Espanto surge de la tumba, El

Horror Rises from the Tomb

Horor

Španělsko, 1973, 88 min

• peter12

Vizuál parádny,dialógy sprostučké,príbeh nebol prepracovaný a na rovinu ani zaujímavý.Nechýbali aj nežné erotické scény len filmu chýbala originalita,lebo vobec nevybočoval zo zabehnutých šlapají podobných filmov.Bolo tu aj viacero nezmyslov a herci sa tiež nepredviedli v tom najlepšom svetle okrem Paula Naschyho. Tak tento film ma vobec nebavil,či kvoli nezaživnosti,alebo úbohemu spracovaniu.(23.11.2014)

Naschyho Alaric de Marnac se poprvé zhmotňuje na filmovém plátně a dopadá to o poznání lépe, než u o deset let staršího Latidos de pánico. Příběh nijak nevybočuje z tradičních intencí španělské větve eurohorroru, ale naštěstí to neplatí jen pro něj a tak se dočkáme skvělé a zcela nenapodobitelné atmosféry, charismatických herců a specifickým způsobem krásných hereček. Pro fanoušky nejlepšího španělského herce (nediskutujme o tom!) jasná povinnost.(2.5.2008)

Nebylo to špatné, ale také nic, z čeho bych měl šílet. Stojím si na názorem, že staré horory umí udělat poctivou atmosféru a mají slušný nádech, ale co se týká gore a vraždění, tak v tomhle prostě kolabují. Jestli někoho vzrušují temperové barvy, okay your choice, navíc skoro všichni zde tak šíleně přehrávají, postavy umírají po malém škrábnutí či sotva doteku, to dnes třeba záporáka sundávat na 3x a pořád vstane, tohle mi šíleně vadí a nedokážu to překousnout. Nuda to není, je to originální revenge flick, ale po stránce gore pro mne neuspokojivé. 55%(16.4.2015)

Tak tohle mne naprosto dostalo, fantistická španělská oldschoolová horrorová záležitost!!! Tohle jsem fakt nečekal ... Ten film má prostě všechno, co má správný eurohorror mít a nechybí mu vůbec nic!!! Mysticismus, úúžasá atmosféra, napětí, neuvěřitelná syrovost a brutalita, duchařská a zaklínačská témata, perfektní nehostinné prostředí, spousta krásných nahých hereček, brutalita jako prase (na svoji dobu), gore-efekty překračující snad svoji domu o dobrých 5 let, no prostě všechno a přitom to není žádná spatlanina, ale vynikající film, který svým věkem pouze získal ... Navíc v hlavní roli krásná a úžasná Emma Cohen, herečka, která se často objevovala na počátku 70. let v drsných horrorech/filmech obecně ... Osobně nejsem na "eurohorror" nijak přímo zaměřený, ale rozhodně mi nevadí a co se týče španělské produkce z počátku 70. let, můžu mít jen slova chvály ... Když Italové točili teprvá gialla a v nepřímých záběrech vrahové probodávali své oběti, Španělé již sekali v horrorech hlavy a vytrhávali srdce z těl za živa ...(2.1.2010)

• Flaxik

Ten film byl velice špatný. Tak špatný, že snad ani špatnější být nemohl. No dobrá mohl. Naschy je vážně pusinka k pohledání a neoblečených děvčat si ve filmu divák užije plnými hrstmi, ale jinak? Efekty směšné, herci nehráli (kromě Naschyho), dialogy byly naprosto debilní a jakž takž zajímavý příběh byl pohřbený použitím Thorových kladiv, což jako fanoušek mytologie nemůžu odpustit. Čekal bych alespoň nějakou atmosféru, ale ta se taky nepovedla a slovy strýčka verbala, 80 minut bezhlavého čurákování po opuštěném sídle a okolí ve mě nebudilo ani strach ani napětí, jenom jsem se těšil, až to skončí. Jedna hvězda za skvělýho Naschyho ksicht a druhá za nadstandardní množství bobrů. Jinak jestli si nějak představuju filmový brak, tak je to přesně toto.(13.10.2013)