dospělé děti na hradě a omámí je drogami na ochranu před kletbou, kterou možná podělily. (Netflix)

pepua

Otec drží v rodinném sídle na venkově v zajetí své dvě psychicky nemocné děti, syna a dceru. Je přesvědčen, že jeho rodině koluje v krvi dědičné zlo a různými metodami, ať již všeobecně uznávanými či nikoli, se snaží své potomky vyléčit… Hammer ve své nejklasičtější podobě: stylová výprava, lehké erotično i lehké gore, spousta mlhy a jak se sluší a patří také řádně romantická i dramatická hudba. ()

Flaxik

Hammer se na přelomu 60. a 70. let zjevně vyžíval ve věznění nebožáků, filmů tohoto typu nasekal, jak Baťa cviček. Naneštěstí jsou všechny zaměnitelné a pravidelně z nich ční prachbídné herectví většiny osazenstva. Tady to zachraňuje vkusná instalace ověřených gotických (gotikovských?) propriet dle taháku: šlechtické sídlo-mlha-kostýmy-tupí vesničani-rodinná kletba-procházky se svíčkou. Jednu hvězdu musím sundat za chybějící lebky (gotika bez lebek, to je snad horší, než vyjít nenamalovaná mezi lidi) a druhou za otřesně zahranou postavu kněze. Průměrný kus, zajímavý asi jen pro fanoušky gotických hororů. ()

tenebrae86

Pěkný brakový horůrek od Hammeru s trošku nesouvislým dějem. Téma filmu je zajímavé - ďábel, posedlost, incest, rodinné prokletí. V jednotlivostech a obrazech působivé - gotická atmosféra, strašidelný hrad, stylové vraždy mladých dívek v keřích růží.  Bohužel, postavy byly dost nezajímavé a herci odpudiví. Děj mě vůbec nenapínal ani neděsil, naopak občas nudil, mátl a působil, že se za chvíli celý rozpadne. Nakonec to celé nějak dopadlo, ale měl jsem trošku problém udržet pozornost. Takže pro mě průměr 2,5*, v rámci žánru zaokrouhluji na 3*. ()

darkrobyk

Rodové prokletí! Baron Zorn je přesvědčen, že si nese jakousi nemoc krve, která ho nutí páchat násilí. Vybere si tedy za ženu prostou dívku, co mu dá dvě děti - Elizabeth a Emila. Jenže ještě když jsou děti malé, spáchá matka sebevraždu a otec je přesvědčen, že dcera se synem zdědili nakonec jeho nemoc, čehož se stále obával. Je třeba vyléčit je, a tak do rodinného sídla přijíždí pochybný lékař Falkenberg, který se o to má pokusit. O již dospělé potomky se i nadále stará tajemná a nepřístupná teta Hilda. Když se v okolí sídla začnou ztrácet mladé dívky z přilehlé vesnice, zavládne mezi obyvateli strach a neklid. Ten ještě posílí kněz, kterého toulavé boty přivedly právě včas. Horor z produkce Hammeru má poněkud nevyvážené tempo a slušela by mu černobílá kamera. Bohužel chybí mlha, noc i bouře, o hřbitově či podzemních kobkách s lebkami a pavučinami nemluvě. Na druhou stranu některé scény mají napětí, kamera jest slušná, dojde i na trochu nahoty a krev. Klíče jako vraždící nástroj poslouží stejně dobře jako nůž. Spíše 3*, ale za scénu s hořícím křížem jednu přihodím. Více ocení příznivci žánru. ()

Cervenak

Brak skrz-naskrz, so srandovne afektovanými hercami a slabou atmosférou (interiéry zámku sú príliš presvetlené, to aj tie adaptácie Poea od Cormana mali pochmúrnejší vizuál), ale príbeh je celkom OK a hlavne je tam na svoju dobu výživné gore (vrátane nejakých odseknutých končatín a krvavých čľapotov z podrezaných hrdiel) a všetky herečky asi mali v zmluvách, že pre slávu musia ukázať všetky Božie dary, takže je tam veľa bezdôvodnej nahoty vrátane full frontal. ()