poster

Nora

 • Velká Británie

  Doll's House, A

Drama

Velká Británie, 1973, 105 min

Režie:

Patrick Garland

Scénář:

Christopher Hampton (scénář, divadelní hra), Henrik Ibsen (divadelní hra)

Kamera:

Arthur Ibbetson

Hudba:

John Barry

Producenti:

Hillard Elkins

Střih:

John Glen

Kostýmy:

Beatrice Dawson
(další profese)
 • Flego
  *****

  Verný prepis Ibsenovej drámy s vynikajúcim hereckým obsadením. Psychologická dráma plná manželských tajomstiev a spoločenských konvencií druhej polovici 19 storočia. Ako hra tak aj film pojednáva o dôsledkoch konania z minulosti, samotný dej je len jej vyústením. Napriek tomuto si zachováva napätie a graduje až do konca.(9.9.2017)

 • PKD
  *****

  Zkouknuto. Claire Bloom je 96% Nora,tak jsem ji vždy viděl. Jinak,citlivě a bez velkých cavyků,převedený Ibsen,téměř beze změn. Možná,že po více shlédnutí,půjdu na 5hv. A to se dnes stalo(17.10.). Viděno po druhé s cz dabingem a jak nejsem příznivec dabingu,v tomto případě,mohu jen doporučit. A posledních tak 15 min.je opravdovým a nefalšovaným,představením s psychologickým dopadem,srovnatelným s jadernou pumou. Ovšem,jen pro znalce/milovníky Ibsenovy tvorby. Pro všechny ostatní je to jen blábol.(8.7.2017)

 • Aky
  *****

  Pro mne pochoutka. Ibsen plný pokory ke knižní předloze. K ocenění takového filmu filmu je zřejmě třeba především mít rád psychologická dramata, která umí zabrat o nějakou tu brázdu hlouběji.(12.3.2011)

 • JohnSmith
  ***

  Nejdřív jsem si myslel, že Nora je normální blbka, co z manžela tahá peníze na hlouposti a Hopkinse jsem litoval. Pak ale přišel zvrat a vše se otočilo o 180°. Že by nástup feminismu a ženské emancipace?Možná, každopádně zajímavé.(30.10.2015)

 • Pavlík
  ***

  25. 02. 2011 (82.); Nora se musela dlouho chovat jako veverka(26.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace