In Isolation

všechny plakáty

*CARNIFEX*

Na IMDb je snímok zaradený do horor žánru, čomu úvodné intro aj mierne nasvedčuje. Potom prídu na plac herci a ich schopnosti, po ktorých si človek veľmi rýchlo uvedomí, že sa o horor naozaj aj jedná. Niet horšieho pohľadu, ako sledovať partiu trotlov bez štipky talentu, ktorí sa snažia tváriť seriózne. Strata času aj pre nepriateľa .. ()

darkrobyk

Survival kombinovaný s home invasion se v závěru přesune do fantastického filmu hraničícího s komedií, jelikož některé postavy jsou doslova nesmrtelné. Jane trpí fobií ze tmy, kterou ji daroval její násilnický otec. Žije v domě stranou od lidí a snaží se se svým handicapem vypořádat. Když při noční bouři vypadne proud, osloví druhý den v městečku mladého elektrikáře, který jí ochotně nabídne pomoc. Mezi tím k ní dorazí kamarádka s přítelem a její přítel, kteří už na ni čekají před domem. Pak najdou venku zraněného elektrikáře, jehož pronásledují dva muži. Protože se jim nepodaří ujet, opevní se v domě. Klasické schéma má několik drobných překvapení, většinu ale asi divák odhalí dříve. Obstojný vizuál, pěkné souboje. Škoda, že jsou až příliš mimo realitu, a tak jak už jsem psal, zdejší postavy by nejspíše přežily i přejetí parním válcem. Napětí ale místy je a film má milosrdně krátkou stopáž, tudíž rychle uteče. ()

pornogrind

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal, že půjde o nějakou nudnou sračku. O to víc jsem byl překvapenej co mi bylo nabídnuto. Samozřejmě, že nejde o nic převratnýho ani o nic co by nebylo viděno už jinde ale má to celkem spád. Navnadil mě hned začátek a dá se říct, že po většinu filmu jsem byl spokojenej. Jenom ten konec už byl přehnanej a zbytečně natahovanej. Neubráním se srovnání s letošním NO EXIT a musím říct, že mě osobně víc sedl IN ISOLATION. Možná i proto, že NO EXIT mě nechytil hned od začátku a doháněl to až v poslední čtvrtině filmu. Tady tomu je naopak. 3/4 mě film bavil ale ke konci už to haprovalo. Lepší 3 hvězdy. ()

Astaroth12

Zas milé deti začnem rozprávkou: Kde bolo, tam bolo, boli raz dve sestry. Tá mladšia bola študentkou medicíny a zahrala si v životopisnej tragikomédii samu seba z názvom  Play Dead. Tá staršia sestra, na tu mladšiu trocha žiarlila a tak si povedala, že keď ona v márnici s jedným psychopatickým patológom, tak ja zvládnem minimálne dvoch vyšinutých hajzlikov v dome na samote. Ale keďže sú sestry ,ale príbeh sa u nich líši, všetko ostatne zostava. Obe chcú sundat ako zločinci tak i scenárista a obe sú hlavne nemotorne, grambľavé a smrť im prajete. Tak sa chtiac-nechtiac pridáte k psychopatom a scenáristom, lebo ich vidieť, čo stvárajú vás riadne vytáča, mna určite. Ale milé deti, nebojte princeznám i keď sú to bezduché kravky, nič sa im nestane, vari neviete, že sme v rozprávke? Teraz na margo tohto veľkofilmu. Patrím k tým, čo si radí pozrú Home invasion, ale slušných je malé množstvo a tento k nim určite nepatrí. Hlavne je to postavách, ktoré sú skoro nezničiteľné. Padajú zvyšky, dostavajú bodne rany, narazia autom a stále to nesledujú už už neba, ale v pohode dýchajú, aj Jasona Vorheese, Michael Myers a iní by boli ako v raji. Marovačky sú parádne i keď nelogické a zasadenie príbehu do karanténnej doby sa mi celkom páčilo. Ale všetko ostatne bolo nedomyslene a v konečnom dôsledku i nezmyselne. Ale tu dám aspoň o 1* viac, ako Play Dead. ()

JASON_X

Zaujme už hned úvodní scéna, ve které jakési holohlavé animální hovado, za chechotu a neartikulovaných pazvuků, nahání po nočním lese mladou ženskou, asi aby s ní dělalo bejby a potom ji odkráglovalo, nebo naopak, čert ví. Ale dozvíte se to, nebojte, pokud vydržíte. A doporučuju vydržet, jde myslím o hodně slušný thriller, taky díky neotřelému, nehollywoodskému rukopisu. Na IMDB i jinde na netu se sice důsledně tají, kde že se film natáčel, ale dle jmen v titulcích je štáb ukrajinský, takže ono pohoří za městem budou asi Karpaty. Ovšem mezi hlavními herci je minimálně jeden Rus, takže jde dejme tomu o film (aspoň částečně) postsovětský (samozřejmě ještě předválečný, odehrávající se v neblahých časech covidové hysterie), a následně do angliny nadabovaný. A proč ne, herci otevírají zobáky anglicky, takže si toho mnohý obecný divák asi ani nevšimne. Má to šťávu a říz, hlavně při rvačkách (pěsti, lokty, hlavičky, nože, sekery) a v hlavní roli hraje pěkná baba, což by ke spokojenosti mohlo leckomu stačit, v rámci žánru. Nicméně najde se i několik hloupých či hluchých míst a ani žádné převratné scénáristické špeky nečekejte, vše už bylo mnohokrát natočeno. ()