poster

Nora

 • anglický

  Doll's House, A

Drama

Velká Británie, 1973, 105 min

Režie:

Patrick Garland

Scénář:

Christopher Hampton (scénář, divadelní hra), Henrik Ibsen (divadelní hra)

Kamera:

Arthur Ibbetson

Hudba:

John Barry

Producenti:

Hillard Elkins

Střih:

John Glen

Kostýmy:

Beatrice Dawson
(další profese)
 • Aky
  *****

  Pro mne pochoutka. Ibsen plný pokory ke knižní předloze. K ocenění takového filmu filmu je zřejmě třeba především mít rád psychologická dramata, která umí zabrat o nějakou tu brázdu hlouběji.(12.3.2011)

 • PKD
  *****

  Zkouknuto. Claire Bloom je 96% Nora,tak jsem ji vždy viděl. A budoucí Hannibal Lecter,si též ostudu neudělal.:) Jinak,citlivě a bez velkých cavyků,převedený Ibsen,téměř beze změn. Možná,že po více shlédnutí,půjdu na 5hv. A to se dnes stalo (17.10.). Viděno po druhé s cz dabingem a jak nejsem příznivec dabingu,v tomto případě,mohu jen doporučit. A posledních tak 15 min.je opravdovým a nefalšovaným,představením s psychologickým dopadem,srovnatelným s jadernou pumou. Ovšem,jen pro znalce/milovníky Ibsenovy tvorby. Pro všechny ostatní je to jen blábol.(8.7.2017)

 • Flego
  *****

  Verný prepis Ibsenovej drámy s vynikajúcim hereckým obsadením. Psychologická dráma plná manželských tajomstiev a spoločenských konvencií druhej polovici 19 storočia. Ako hra tak aj film pojednáva o dôsledkoch konania z minulosti, samotný dej je len jej vyústením. Napriek tomuto si zachováva napätie a graduje až do konca.(9.9.2017)

 • MikoZuko
  ***

  Povedená adaptace. Možná je to i tím, jak divadelně působí. Anthony Hopkins jako vždy úžasný, Claire Bloom mu velmi solidně sekunduje. Sečteno a podtrženo, vše nakonec záleží na kvalitě Ibsenova originálu, z kterého jsem byl po přečtení lehce rozpačitý a tato filmová adaptace můj pocit jen podtrhla.(8.8.2018)

 • NinonL
  ****

  Příběh ženy v domácnosti, ze které se postupně stává žena emancipovaná. V hlavních rolích Claire Bloom a Anthony Hopkins.(1.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace