Gran amor del conde Drácula, El

Cemetery Girls

Count Dracula's Great Love

Horor

Španělsko, 1972, 85 min

Nádherně kýčovitý, slaboduchý gotický horor, odehrávající se v Karpatech v 19. století. Po španělském způsobu volně historizující kostýmované ženy, z nichž ale přímo sálá estetika 60.-70.let. Hnedle čtyři krasavice (dvě argentinské herečky, jedna Němka, jedna Francouzka) přijíždějí dostavníkem k Drakulovu hradu! Jaká to příležitost pro hraběte (Paul Nashy)! Aguirre by tu hravě konkuroval Hammerovkám, ale -bohužel- příliš přitlačil na pilu, aby si zajistil komerční úspěch. Přehnal to s krvavými a násilnými scénami (což u něho arci není náhoda). Škoda, kdyby se film sestřihal, byla by z toho příjemná, barvitá hrůzná pohádka se všemi typickými atributy klasického žánru. Takto ale jen za 3.(2.1.2016)

Španělská variace na Draculův příběh sice možná až trochu moc sází na svou romantickou složku, ostatně název sám napoví, ale nedělá z knížete temnot, respektive jeho reinkarnace, uslintaného chudáka podobného tomu v Coppolově břečce. A to je sakra dobře, protože Dracula si takové zacházení nezaslouží. Naschyho souputník z Jorobado de la Morgue, Javier Aguirre, režíruje s lehkostí podobné té, jakou se pohybují jeho upíří divoženky. Tolik zpomalených záběrů byste čekali spíše od Rollina, ale když se to umí (a tady se to umí), ani trochu to nevadí. Povedená upířina.(24.12.2008)

• karnifex

Spíše nudné a bez nápadu. A hlavně mi chyběla ta podmanivá, strašidelně pohádková atmosféra, která se v dobrých hororech z tohoto období vyskytuje. Prostředí zůstalo příliš španělské, dojem Transylvánie se vytvořit nepodařilo..(27.2.2016)

Španělský Dracula je na pomezí romantiky a gotického horroru. Najdeme zde oblíbené rekvizity žánru - tajemné sanatorium opředené děsivými legendami, které připomíná interiérem gotický hrad, sklepení s pavučinami a krysami, les a všudypřítomná mlha. Osádka vozu - čtyři půvabné dívky a jeden mladík - má nehodu v kraji, kde se daří mýtům o upírech. Ztráta kola od vozu a zabití kočího koněm je donutí vyhledat rychle přístřeší před blížící se tmou a bouří. Jakmile projdou zrezivělou branou, je osud většiny z nich zpečetěn. Upíří útoky jsou pěkně krvavé, nechybí častá a půvabná dívčí nahota. V rámci rituálu dojde i na kruté bičování. Upíři se vznáší jak éterické bytosti na koberečku z mlhy a pomalu a tiše plují ke svým obětem. Plameny svící se bojácně chvějí a smrt počne spřádat sítě okolo temného sanatoria...Jen drobná výtka - P.Naschy má sice oči uhrančivé, ale krvavé oči Ch.Lee jsou přeci jen démoničtější...(9.3.2012)

• Campbell

Naschy extrémně zklamal. Teda ne on spíše jako režisér. Na 80 minut se to těžce táhne a ta upíří tématika je strašná. Romantické pokusy naprosto selhávají naprostou tupostí herců a hodně špatných exteriérů které vypadají děsně lacině. Naschy se moc na Drakulu nehodí a furt jsem čekal kdy se promění na Daninského. Krev či nějaká atmosféra tu prakticky neexistuje. Bohužel tohle nezafungovalo.(16.12.2013)